Verimli bir TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nın ardından yine birlikteyiz. Yaşam tarzı, dünya görüşü ve okuma alışkanlıkları birbirinden çok farklı insanlar Tudem stantlarında bir aradaydı. TÜYAP coşkusunu tüm okurlarımızla birlikte yaşadık. Bu ay tempomuzu hiç düşürmeden yeni kitaplar, öğretmenler için kitap rehberleri, yeni yılda okurlarımıza hazırladığımız sürprizler için kolları sıvadık. Yaşadığımız zor günlerde üzücü haberlerle sarsıldığımız da oldu, küçük bir umuda sarıldığımız da... Her zaman olduğu gibi edebiyata tutunduk, yüzümüzü çocuklara, gençlere döndük. Dostlarımıza iyi haberler, sevindirici gelişmelerle ulaşalım istedik. İyi okumalar dileriz.

Dr. Ayşegül Utku Günaydın
Delidolu ve Desen Yayınları'nın
Yayın Yönetmeni oldu

Tudem Yayın Grubu bünyesinde üç yıldır editör olarak görev yapan Dr. Ayşegül Utku Günaydın, yönetim kurulu kararı ile Delidolu ve Desen Yayınları'nın yayın yönetmenliği görevine getirildi. İletişim fakültesi mezunu olan, yüksek lisans ve doktorasını edebiyat alanında tamamlayan Günaydın'ın akademik kariyerinin yanı sıra birçok çocuk, gençlik ve yetişkin kitabında editörlük deneyimi bulunuyor.

Canon Future Book Forum'da 
geleceğin kitabı tasarlandı

Yayıncılık ve baskı endüstrisinin temsilcileri 2-4 Kasım 2016 tarihlerinde, Almanya’nın Münih kentindeki Canon Müşteri Deneyimi Merkezi’nde gerçekleşen Canon Future Book Forum etkinliğinde bir araya geldi. Yayıncılığın geleceğinin tartışıldığı ve yeni nesil kitap formatlarının konuşulduğu etkinliğin katılımcıları arasında Tudem Yayın Grubu Genel Müdürü Sinan Çam da vardı. Devamı...

Ziyaretçi sayısında rekor kırıldı
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ve 26. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı'nda ziyaretçi sayısında rekor kırıldı. Geçen yıla göre yüzde 11,3 artış gösteren ziyaretçi sayısı 621 bin kişiye ulaştı. Tudem Yayın Grubu fuarın en çok ilgi gören yayınevlerinin başındaydı. Stantlarımız yazarlarımızla tanışmak ve kitaplarını imzalatmak isteyen okurlarımızla doldu taştı.
Fuarda kısa öykünün gücü konuşuldu
Bu yıl 14. kez düzenlediğimiz TUDEM Edebiyat Ödülleri Kısa Öykü Yarışması Ödül Töreni, 35. İstanbul Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirildi. Dereceye giren eser sahipleri Şafak Okdemir, Ali Benice, Elif Yonat Toğay, Koray Avcı Çakman, Özlem Dertsiz ve Kadri Kerem Karanfil'e ödüllerinin takdim edildiği program kapsamında “Roman Sayıyla Öykü Nakavtla Kazanır: Öykü Üzerine Kısa Kısa” başlıklı bir panel de gerçekleştirildi. Dr. Ayşegül Utku Günaydın’ın yönettiği panele konuşmacı olarak katılan Feyza Hepçilingirler, Habib Bektaş, Hakan Bıçakcı ve Yekta Kopan katılımcılarla kısa öykü hakkındaki görüşlerini paylaştı.
Oscar Brenifier okurlarıyla buluştu
"Filozof Çocuk" serisiyle binlerce Türkiyeli çocuğa ulaşan Oscar Brenifier, ana temanın “Felsefe ve İnsan” olduğu 35. İstanbul Kitap Fuarı'nda okurlarıyla bir araya geldi. Dünyaca ünlü filozofun Tudem standında gerçekleştirilen imza etkinliği fuar katılımcılarından yoğun ilgi gördü. Filozof Çocuk’la Düşünme Atölyesi”nde kendileriyle, hayatla ve dünyayla ilgili kafa yoran çocuklarla Brenifier'in sohbeti sıra dışı anlara sahne oldu. Yoğun bir İstanbul programı bulunan Oscar Brenifier, Tudem yazarı olarak İstanbul'daki çeşitli okullarda öğrenci ve öğretmenlerle buluştu.
Fuarda en çok onlar ilgi gördü
35. İstanbul Kitap Fuarı'nda, Tudem Yayın grubu bünyesindeki markaların kitapları, sürpriz indirimlerle okurlarıyla buluştu. Tudem'de Sonsuza Kadar Yaşamanın Yolları, İşlem Tamam, Babam Süt Peşinde, Filozof Çocuk serisi, Tudem Modern Klasikler, Süper Gazeteciler, Süper Çocuklar, Kayıp Kitaplıktaki İskelet, Kapiland'ın Kobayları ve Origami, Delidolu'da Canavarın Çağrısı, Desen'de Tılsım serisi ve Gülümse, Uçanbalık'ta ise Ufaklık ve Canavar, Kurtçuğun Hayvan Bilmeceleri ve Mıymıy Teyze serisi fuar kampanyasından yararlanmak isteyen kitapseverlerin en çok ilgi gösterdiği kitaplar arasında yer aldı.
Fotoğraflarla 35. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI
Asuman Kafaoğlu Büke, Pastoralya' Cumhuriyet Kitap'ta yazdı:
"Saunders'ın Pastoralya'daki öyküleri yarattığı gerçeklik dünyasından hareketle çarpık düzen hakkında gizlenen doğruları ortaya çıkartıyor."

 
Parantez, Kasım ayında Lokum Çocuk Kütüphanesi'nin favorileri arasındaydı: "...bazen 'aradığımız şey' bir kitabın satır aralarında gizlenmiş olabiliyor. 'Parantez' ismi bu açıdan oldukça önemli."
Yazarımız Güzin Öztürk, 2015 Tudem Edebiyat Roman Yarışması Birincilik Ödüllü romanı Kuş Olsam Evime Uçsam'ı, kitapeki.com'dan Gün Çağ Aydın'a anlattı. Söyleşiyi izlemek için tıklayın...
Sosyal medya aracılığıyla okurlarımızdan gelen binlerce paylaşım arasından sadece birini seçtik. @okuyan1anne'ye bu güzel fotoğraf ve değerlendirme için teşekkür ediyoruz. Bir sonraki bültenimizde hangi takipçimiz yer alacak biz de merak ediyoruz.
Kasım ayında çıkan yeni kitaplarımızı incelemek için tıklayınız.
Kasım ayındaki tekrar baskılarımız ve kitaplarla ilgili detaylar için tıklayınız.

Aralık'ta herkes Liz Pichon kitaplarını okuyacak!
Başta Tudem Kitabevleri olmak üzere, www.tudem.com ve tüm kampanya noktalarından Liz Pichon'un basılı kitaplarını %30 indirimli olarak satın alabilirsiniz. Mizah anlayışıyla hayranlık uyandıran Liz Pichon'ın pek çok ödüle değer görülen "Tom Gates" günlüklerini incelemek için tıklayın.
Mavisel Yener ile Şiir Atölyesi'ne katılır mısınız?
Tudem Edebiyat, Hans Christian Andersen Ödülü 2018 Türkiye Adayı olan yazarımızın Mavisel Yener ile Şiir Atölyesi isimli kitabını yayına hazırlıyor.

Ortaokul çağındaki genç okurlar için benzersiz bir başvuru kaynağı olacak Mavisel Yener ile Şiir Atölyesi'nde şiir tanımından, imge oyunlarına, şiir okuma ve çözümleme tekniklerine kadar birbirinden güzel çalışmalar yer alıyor. Kitapta fotoğraflarla şiir alıştırmalarının yanı sıra okurların imgelem gücünü ortaya çıkaracak çizim ve grafikler de bulunuyor.

Mavisel Yener, her fırsatta ülkenin dört bir yanında düzenlenen söyleşi ve atölyelere katılıyor. Okur buluşmalarının yanı sıra düzenlediği atölye çalışmalarındaki deneyimlerini ve şair yönünü kitaba aktaran Yener'in yeni kitabı genç okurları ve öğretmenler tarafından merakla bekleniyor.
Cesurlara Davet, Delidolu mutfağında
Delidolu Yayınları, İsviçre edebiyatının gelecek vadeden isimlerinden biri olarak gösterilen Dorothee Elmiger'in ilk romanı Cesurlara Davet'i yayımlamak için çalışmalara başladı. 2010'da Kelag Ödülü'ne ve ZDF'nin ilk roman ödülüne, 2011'de ise Rauriser Edebiyat Ödülü'ne aday gösterilen Cesurlara Davet, köklerinin izini sürmek üzere bir yolculuğa çıkan iki kız kardeşin hikâyesini anlatıyor. Alman Welt am Sonntag gazetesinin "Tutkulu metinleriyle edebiyatta yeni bir çığır açıyor. Şiirsel, merak uyandıran bir edebiyat bu" diye tanımladığı Dorothee Elmiger'in distopik öğelerle süslediği, deneysel romanı Cesurlara Davet'in özellikle yeraltı edebiyatından hoşlanan okurların ilgisini çekmesi bekleniyor.
DiskDünya ile tanışırken bu rehbere bir göz atın 
Delidolu Yayınları, Terry Pratchett'ın dünya çapında 85 milyonun üzerinde insana ulaşan 41 kitaplık "DiskDünya" dizisini okurlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Kasım ayında dizinin efsane alt serilerinden Tiffany Sızı'nın ikinci kitabı Gökyüzü Dolu Şapka'yı yayımlayan Delidolu, ocak ayında Muhafızlar Muhafızlar'ı yayımlamaya hazırlanıyor. Henüz DiskDünya evrenine dalmadıysanız ya da Delidolu'nun hızına yetişemeyip hangi kitaptan devam edeceğinizi bilemiyorsanız "DiskDünya Okuma Rehberi"ne bir göz atmanızı tavsiye ederiz. 
Tılsım okurlarına müjde!
Japon asıllı Amerikalı çizgi romancı Kazu Kibuishi'nin yayımlandığı günden bu yana tüm dünyada milyonlarca genç okuru peşinden sürükleyen "Tılsım" serisinin merakla beklenen 7. kitabı, ocak ayında Desen Yayınları etiketiyle raflarda yerini alacak. Usta işi çizimleri, sürükleyici öyküsü, hareketli temposu ve etkileyici karakter tiplemeleriyle her yaştan okura hitap eden serinin yeni kitabında da macera hız kesmeden devam ediyor. Efsanenin 7. halkasında taş muhafızları bu kez saklı hafızaların peşine düşüyor, zamana meydan okuyan sırlar ve üzeri örtülü gerçekler bir bir açığa çıkıyor.
Mıymıy Teyze 4 geliyor
Çocuk edebiyatının üretken yazarlarından Aytül Akal'ın kaleme aldığı, illüstratör Zeynep Özatalay'ın rengârenk çizimleriyle hayat verdiği serinin dördüncü kitabında okurları yepyeni bir macera bekliyor. Minik kahramanımız Mine bu kez de Mıymıy Teyze’yi okulda oynacayacakları tiyatro oyununun hazırlıklarına dâhil ediyor. Alışveriş ve tüketim alışkanlıklarımızla yüzleşmemize yardım edebilecek kitapta, çocuklar için paylaşma, yardımlaşma temaları ön plana çıkıyor.
Tudem İlkokul 1. Sınıf 2. Dönem Seti hazır!
Tudem Eğitim ilkokul 1. sınıfın 2. dönemi için yepyeni bir set hazırladı. Öğretim programlarındaki değişikliklere göre hazırlanan 1.Sınıf 2.Dönem Seti'nde öğretmenlerin ve öğrencilerin ihtiyaç duyacağı tüm kitaplar bir araya getirildi. Hepsi Bir Arada Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi, Evde 30 Dakika, Genel Yetenek kitaplarından oluşan set şık kutusu ve özel indirimli fiyatıyla okurlarla buluşuyor.
Tudem Yönlendirme Sınavı'na son başvuru tarihi 29 Aralık
Bu yıl 7 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilecek Tudem Yönlendirme Sınavı'na hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Güncellenen başvuru noktaları ve sınav merkezleri www.tudem.com ile Tudem Yönlendirme Sınavı, Tudem Eğitim ve BlokTest markalarının facebook sayfalarından duyuruluyor. 3. sınıflardan 8. sınıflara kadar ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen sınavın son başvuru tarihi 29 Aralık. Türkiye genelinde 100'den fazla sınav merkezinde gerçekleştirilen ve öğrencinin gerçek durumuna ışık tutan sınavla ilgili daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.
İyi Kitap'ın Aralık 2016 sayısı çıktı!
Yedi yılı aşkın süredir, çocuk ve gençlik edebiyatına emek veren yetkin kalemlerle okurlarını buluşturan İyi Kitap'ın yeni sayısı yayımlandı. Aylık olarak yayımlanan derginin her sayısında çocuk ve gençlik kitaplarına ilişkin inceleme yazıları yer alıyor. Tudem Yayın Grubu bünyesinde çıkarılan ve ücretsiz olan İyi Kitapwww.iyikitap.net adresinden okuyabilir, dilerseniz pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Paylaş
Tweet
Paylaş
Sosyal Medyada TUDEM YAYIN GRUBU
Copyright © 2016, Tudem Yayın Grubu, tüm hakları saklıdır.
Bu e-posta, Tudem Yayın Grubu iletişim listesine kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. 

TUDEM YAYIN GRUBU
1476/1 Sokak No:10/51 35220 Alsancak, Konak / İzmir
Tel: 0(232) 463 46 40 Faks: 0(232) 464 11 73
www.tudem.com

Adres listemizden çıkmak için lütfen tıklayın: unsubscribe from this list  
Liste üyeliği tercihlerini değiştirmek için lütfen tıklayın: update subscription preferences