Yeni kitaplarımız, sevindirici haberlerimiz ve ilginizi çekeceğini düşündüğümüz içeriklerimiziin yer aldığı, ayda bir kez yayımlayacağımız elektronik bültenimizle ekranınızdayız. Tudem Yayın Grubu çatısı altında, kültür ve eğitim alanında çalışan yedi markamızın yayınlarını, yeni projelerimizi, iyi haberleri sizinle paylaşmak istiyoruz. Keyifli okumalar dileriz.

Kataloglarımız yenilendi!

Okurlarımız tarafından ilgiyle karşılanan ve her biri farklı, zengin içerikleriyle dikkat çeken katalog ve rehberlerimiz, özel içerikler barındıran birer kaynak olma niteliği taşıyor. Web sitemiz üzerinden, sizler için hazırladığımız katalog ve rehberlerimizi incemek, PDF dosyalarını bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız.

Tudem Edebiyat Okulu yaygınlaşıyor

Yeni Eğitim ve Öğretim Yılı'nda öğretmenlerimize destek olmaya devam ediyoruz. İstanbul, Ankara ve İzmir'de gerçekleştirdiğimiz "Tudem’den Edebiyat Dersleri" etkinliğinde öğretmenlerimizle bir aradaydık. Yazarlarımız Koray Avcı Çakman, Aytül Akal, Toprak Işık, Ferda İzbudak Akıncı, Habib Bektaş, Çiğdem Gündeş ve editörümüz Ayşegül Utku Günaydın, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yollarından yaratıcı okur yazarlığa, çocuk edebiyatında öykünün yerinden eleştirel okumaya kadar farklı alanlarda bilgi ve deneyimlerini öğretmenlerimizle paylaştılar. Öğretmenlerimizin ilgiyle takip ettiği verimli seminerler için çok sayıda davet alan etkinlik ekibimiz konu ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.


Türkiye Tudem Okuma Yazma Seti'ni tercih etti!

Ülke genelinde birçok özel okul ve devlet okulunda tercih edilen Tudem Okuma Yazma Seti, 80.000'in üzerinde satılarak, önemli bir başarı grafiği yakaladı. Devamı...

Alman yayıncılarla buluştuk

35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda Onur Konuğu olmaya hazırlanan Almanya, bu proje kapsamında 18-24 Eylül tarihleri arasında Türkiye’den 12 çocuk ve gençlik edebiyatı yayıncısını ağırladığı bir editörler gezisi düzenledi. Frankfurt Kitap Fuarı (Frankfurkter Buchmesse) tarafından, Alman ve Türk yayıncılar arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla düzenlenen organizasyona Tudem Yayın Grubu’nu temsilen Yayın Koordinatörümüz Canan Topaloğlu katıldı. Frankfurt, Hamburg ve Münih kentlerindeki yayınevlerine yapılan ziyaretler kapsamında, çocuk ve gençlik yayıncılığının güncel durumu tartışıldı; telif hakları alım-satımı için kitaplar tanıtıldı. Türkiyeli editörler, yayınevlerinin yanı sıra, Almanya’nın en saygın çocuk ve edebiyat kürsüsünün bulunduğu Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi’ni ve çocuk ve gençlik edebiyatının gelişimine büyük katkılarda bulunan en köklü kurumlardan IBBY’nin Uluslararası Gençlik Kütüphanesi’ni (Internationale Jugendbibliotek) ziyaret etme olanağını da buldu.

Devrim Yılmaz, Radikal Kitap'ta (23.09.2016) Ormanın Kalbindeki Çocuk'u yazdı: "Kendinden Kaçabilir Misin Nuh?"
"Krizalitler", Gün Çağ Aydın'ın yorumuyla KitapEki'nde: "Krizalitler toplumun kendini idealize etmesi noktasında sıkı bir eleştirelliğe sahip."

Tudem Yayın Grubu'nun ücretsiz aylık yayını olan İyi Kitap Çocuk ve Gençlik Kitapları Dergisi'ni Yazar Mehmet Atilla'ya sorduk...
Sosyal medya aracılığıyla okurlarımızdan gelen binlerce paylaşım arasından sadece birini seçtik. @kristalkitap'a bu güzel fotoğraf ve değerlendirme için teşekkür ediyoruz. Bir sonraki bültenimizde hangi takipçimiz yer alacak biz de merak ediyoruz.
Mayıs - Ekim döneminde çıkan yeni kitaplarımızı incelemek için tıklayınız.
Eylül ayındaki tekrar baskılarımız ve kitaplarla ilgili detaylar için tıklayınız.

Ekim'de herkes Morpurgo okuyacak!
Başta Tudem Kitabevleri olmak üzere, www.tudem.com ve tüm kampanya noktalarından Michael Morpurgo'nun basılı kitaplarını %30 indirimli olarak satın alabilirsiniz. Evrensel konuları dramatik kurgularla buluşturan Children’s Book Ödüllü yazar, her biri başyapıt değeri taşıyan etkileyici kitaplarını incelemek için tıklayın.


14. kez Frankfurt Kitap Fuarı’ndayız

Tudem Yayın Grubu, dünyanın en önemli kitap fuarlarından biri olan 68. Frankfurt Kitap Fuarı’nda farklı ülkelerden yayıncı, yazar, çizer ve çevirmenlerle bir araya gelmeye hazırlanıyor. Ekibimiz, 19-23 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenen fuar boyunca telif ajansları, yayınevleri ve birçok sektör temsilcisiyle ikili görüşmeler gerçekleştirmeyi planlıyor. Tudem, bu yıl 14. kez katıldığı Frankfurt Kitap Fuarı’nda Türkçe edebiyatın temsil edilmesinde de önemli bir görev üstleniyor.

14. Tudem Edebiyat Ödülleri açıklandı

Bu yıl kısa öykü dalında verilecek olan Tudem Edebiyat Ödülleri rekor sayıda başvuru aldı. Ön eleme çalışmasının ardından, 7 Ekim 2016 Cuma günü yapılan jüri toplantısında ödüle değer görülen eserler belirlendi. Devamı...

Mesleğimiz Yayıncılık Çalıştayı'nda
sektördeki meslekler tanımlanıyor

Tudem Yayın Grubu Genel Müdürü Sinan Çam ve Genel Yayın Yönetmeni İlke Aykanat Çam'ın katılımcıları arasında yer aldığı Mesleğimiz Yayıncılık Çalıştayı'nda Türkiye yayıncılık sektöründeki meslekler ve görev dağılımları belirlendi. Çalıştayda ortaya çıkan çalışma grupları yayıncılık meslek haritası oluşturulmasına ilişkin çalışmalara da başladı. Devamı...
2017 Delidolu kataloğu yolda!
Delidolu, 2017 için inceleme yazıları, altı çizilesi alıntılar içeren ve sıra dışı tasarıma sahip nefis bir katalog hazırlıyor. Okurlarımızın merakla beklediği bu katalog; yayımlanmış kitaplar ve yazarları hakkında ilgi çekici metinlerin yanı sıra "Mutfaktaki" kitaplara ilişkin ipuçları da sunuyor.
Triffidlerin Günü mikro sitesi yayında!
Bilimkurgunun önemli yazarlarından John Wyndham’ın Triffidlerin Günü romanı ile ilgili hiçbir yerde bulamayacağınız içerik ve görseller http://www.triffidleringunu.delidolu.com.tr adresinde…
Sempè hayranlarına müjde!
Çizgiyle hikâyeyi buluşturan Desen Yayınları, ünlü çizer Sempè'nin Çocuklar ve Diğer Şeyler isimli eserini Ekim ayında piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Sempè'nin olağanüstü ve incelikli çizgileri çocuklar ve çocukluk üzerine çok şey anlatıyor. Sempè imzalı koleksiyonun yeni kitapları için bizi takip etmeye devam edin!
Can Göknil Uçanbalık Yayınları'nda!
Uçanbalık Yayınları, Türkiye'nin önemli ressamlarından Can Göknil'in, Kurtçuğun Hayvan Bilmeceleri isimli resimli kitabını baskıya hazırlıyor. 5 yaş üzeri okurlara seslenen kitapta; oyun oynamayı çok seven elma kurdunun bilmeceleriyle hayal gücü ve eğlence iç içe geçiyor.
İyi Kitap'ın 87. Sayısı Çıktı!
Yedi yılı aşkın süredir, çocuk ve gençlik edebiyatına emek veren yetkin kalemlerle okurlarını buluşturan İyi Kitap'ın 87. sayısı yayımlandı. Aylık olarak yayımlanan derginin her sayısında çocuk ve gençlik kitaplarına ilişkin inceleme yazıları yer alıyor. Tudem Yayın Grubu bünyesinde çıkarılan ve ücretsiz olan İyi Kitapwww.iyikitap.net adresinden okuyabilir, dilerseniz pdf olarak bilgisayarınıza indirebilrisiniz.
Paylaş
Tweet
Paylaş
Sosyal Medyada TUDEM YAYIN GRUBU
Copyright © 2016, Tudem Yayın Grubu, tüm hakları saklıdır.
Bu e-posta, Tudem Yayın Grubu iletişim listesine kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. 

TUDEM YAYIN GRUBU
1476/1 Sokak No:10/51 35220 Alsancak, Konak / İzmir
Tel: 0(232) 463 46 40 Faks: 0(232) 464 11 73
www.tudem.com

Adres listemizden çıkmak için lütfen tıklayın: unsubscribe from this list  
Liste üyeliği tercihlerini değiştirmek için lütfen tıklayın: update subscription preferences