Şubat ayında, hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir yandan ülkenin çeşitli yerlerindeki kitap fuarları, festivaller ve okul etkinlikleriyle okurlarımızla buluşurken, bir yandan da eğitim ve kültür alanında yeni yayınlar hazırlamayı sürdürüyoruz. Tudem Yayın Grubu'nun mutfağında kitapseverlerin merakla beklediği eserlerin yanı sıra, Türkçede ilk kez kitabı yayımlanacak yabancı yazarlar ve ilk kitabıyla okurlara merhaba diyecek yerli yazarlar da var. Yeni kitaplar, iyi haberlerle buluşmak üzere, iyi okumalar dileriz.

Kitapseverler Tudem Kadıköy Kitabevi'nde buluşuyor

Tudem Kadıköy Kitabevi'nin alt katı yazar söyleşileri, kitap etkinlikleri ve atölye çalışmaları için yeniden düzenlendi. Üç katlı kitabevinin giriş ve alt katında Tudem Edebiyat, Uçanbalık etiketi taşıyan kitapların yanı sıra Tudem Eğitim ve BlokTest yayınlarına yer veriliyor.
Çocuklar giriş katta kendi kitaplarını seçerken, anne ve babalar da üst katta kahvelerini yudumlayıp Delidolu ve Desen kitaplarını inceleyebiliyor. Tudem Kadıköy Kitabevi'nde kısa bir sanal gezintiye çıkmak isteyenleri
buraya, "izlemek yetmez görmek lazım" diyenleri Mühürdar Caddesi No:82'ye bekliyoruz.

2017'nin ilk kitap fuarlarında
Tudem yoğun ilgi gördü

Tudem Yayın Grubu 2017 fuar sezonunu 11. Ankara Kitap Fuarı ve 10. Çukurova Kitap Fuarı'yla açtı. Tudem Yayın Grubu bünyesindeki Tudem Edebiyat, Delidolu, Desen, Uçanbalık, Tudem Eğitim, BlokTest markalarına ait yayınların ve İyi Kitap Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Dergisi'nin okurlarıyla buluştuğu fuarlarda Tudem standları ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü.
Fuarlarda Adanalı ve Ankaralı kitapseverler Tudem yazarlarıyla tanışma fırsatı da yakaladı. 11. Ankara Kitap Fuarı'nda Koray Avcı Çakman, Miyase Sertbarut ve Pelin Güneş, 10. Çukurova Kitap Fuarı'nda ise Çiğdem Gündeş, Ferda İzbudak Akıncı, Koray Avcı Çakman ve Mavisel Yener okurlarıyla buluştu.

2017 Necati Cumalı Edebiyat Ödülü Habib Bektaş'a verildi

Urla Belediyesi ve Cumalı - Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği'nin işbirliğiyle düzenlenen Necati Cumalı Edebiyat Ödülü'nün sonuçları belli oldu. Bu yıl "oyun" dalında düzenlenen yarışmada, “Terör" adlı oyunuyla yazarımız Habib Bektaş ödüle layık görüldü. Ödül töreni Necati Cumalı’nın yaşamını yitirdiği gün olan 10 Ocak’ta Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Terakkililer, Mavisel Yener rehberliğinde içlerindeki şairi keşfetti

Hans Christian Andersen Ödülü için 2018 yılı Türkiye adayı gösterilen Mavisel Yener, Terakki Vakfı Okulları, Levent Yerleşkesi öğrencileriyle keyifli bir şiir atölyesi gerçekleştirdi. Çalışmada, öğrenciler, yazarın Şiir Saldım Gökyüzüne isimli kitabından yararlanarak, yeni kazanımlarla destekli bir şiir atölyesi deneyimi yaşadı.
 

Hazal Çamur, Cesurlara Davet'Kayıp Rıhtım''da yazdı:
"...İsviçreli yazar Dorothee Elmiger’in bu ilk romanı, bir distopyanın getirilerini karşıladığı gibi, edebiyattaki deneyselliğin o çetin yollarında başarıyla yürüyor. "
Özgür Özgülgün, www.neokuyorum.org'da Uzak'ı yazdı:
"...Shaun Tan'in hiç yazı kullanmadan hazırladığı bu kitap, uzak, göç ve göçmenlik çerçevesinde, okurların zihin ve ruhlarındaki uzak kavramına imgesel bir anlam kazandırıyor."
 
Ümit Mutlu'nun seçimi, Editör
Şapkada Eriyen Bay Karp: Her yaştan okura uygun bir kitap
"Şapkada Eriyen Bay Karp, tüketimin, sahip olma dürtüsünün, ‘bize’ sahip olmaya başlayan şeylerin, takıntıların ve tüm hayatı tek bir şeye odaklamanın yanlışlarını anlatan, duygu yüklü bir roman. 
Harika olan şey yalnızca Cary Fagan’ın seçtiği konu değil; üslup da öykünün kendisi gibi duru ve sade. Ve kitap tam da bu yüzden, vermek istediği naif duyguyu iliklerinden akıtarak veriyor. Geçmişteki dönemi gözlemleyip hafifçe yorumlayarak aktarmakla yetinen bir anlatıcı var karşımızda; dolayısıyla yaşanan her şey hem nesnel hem öznel."

                                                         
Arafta sesli kitap oluyor
Sosyal medya aracılığıyla okurlarımızdan gelen binlerce paylaşım arasından birini seçtik. @lokumcocukkutuphanesi'ne bu güzel fotoğraf ve değerlendirme için teşekkür ediyoruz. Bir sonraki bültenimizde hangi takipçimiz yer alacak biz de merak ediyoruz.
Ocak ayında çıkan yeni kitaplarımızı incelemek için tıklayınız.
Ocak ayındaki tekrar baskılarımız ve kitaplarla ilgili detaylı bilgi edinmek için tıklayınız.

Şimdi Ayla Çınaroğlu'nun kitaplarını okuma zamanı!
Çocuk ve gençlik edebiyatımızın üretken kalemlerinden Ayla Çınaroğlu'nun tüm kitaplarını, Şubat ayı boyunca "Ayın Yazarı" kampanyasından yararlanıp  %30 indirimli olarak edinmek ister misiniz? Kampanyanın detayları hakkında bilgi edinmek ve Ayla Çınaroğlu'nun kitaplarını incelemek için tıklayın.
Karadeniz 3. Kitap Fuarı'nda buluşalım!
Tudem Yayın Grubu, 21-26 Şubat tarihleri arasında, tüm kitapseverleri Samsun’a, 3. Karadeniz Kitap Fuarı’na davet ediyor. Tüyap Samsun Fuar ve Kongre Merkezi, 2. Salon 304 numaralı stantta okurlarıyla buluşacak olan Tudem Yayın Grubu'nun ayrıntılı fuar programı için tıklayın.
Tudem Yayın Grubu,
İstanbul Kırtasiye Ofis 2017 Fuarı'nda

Tudem Yayın Grubu, sektöründe dünyanın sayılı, Türkiye’nin en büyük fuarı olan İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı'na katılmaya hazırlanıyor. Sektörün temsilcilerini bir araya getiren fuar, TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri A.Ş. ve Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TUKİD) işbirliğiyle, 22-26 Şubat 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Tudem Yayın Grubu 3. Salon 331A numaralı stantta ziyaretçileriyle buluşacak. Fuarla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için 
tıklayın.
Sınıfta kalanların açtığı okula hepiniz hoş geldiniz
Çocuk ve gençlik edebiyatımızın sevilen yazarlarından Miyase Sertbarut’un özgün konusu ve çarpıcı karakter tiplemeleriyle dikkat çeken Sınıfta Kalanlar Okul Açtılar isimli romanı, gözden geçirilmiş baskısı ve Yunus Nadi Karikatür Ödüllü Hicabi Demirci’nin resimleriyle Tudem tarafından yayına hazırlanıyor. Sorun odaklı kalemiyle hiç kimselerin yazmaya cesaret edemediği konular üzerine etkileyici eserler veren Sertbarut, tembel oldukları için hor görülen ve dışlanan öğrencileri okula geri çağırarak kendi hayatlarına sahip çıkmaya davet ediyor.  
Taş devrinden günümüze uzanan mizah dolu bir hikâye
Defalarca, Brezilya’nın ünlü Jabuti ödülüne layık görülen Eva Furnari, taş devrinden günümüze uzanan mizah dolu bir hikâye ile karşınızda. Yaratıcı fikirlerle dolu Bay Mucittaş bir tepenin üstüne inşa ettiği iki katlı şirin evinde ailesi ile mutlu bir hayat sürmektedir. Ama yine de pek mutlu değildir, çünkü daha konforlu bir yaşam sürmesi için icat etmesi gereken düzinelerce şey vardır… Mutlu olmak için gerçekten daha fazlasına ihtiyacımız olup olmadığını sorgulayan bu sevimli kitap, özgün metni, çarpıcı tiplemeleri ve göz alıcı resimleriyle her yaştan okurun ilgisini çekecek umut dolu bir doğaya geri dönüş öyküsü…
Duygu’nun doğum günü armağanını çok kıskanacaksınız!..
Çocuk edebiyatımızın klasikleşen dizisi “İkiz Gezginler”in yaratıcısı arkeolog, yazar Betül Avunç, Duygu’nun Doğum Günü Armağanı isimli kitabında, Romalı şair Ovidius’un dünyanın yaratılışını konu edindiği 15 kitaplık "Dönüşümler" adlı eserinden ilham alarak benzersiz bir hikâyeye yelken açıyor. Halası, 10 yaşına girmeye hazırlanan Duygu’ya çok özel bir armağan verme hazırlığındadır. Dönüşümler Ormanı’nda özel bir gezintiye çıkacak olan Duygu’yu sıradışı dönüşümlerin yaşanacağı, gizli sesler ve inanılması güç olaylarla dolu inanılmaz bir serüven beklemektedir. Bu yolculuk belki de Duygu’nun hayatında alacağı en unutulmaz armağan olacaktır…
George Saunders'ın ilk romanı için geri sayım başladı
Edebiyat çevrelerinin merakla beklediği, dünyanın yaşayan en iyi öykücülerinden sayılan George Saunders'ın ilk romanı Amerika ile aynı gün, 14 Şubat'ta Delidolu Yayınları etiketiyle raflarda yerini alacak. Saunders'ın Amerika Birleşik Devletleri'nin efsanevi başkanı Abraham Lincoln'ın yedi yaşındaki oğlunu kaybetmesinden yola çıkarak yazdığı Arafta, zihin zorlayan kurgusu, biçimi ve acıyı bile bir mizah ögesi haline getirebilen üslubuyla, okurun önünde yepyeni ve deneysel bir patika açıyor. Julianne Moore, Ben Stiller, Susan Sarandon, Nick Offerman'ın da aralarında yer aldığı 166 ünlü tarafından seslendirilen roman, Amerika'da sesli kitap formatında da yayımlanacak. 
DiskDünya'nın iklimi altüst oluyor
Delidolu, fantastik ve bilimkurgu edebiyatının başucu serilerinden biri olan, 41 kitaplık DiskDünya külliyatını Türkiye'deki okurlarıyla buluşturmaya devam ediyor. Ocak ayında DiskDünya'nın Bekçiler alt serisinin ilk kitabı Muhafızlar! Muhafızlar!'ı okurlarıyla buluşturan Delidolu, Şubat ayında Tiffany Sızı serisinin üçüncü kitabı Kış Ustası'nı yayımlamaya hazırlanıyor.
Tiffany Sızı'nın yaptığı basit bir hatayla DiskDünya'nın iklimini altüst etmesini konu alan Kış Ustası, soğuk, ılımlı ve illâ ki komik bir macera. Kış Ustası, Tiffany’ye âşık olunca, her yer kar altında kalıyor, her yer bembeyaz oluyor! Bu iş biraz havalı da olsa, biraz tehlikeli. Tiffany, Havamumu Nine ve Küçük Özgür Adamlar, çözümün tek adresi.
Kardeşlik ve yolculuk üzerine kahkaha dolu bir macera! 
Desen Yayınları, çizgi roman dünyasının Oscar’ı olarak kabul edilen Eisner ödüllü, Amerikalı çizgi roman sanatçısı Raina Telgemeier’ın Kardeşim ve Ben kitabını yayımlamaya hazırlanıyor. Kardeşim ve Ben, ailece çıkılan bir yolculuk hikâyesi etrafında şekillenen ama sık sık yapılan anımsamalarla geçmişle de bağlantılı otobiyografik bir çizgi roman. Kardeşler arasındaki çekişmeleri, kalabalık bir ailenin gündelik yaşamından çatışmaları elle dokunulabilecek kadar gerçekçi bir anlatımla ve iyi bir mizahla ele alan kitap, herkesin kendi gündelik yaşamından tanıdık bulacağı unsurlar barındırıyor.
 
Uyumak bilmeyen bir babanız varsa bu kitapla tanışmalısınız
Uçanbalık Yayınları, şubat ayında kahkaha tufanı yaratacak bir kitapla geliyor. Fransız yazar Coralie Saudo'nun kaleme aldığı, Kris Di Giacomo'nun resimlediği Babam Uyumak Bilmiyor, baba-oğul arasındaki rolleri değiştirerek, bir türlü uyumayan babasını yatağa göndermek için binbir takla atan küçük bir çocuğun hikâyesini anlatıyor. Karakteristik çizimleri ve son derece komik metniyle, çocukları eğlendirirken onların empati yeteneğini de artıracak olan kitap, yetişkinler için de gayet neşeli bir okuma deneyimi sunuyor.
8. Sınıflar için Genel Yetenek kitabı yolda!
Bireylerin genel yeteneklerini ölçme ve değerlendirmelerine yol gösterecek alternatif bir kaynak olan 8. sınıf Genel Yetenek kitabı şubat ayında raflardaki yerini alıyor.
Kitapta yer alan yetenek testleri zor ya da kolay olmaktan çok, sözcük, sayı, simge ve şekil kullanılarak zihinsel işlemlerden oluşan zihinsel yetileri kullanmaya yönelik sorular içeriyor. Öğrenci ve eğitimcilerin merakla beklediği kitapta, sözel yetenek, sayısal yetenek, şekil yeteneği, çoklu yetenek ve karma test başlıklarında yüzlerce soru yer alıyor. 
TEOG 2 için her şey BlokTest’te!
TEOG 2’ye hazırlıkta, Yaprak Test kitapları, 4 + 4 Deneme Sınavı Setleri, 10 x 20 Kazanım Pekiştirme Denemeleri Setleri ile ön plana çıkan BlokTest, 8. sınıf öğrencilerine ihtiyaç duyacakları her yayını sunuyor. Özgün ve nitelikli sorularla sınavlara iyi hazırlanan öğrenciler, konuları daha iyi kavradıkları gibi, bilgilerini sınama ve kazanımları pekiştirme imkânı da buluyor.
İyi Kitap'ın Şubat 2017 sayısı çıktı!
Yedi yılı aşkın süredir, okurlarını çocuk ve gençlik edebiyatına emek veren yetkin kalemlerle buluşturan İyi Kitap'ın yeni sayısı yayımlandı. Aylık olarak yayımlanan derginin her sayısında çocuk ve gençlik kitaplarına ilişkin inceleme yazıları yer alıyor. Tudem Yayın Grubu bünyesinde çıkarılan ve ücretsiz olan İyi Kitapwww.iyikitap.net adresinden okuyabilir, dilerseniz pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Paylaş
Tweet
Paylaş
Sosyal Medyada TUDEM YAYIN GRUBU
Copyright © 2016, Tudem Yayın Grubu, tüm hakları saklıdır.
Bu e-posta, Tudem Yayın Grubu iletişim listesine kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. 

TUDEM YAYIN GRUBU
1476/1 Sokak No:10/51 35220 Alsancak, Konak / İzmir
Tel: 0(232) 463 46 40 Faks: 0(232) 464 11 73
www.tudem.com

Adres listemizden çıkmak için lütfen tıklayın: unsubscribe from this list  
Liste üyeliği tercihlerini değiştirmek için lütfen tıklayın: update subscription preferences