Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 

Ne eylül kadar romantik ne kasım kadar kasvetli... Sonbaharın arada kalmış çocuğu gibidir ekim ayı! Varsın kimse şiirler düzmesin, yayıncılık sektörü sever ekimi. Okulların açılmasıyla eğitim yayınlarının yaşadığı hareketliliğe kültür markalarından çıkan yeni kitapların heyecanı da eklenir. Kitapları ve yazarları okurlarla buluşturan fuarlar tüm hızıyla devam ederken, gözler kasım ayındaki İstanbul Kitap Fuarı’na dikilmiştir bile! Tudem Yayın Grubu için bu ekim ayını biraz daha farklı ve önemli kılan gelişme ise okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklara yönelik olarak hazırladığımız “SEN de OKU” koleksiyonumuzun raflarda yerini almaya başlaması. Bu ekim ayında da yine iyi edebiyat, nitelikli kitaplar ve yepyeni etkinlikler ile selamlıyoruz sizleri… İyi okumalar!

 

 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 

Tudem “Ne okutsak, ne tür etkinlikler yapsak?” diye düşünen okulların yanında!

Okul zilinin çalmasıyla ve derslerin başlamasıyla birlikte eğitimcilerin öğrenciler için doğru kitap ve etkinlik arayışı da başladı. Tudem, ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı hazırladığı Kitap Rehberleri ve Etkinlik Rehberleri ile öğretmen ve okul yöneticilerine yol gösteriyor. Kitap Rehberleri'nde Tudem Edebiyat markasıyla çıkan kitapların temaları, ayrıntıları ve konu özetleri, yazarları hakkında bilgi, sınıf içi etkinlikler ve tartışma soruları yer alıyor. Öğrencilerin o kitaptan öğrenebilecekleri, müfredat programı kazanımlarıyla ilişkilendirilerek sunuluyor. Etkinlik Reberleri'nde ise Tudem yazar ve çizerlerinin yanı sıra alanında uzman drama liderleri eşliğinde okulda yapılabilecek etkinlik önerileri bulunuyor. Zümre öğretmenlerinin seçmesine imkân tanımak amacıyla bu yıl ilkokul ve ortaokul için ayrı ayrı hazırlanan Etkinlik Rehberleri'nde atölyeler, yaratıcı drama etkinlikleri, söyleşiler, kent eğitimleri, oyunlar, tartışmalar gibi onlarca farklı etkinlik tipi yer alıyor. Rehberlerde etkinlikler, uygun olan sınıf ve öğrencilerin etkinlikten elde edecekleri kazanımlar gibi bilgiler ile detaylandırılıyor. Tudem’in sunduğu kitap ve etkinlik önerileriyle tanışmak isteyen eğitimciler, Etkinlik ve Kitap Rehberleri'ni [email protected] adresinden isteyebilir ya da goo.gl/646NWV bağlantısından indirebilir.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

900’den fazla Tudem kitabı tek tık’la raflarda!

Tudem, dört ayrı kültür markasından yayımladığı kitaplara raflarında yer vermek isteyen kitabevleri ve kırtasiyelere büyük kolaylık sağlıyor. www.tudemtedarik.com sayfası üzerinden sisteme giriş yapan kırtasiye ve kitabevleri, Tudem Yayın Grubu’nun güncel fiyat listeleri ve kataloglarını inceleyip sipariş verebiliyor ve cari hesap hareketlerine ulaşabiliyor. Ayrıca hızlı sipariş, taksitle ödeme ve 500 TL üzeri siparişlerde ücretsiz kargo imkânlarından da faydalanabiliyor. Bu kolaylıktan yararlanmak isteyen kırtasiye ve kitabevlerinin tek yapması gereken, kendilerine özel kullanıcı adı ve şifreyi almak için [email protected] adresine mail atmak.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Diyarbakır Kitap Fuarı'nda Tudem Yayın Grubu'na yoğun ilgi! 

Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen kitap fuarlarına okurlarla bir araya gelen Tudem Yayın Grubu, yeni fuar sezonunu Diyarbakır'da karşıladı. Tudem, 25-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenen  Diyarbakır Kitap Fuarı'nda, Tudem Edebiyat, Delidolu, Desen, Uçanbalık markalarından çıkan, çeşitli yaş gruplarına yönelik farklı türlerde kitapları okurla buluşturdu. Sevilen Tudem yazarları Aytül Akal ve Toprak Işık, düzenlenen imza günlerinde kitapseverlerle bir araya geldi. Tudem Yayın Grubu bünyesindeki Tudem Eğitim ve BlokTest markalarının müfredata göre güncellenen yeni kaynak kitapları da fuarda eğitimciler, öğrenciler ve velilerden yoğun ilgi gördü. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Desen Yayınları ICAF’a katıldı

İstanbullu sanatseverler, 7-8-9 Eylül tarihlerinde, Club Quartier Moda’da gerçekleştirilen İstanbul 3. Comics & Art Festivali'nde (ICAF) bir araya geldi. Kamusal alan yerleştirmeleri, çizgi roman ve illüstrasyon stant ve sergileri, atölye programları, seminerler ve sanatçı söyleşilerini içeren; şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan bir açık hava festivali olan ICAF, her yaştan sanatsevere hitap eden zengin etkinlik seçkisiyle unutulmaz anlara ev sahipliği yaptı. Çizgi roman, grafik roman, sessiz kitap, karikatür türlerinde eserler yayımlayan Desen Yayınları’nın standı, fuar ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Tudem kitapları dünya fuarlarında

Silva Literary Agency, Tudem Yayın Grubu'nun yazarlarını yurtdışındaki okurlarla buluşturmak için yürüttüğü çalışmalar kapsamında 22-26 Ağustos tarihleri arasında, Pekin Kitap Fuarı’na katıldı.

Silva Literary Agency yetkilisi Aslı Candaş, 2 bin 407 yayıncı ve 300 binden fazla ziyaretçinin katıldığı, Asya kıtasının yayın endüstrisi için buluşma noktası olan, son yıllarda ABD ve Avrupa’dan yayıncılardan da büyük rağbet gören fuarda, Tudem yazarları ve kitaplarını Uzakdoğulu yayıncılara tanıtma olanağı buldu.

Candaş, 5-9 Eylül tarihleri arasında da Rusya ve BDT ülkelerindan yazar, çizer ve yayınevlerini bir araya getiren Moskova Kitap Fuarı’na katıldı. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Tudem, güzü umutla karşıladı

Tudem Yayın Grubu, 2018 sonbaharını tazelenmiş umutlarla ve yeni kitapların coşkusuyla karşıladı. Tudem Edebiyat markasıyla yayımlanacak yeni eserlerin yer aldığı 2018 Güz Yeni Çıkanlar Kataloğu'nu incelemek ve pdf formatında bilgisayarınıza indirmek için tıklayın...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Delidolu'nun yayın kataloğu yenilendi

Farklı içerik, anlatı ve sunum türlerinin zenginliklerinden beslenen çalışmaları okurlarla buluşturan Delidolu, 2019'da yayımlayacağı kitapların yer aldığı ayrıntılı bir yayın kataloğu hazırladı.  

Yayımlanmış kitaplar ve yazarları hakkında ilgi çekici metinlerin yanı sıra "mutfaktaki" kitaplara ilişkin ipuçları da sunan Delidolu'nun 2018 kataloğu, inceleme yazıları ve altı çizilesi alıntılar da içeriyor.

Sıradışı tasarımıyla da dikkat çeken kataloğu incelemek ve pdf dosyası olarak bilgisayarınıza indirmek için tıklayın...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Desen'den yeni yayın dönemine özel koleksiyon

Desen, yeni yayın dönemini resimli ve sessiz kitaplardan grafik romanlara, mangalardan karikatüre, her yaştan kitapsevere hitap eden özel bir koleksiyonla karşılıyor. 

Çağımıza tanıklık eden, kadın haklarından taciz sorununa, mülteci krizinden yaşlılık, Alzheimer ve depresyon gibi konulara eğilen grafik romanlar ve çocuklar kadar yetişkinlerin de hayal güçlerini teşvik eden resimli kitaplar, Desen'in bu yılki yayın programının dikkat çeken detayları arasında yer alıyor. Ayrıntılı bilgi edinmek için Desen'in 2018-2019 Yayın Kataloğu'nu inceleyebilirsiniz.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Mavi Karga Spor Kulübü ETU'da ikinciliği göğüsledi

Türkiye Triatlon Federasyonu’nun düzenlediği yarışlarda Tudem Yayın Grubu sponsorluğunda mücadele eden Mavi Karga Spor Kulübü, 22-23 Eylül tarihlerinde Alanya'da düzenlenen ETU Triatlonu Avrupa Kupası'nda yaş grubu  erkek takımı kategorisinde Türkiye ikincisi oldu. Yarışlarda kulüp sporcularından Kutluhan Özkunt sezon ikinciliğini, Tolga Kuş ise sezon üçüncülüğünü kazandı. 

 

 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Ankara Kızılay Kitabevi Sorumlumuz Gökhan Saygılı sizin için seçti:

Çağının ilerisinde bir yazardan sarsıcı 19 öykü: Yedi Ulak

Hak ettiği değeri çok sonradan gören İtalyan yazar Dino Buzzati’nin ilk derlemesi olma özelliğini taşıyan öykü kitabı, adını Yedi Ulak öyküsünden alıyor. Yedi Ulak; krallığın sınırlarını keşfetmek isteyen bir prensin yolculuk hikâyesi. Yanına aldığı yedi haberci ile başkentten yeni haberleri almayı planlayan prensin yolculuğunun sonu bir türlü gelmez. Başkente gidip gelen ulakların yolculukları o kadar uzun sürer ki; gelen haberler çoktan eskimiştir bile. Buzzati’nin matematiksel oyunlara olan tutkusuna şahit olduğumuz bu egzotik öykü, kitabın başlangıç öyküsü. Yazar olmanın ötesinde gazeteci ve ressam kimliğiyle de öne çıkan Buzzati, bu kitabındaki öykülerinde yine kendine özgü simgesel üslubu ve yaratıcı hayal gücüyle okurlarını yaşamı yeniden sorgulamaya itiyor. Varoluşsal sorgulamaya yeni bir boyut getiren Buzzati, öykülerinde yarattığı zaman karmaşası ve doğu masallarına özgü bir ahenkle muhteşem bir haz sunuyor. Yedi Ulak, her okurun satır aralarında kendi yaşamından izler bulabileceği harikulade bir eser.

 

 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Ormandan Çıkış

Yazar, avukat ve hak savunucusu Brent Williams ile dünyaca ünlü çizer Korkut Öztekin’in imzasını taşıyan Ormandan Çıkış, modern çağın en önemli sorunlarından biri olan depresyon üzerine cesaret ve ümit dolu bir grafik roman.

 

 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 


"Sana denizi getireceğim"

Devrim Yılmaz, Hürriyet Kitap Sanat'ta

Bir Damla Deniz'i inceledi. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 


"Öfke ne demek ki?"

Beliz Güçbilmez, Öfke'yi 

gazeteduvar.com.tr'de değerlendirdi. 

 
 

• Ümit Sami Şahin, Son Okur'u Arka Kapak'ta değerlendirdi: "Piglia'nın en kişisel ve mahrem kitabı: Son Okur"

Hayvanlara Niçin Bakarız?, "Emrah Polat'ın önerdiği 9 kitap" arasında yer aldı.

kayiprihtim.com, "Haftanın Kitabı" köşesinde Frip'in Aşırı Israrcı Pırtlakları'nı önerdi.

• M.Taha Tunç, Arka Kapak dergisinde Faydasız Bilginin Faydası'nı değerlendirdi: "Bilgi versus fayda: 20. yüzyılda sahte bir ikilik"

• Mavisel Yener, Öfke'yi Cumhuriyet Kitap'a yazdı: "Öfke"

• Korkut Öztekin, Ormandan Çıkış9 Eylül Gazetesi'nden Sinan Keskin'e anlattı: "Artık limit gökyüzü"

• Çağla Vera Kılıçarslan, Kırışıklıklarİyi Kitap dergisine yazdı: "Geçmiş, gelecek, bugün..." 

• ilerihaber.org, Ormandan Çıkış"Vitrindekiler" köşesinde tanıttı.

• Safter Korkmaz, Medya ve Diğer Şeyler'i İyi Kitap dergisinde inceledi: "Medyanın gör dediği..."

• Ege Görgün, KırışıklıklarEsquire dergisinde değerlendirdi: "Yaşlılığa ne çare" 

Sevinç Şahin, Hitler Oyuncağımı Çaldı, Kuş Olsam Evime Uçsam, Benim Adım Hiç Kimse ve UzakYeni Şafak Kitap'ın "Evden uzakta hikâyeler" dosyasında tanıttı.

• Emel Altay, Bir Şeyler Yapmam Gerek'i İyi Kitap dergisinde inceledi: "Bir şey yapmalı! Hey!"

• Aynur Kolbay, Likya'nın Şarkısı'nı kitapeki.com'a yazdı: "Bir iyileşme şarkısı"

Gül Altıparmak, Dişe Diş ve Bir Dostluk Masalı'nı ilerihaber.org için inceledi: "Farklılıklarımızla, dostluğumuzla çocuğuz biz!"

• Tuba Dere, ÇöplükArka Kapak dergisinde inceledi: "Adalet dağıtılan çöplük: Behala"

 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 

Sosyal medya aracılığıyla okurlarımızdan gelen yüzlerce paylaşım arasından birini seçtik. @mintykitap'a bu güzel fotoğraf ve değerlendirme için teşekkür ediyoruz. Bir sonraki bültenimizde hangi takipçimiz yer alacak, biz de merak ediyoruz.  

 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
 
Eylül ayında yayımlanan kitaplarımızı incelemek için tıklayın.
 
Eylül ayındaki tekrar baskılarımızı incelemek için tıklayın.
 

 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 

Kelimelerle mücadele eden çocuklar, 

SEN de OKU koleksiyonu ile okuma sevgisi kazanıyor.

Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonu, kitapları eğlenceli kılan yepyeni bir okuma deneyimi vadediyor.

SEN de OKU koleksiyonu, kitaplara mesafeli duran çocukların rahatlıkla okuyabilecekleri metinsel ve fiziksel özelliklere sahip, ilgilerini çekecek güncel konulara ve temalara değinen resimli kitaplardan oluşuyor.

Sade, kolay anlaşılır dili; okuma akışına yardımcı olması için özel olarak tasarlanmış yazı tipi; göz yorgunluğunu azaltıp metnin rahat algılanmasını sağlayan hafif renklendirilmiş, kalın kâğıdı ve rahat okumayı üst düzeye taşıması için harfler, satırlar, paragraflar arası geniş boşluk kullanımıyla fark yaratan SEN de OKU koleksiyonu, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocukları kitapların renkli dünyasıyla buluşturuyor.

İlk okuma seviyesinden başlayarak kolaydan zora doğru aşama aşama ilerleyen bir okuma yelpazesi sunan SEN de OKU koleksiyonu, çocuklara okuma zevkini yaşatıp onları yetkin okur olma yolunda cesaretlendiriyor.

İlgi yaşı ve yıldızlarla belirtilen okuma seviyesi bilgileri sayesinde, çocuklarına uygun kitap seçiminde kararsız kalan ebeveynlere kılavuzluk edecek SEN de OKU koleksiyonu, her ay yeni kitaplarla zenginleşmeye ve büyümeye devam edecek!

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Tudem, Frankfurt Kitap Fuarı'nda

Tudem Yayın Grubu, dünyanın en önemli kitap fuarlarından biri olan 70. Frankfurt Kitap Fuarı’nda farklı ülkelerden yayıncı, yazar, çizer ve çevirmenlerle bir araya gelmeye hazırlanıyor. Tudem Yabancı Yayınlar Koordinatörü Canan Topaloğlu, Delidolu ve Desen Yayın Yönetmeni Ayşegül Utku Günaydın ve Silva Literary Agency yetkilisi Aslı Candaş'tan oluşan Tudem ekibi, 10-14 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen fuar boyunca telif ajansları, yayınevleri ve sektör temsilcileriyle ikili görüşmeler gerçekleştirecek. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

16. Tudem Edebiyat Ödülleri'ne başvuru için son günler

Çocuk ve gençlik edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri’ne başvurular devam ediyor. Tudem Edebiyat Ödülleri 16. yılında hem yetişkin hem çocuk edebiyatı alanında ve roman dalında eserlere verilecek.

Son başvuru tarihi 2 Kasım 2018 olan yarışma hakkında detaylı bilgi edinmek için tıklayın...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Kitap fuarlarında buluşuyoruz

Tudem Yayın Grubu, hayatın farklı renkleri, sözcüklerin büyüsü ve edebiyatın gücüyle 2018-2019 kitap fuarları takvimine hızlı bir giriş yaptı. Sevilen Tudem yazarları, en yeni kitaplarıyla 28 Eylül-7 Ekim arasında Manisa 2. Kitap Fuarı, 5-14 Ekim tarihlerinde Edirne 6. Kitap Fuarı, 6-14 Ekim 2. Eskişehir Kitap Fuarı, 12-21 Ekim arasında Ordu Ulusal 5. Kitap Fuarı, 12-26 Ekim tarihlerinde Tokat 2. Kitap Günleri, 13-21 Ekim 2. Kayseri Kitap Fuarı ve 20-29 Ekim tarihleri arasında 9. Antalya Konyaaltı Kitap Fuar’ında okurlarıyla bir araya geliyor. Ayrıntılı bilgi ve imza programları için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. 

 

 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Dikkat! Bu kitaptaki öyküler sizi bambaşka dünyalara götürebilir!

Koray Avcı Çakman, Tudem Edebiyat Ödülleri'nde Mansiyon alan yeni çalışması Bambaşka Bir Dünya’da, yine düşleri sözcüklerle buluşturuyor.

On kısa öyküden oluşan bu rengârenk kitap, çocukları hayalle gerçeğin iç içe geçtiği, fantastik olayların ve kahramanların çocukların hayatında cirit attığı, alışılmışın dışında bir öykü evrenine davet ediyor.

Lütfü Er’in karakteristik resimleriyle her öykünün âdeta canlandığı Bambaşka Bir Dünya, herkesi bu dünyanın bir parçası olmaya davet ediyor…

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Mutluluk Şarkısı'na kulak verin

Gillian Cross'un yazıp, Marta Kissi'nin resimlediği Mutluluk Şarkısı, Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonundaki yerini alıyor!

Mert, okuldan arkadaşlarıyla kurduğu müzik grubunu çok sevmektedir. En büyük eğlenceleri ise her cumartesi günü yaptıkları müzik çalışmalarıdır. Ta ki Mert'in küçük kız kardeşi Ada dünyaya gelene dek... Ada, hiç dinmeyen ağlamasıyla evi birbirine katıp dururken, Mert'in müzik grubunda çatışmalar boy göstermeye başlamıştır... Müziğin birleştirici gücü, tüm bu sıkıntıların üstesinden gelinmesini sağlayabilecek midir?

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Yıldız Adam yardımınızı bekliyor

Anne Cassidy'nin yazıp, Tony Ross'un resimlediği Yıldız Adam, Tudem’in, okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonundaki yerini alıyor!

Bahçede mini bir roket bulan Barış, önce bunun bir oyuncak olduğunu düşünür. Ancak içinden mini mini bir Yıldız Adam çıkınca işin rengi değişir. Yıldız Adam, gezegeninden çok uzaktadır ve eve dönüş için Barış'ın işbirliğine ihtiyacı vardır. Barış'ın dostluğu ve yardımları Yıldız Adam'ın yuvasına dönmesine yetecek midir?

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Habib Bektaş’la söylencelerin izinde keyifli bir yolculuk…

Uzun Lafın Kısası ve Söz Kulağa Yazı Uzağa isimli kitaplarıyla yüz binlerce okura Türkçeyi sevdiren ödüllü yazar Habib Bektaş, şimdi de mitolojik öykülerin izini sürüyor.

Öykülerle Mitoloji, Dünya’nın en güçlü adamı Herakles’ten, ateşi çalıp insanlara veren Prometheus’a; tanrıların kralı Zeus’tan, ışığın ve sanatın tanrısı Apollon’a uzanan birbirinden ilginç mitolojik öykülere ve karakterlere değinerek tanrıları yeryüzüne indiriyor.

Habib Bektaş, şiir ve masal geleneğinden beslenerek özgün bir roman kurgusu yarattığı bu çok renkli kitabında; kültüre, sanata, bilime ilham veren, hayal gücünü renklendirip, yaratıcılığı tetikleyen mitolojiyi günlük hayatımıza taşıyor. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Düz kentin düz insanları arasına karışmış bir boynuyamuk…

Bir Dolap Kitap’ın kurucularından M. Banu Aksoy’un yeni kitabı Boynuyamuk, şiirsel anlatımı ve karakteristik çizimleriyle dikkat çekiyor.

En güzel uyumun farklılıkların birlikteliğiyle gerçekleşebileceğine vurgu yapan bu sıradışı öykü, tektipleşmenin toplum üzerinde yarattığı olumsuz yansımalara da eleştirel göndermelerde bulunuyor.

Önyargılardan uzak, hoşgörülü bir yaşamın hayatımızı alabildiğine renkli kılabileceğini belirten yazar, alışılmış düzen ve kuralların dışına çıkmanın eğlenceli ve hatta bazen gerekli olabileceğini savunuyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

aBilimle ilgili bildiklerini gerçekten biliyor musun?

Matematik ile macerayı, bilgi ile eğlenceyi buluşturan Tehlikesavar Matematik Cambazları kitabının yaratıcısı Sean Connolly bu kez dümeni bilime kırıyor.

Genç ve gözü pek bilimciler için heyecan dolu 50 deney sunan Felaketsavar Bilim Tutkunları, daha önce örneği görülmemiş bir başvuru kaynağı.

Çocuklar için kaleme alınmış olmasına rağmen, yetişkinlerin de zevkle okuyabilecekleri bir “genel kültür deposu” olan bu eğlenceli kitap sayesinde çarpışan atomlar, uçuşan lazerler, karadelikler, DNA ve çok daha fazlası hakkında bilmediğiniz şey kalmayacak.

 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Doris Lessing’den Buz Devri’ni konu edinen bir bilimkurgu romanı! 

Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Doris Lessing'in, fantezi ve felsefeyi harmanlayan politik bilimkurgu başyapıtı "Argos'taki Kanopus Arşivleri" dizisinin dördüncü cildi Gezegen 8, çok yakında raflardaki yerini alıyor. 

Lessing’in, Antarktika’nın keşfine duyduğu hayranlığın bir yansıması olan Gezegen 8, buzul çağını deneyimleyen bir halkın yaşadıklarını, destansı bir hayatta kalma mücadelesine dönüştürüyor.

Minimalist müziğin öncülerinden Philip Glass tarafından aynı adla operaya da uyarlanan Gezegen 8, kutsal kitaplardaki hikâyeleri anımsatan öyküsü ve iddialı savlarıyla bilimkurgu türünün kilometre taşları arasında gösteriliyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Toplumsal rollerin hapsettiği bir kadının öyküsü

Delidolu Yayınları, feminist edebiyatın en önemli metinlerinden biri olan Sarı Duvar Kâğıdı'nı okurla buluşturmaya hazırlanıyor. Birinci dalga feminizmin önde gelen isimlerinden olan Charlotte Perkins Gilman'ın kaleme aldığı, Maria Brzozowska'nın resimlediği öykü, toplumsal rollerin hapsettiği bir kadının zihinsel dehlizlerinde gezinerek kurtuluş için deliliğin özgürleştirici potansiyeline işaret ediyor. 

Sarı Duvar Kâğıdı, doğumdan sonra yaşadığı buhranlar yüzünden, hekim olan eşinin tavsiyesiyle dinlenmeye geldiği yazlık malikânede, kocasının ve görümcesinin kontrol ve baskılarına rağmen gizlice yazı yazmaya çalışan ve kaldığı odanın duvarlarını kaplayan sarı duvar kâğıdından dışarı çıkmak isteyen bir kadın olduğuna inanarak delirmeye başlayan bir kadının hikâyesini anlatıyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

"Çünkü okumak asla sadece okumak değildir.”

Zadie Smith’ten Nicholas Carr ve Tim Parks’a, farklı yazar, yayıncı, akademisyen ve araştırmacıların okuma üzerine kaleme aldıkları yazılardan oluşan Okuma Üzerine Yakın Okumalar, Delidolu'nun "Okumak" temalı kurmaca dışı kitaplar dizisindeki yerini alıyor.

Okuma eylemine farklı noktalardan yaklaşan kitapta, okumanın ve edebiyatın hayat kurtarıcı ve ilham verici yönleri, entelektüel gelişime ve ruhsal duruma etkileri, bilişsel olarak zihinlerimizi nasıl dönüştürdüğü, okuma esnasında beynimizde neler olduğu, dijital çağda değişen okuma biçimleri gibi esaslı meseleler, kişisel deneyimler ve bilimsel araştırmalardan yola çıkarak irdeleniyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Hayatı akışına bırak

Gülümse ile Kardeşim ve Ben kitaplarının yaratıcısı Raina Telgemeier’in, kız kardeşlik, sevgi, özveri ve aile ilişkileri üzerine kaleme aldığı macera dolu grafik romanı Hayaletler raflardaki yerini aldı.

2017 Will Eisner Ödülü dahil pek çok önemli ödüle değer görülen ve New York Times En Çok Satan Kitaplar Listesi’nin zirvesine yerleşen Hayaletler, ebeveynleriyle birlikte yeni bir kasabaya göç eden iki kız kardeşin, aile köklerini keşfedişlerini ve taşındıkları yere uyum sağlama süreçlerini bir dayanışma öyküsü üzerinden anlatıyor.

Hayaletler, başımıza geleceğine hiç ihtimal vermediğimiz olaylar karşısında dayanışmanın ve sevginin önemini de vurguluyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Ormansızlaşmayla harap olmuş bir halkın yardım çağrısına kulak verin

“Komşu komşu!” tekerlemesini andıran naif öyküsü, stilize resimleri ve farklı tasarımıyla dikkat çeken Fare ile Dağ, 20. yüzyılın en önemli entelektüellerinden Antonio Gramsci’nin, eşine 1931 yılında yazdığı mektuptan yola çıkılarak uyarlanmış özel bir kitap. Desen tarafından Türkçede ilk kez yayımlanan bu etkileyici eser, alışılmışın dışındaki ölçüleri, yukarıdan açılan kapağı ve dikey resimleriyle her yaştan kitapsever için sıra dışı bir okuma deneyimi sunuyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Bundan böyle geceleri yalnız uyumaktan korkmak yok!

Bir Dostluk Masalı’nın yaratıcıları Susanna Isern ve Marco Somà, korkular, arkadaşlık, dayanışma ve büyüme üzerine kaleme aldıkları yepyeni resimli öykü Yediuyur Nerede Uyur? ile yeniden karşımızda! Ebeveynleriyle kitap okumaktan keyif alan minikleri düşsel bir orman yolculuğuna çıkaran bu sevimli kitap, geceleri yalnız uyumaktan korkan çocukların yeni uyku arkadaşı olmaya aday!

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Siz hiç prenses olmak istemeyen bir prensesle tanıştınız mı?

“Can ile Zortan’ın Maceraları” serisinden tanıdığımız Yıldıray Karakiya’nın Uçanbalık etiketiyle raflarda yerini almaya hazırlanan yeni kitabı Prenses Olmak İstemeyen Prenses, toplumsal cinsiyet rolleri üzerine kaleme alınmış, klasik kalıpların dışına çıkan, cesur bir masal.

Futbolcu olmak isteyen bir prensesin hedeflerinden vazgeçmemesini ve hayallerinin peşinden gitmesini konu edinen bu komik masal, kuralların hayallerin önüne geçemeyeceğini akıcı ve yalın bir dille çocuklara anlatıyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

Okulda ve sınavlarda başarı için Tüm Dersler Soru Bankaları   

İlkokulun her sınıfındaki temel dersleri içerecek şekilde hazırlanan Tudem Tüm Dersler Soru Bankaları, ilgi çekici kapak ve sayfa tasarımlarının yanı sıra, kaliteli baskısıyla da öğrenciler için çalışmayı zevkli hâle getiriyor.

Kitaplar içerdikleri özgün ve kaliteli sorularla hem okulda hem de sınavlarda başarıyı hedefleyenlere en uygun seçeneği sunuyor.

Tüm Dersler Soru Bankası kitaplarında yer alan testlerin zorluk seviyesine göre düzenlenmesi sayesinde öğrenci gösterdiği gelişimi fark ediyor, sınavlardan korkmuyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

BlokTest'ten soru çözmeyi sevdiren Tekrar Testleri

BlokTest’in ilkokul ve ortaokuldaki tüm sınıflar ve temel derslerin her biri için hazırladığı Tekrar Testleri, öğrencilerin derste öğrendiklerini pekiştirmesini ve kazanımların yerleşmesini kolaylaştırıyor. Tekrar Testleri’nde yer alan dört ayrı test türü ile sırasıyla kazanımlar, ünite bilgileri, dönem bilgileri ve öğretim yılının tamamında edinilen bilgiler sınanıyor. Pratik tasarımı sayesinde öğrenciler Tekrar Testleri’ni ister soru bankası şeklinde, ciltli; ister çek-kopar sayfalar hâlinde, yaprak test olarak kullanabiliyor. BlokTest’in sınıfında Tekrar Testleri kullanan öğretmenlere sunduğu teknoloji desteği Mobil Ölçme sayesinde testleri okumak ise çok kolay. Öğretmenler cep telefonlarına ya da tabletlerine ücretsiz indirdikleri BlokTest Mobil Ölçme uygulaması ile okuttukları formların sonuçlarını değerlendirerek öğrencilerin bireysel gelişimini izliyebiliyor ve sınıfları kıyaslayabiliyor. 

 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 

İyi Kitap'ın 107. sayısı yayımlandı

Türkiye’nin tek çocuk ve gençlik edebiyatı dergisi olan İyi Kitap'ın yeni sayısı yayımlandı. 2009 yılından bu yana kesintisiz yayımlanarak bir edebiyat dergisi için yakalanması zor bir başarıya imza atan İyi Kitap'ın 106. sayısı yine birbirinden güzel kitaplar ve inceleme yazılarıyla dolu.

Tudem Yayın Grubu bünyesinde çıkarılan ve ücretsiz olan İyi Kitap'ı www.iyikitap.net, Issuu ve Magzter üzerinden ücretsiz olarak okuyabilir, dilerseniz pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

İyi Kitap ile ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için ise derginin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

 

 
Copyright © 2018, Tudem Yayın Grubu, tüm hakları saklıdır.
Bu e-posta, Tudem Yayın Grubu iletişim listesine kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. 

TUDEM YAYIN GRUBU
1476/1 Sokak No:10/51 35220 Alsancak, Konak / İzmir
Tel: 0(232) 463 46 40 Faks: 0(232) 464 11 73
www.tudem.com 
 
 
Tudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber BülteniTudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber BülteniTudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber BülteniTudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber BülteniTudem Yayın Grubu 2018 Ekim Haber Bülteni
 
 
#FOOTERALT#