Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 

Okula dönüş koşuşturmasıyla geçip giden, yazdan kalma bir eylülün ardından, sonbaharın iyiden iyiye içimize işleyeceği ekim ayını selamlamanın heyecanını yaşıyoruz. Ardı ardına okurlarla buluşturduğumuz kültür yayınlarımız raflarda, kitaplıklarda, gazete sayfalarında ve sosyal medya mecralarında bir bir kendine yer bulmaya başlamışken; biz dur durak demeden 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Kuşkusuz ekim, yayıncıların en sevdiği aylardandır. Yer gök matbaadan yeni çıkmış kitap kokusuna karışmışken, yurdun dört bir yanını kitap fuarı telaşı sarmıştır çoktan. Bu ay; Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul ICAF, Edirne, Kayseri, Ankara ve Batman kitap fuarlarına katılarak okurlarımızla buluşacağımız için heyecanımız büyük. Gökyüzünü saran gri bulutlara rağmen, yüzümüzdeki gülümsemenin, kalplerimizdeki sevincin nedeni işte hep bundan! 
Siz bu satırları okurken, biz okumaya doyamayacağınız fuar özel bültenimiz için kolları sıvamaya başladık bile. Bu ekim ayında da yine iyi ki kitaplar ve sizler gibi güzel kalpli okurlarımız var diyoruz. Daima iyi kitaplarla kalın. Keyifli okumalar!..

 

 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Diyarbakır Kitap Fuarı'nda Tudem Yayın Grubu standına yoğun ilgi!

Yeni fuar sezonunu Diyarbakır'da karşılayan Tudem, Diyarbakırlı kitapseverlerle buluşmanın heyecanını yaşıyor. 28 Eylül Cumartesi günü, Tüyap Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açan fuarı ziyaret eden kitapseverler, Salon 3-202 numaralı Tudem Yayın Grubu standına yoğun ilgi gösteriyor. Yepyeni kültür ve eğitim yayınlarımızı kitapseverlere ulaştırmanın yanı sıra sevilen yazarlarımızdan Toprak Işık, Çiğdem Gündeş ve Aytül Akal’ın okurlarıyla buluşmalarına olanak sağlayan fuar, 6 Ekim Pazar akşamına kadar devam edecek.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Aytül Akal’a 87. Dil Bayramı Onur Ödülü takdim edildi

Çocuk ve gençlik edebiyatımızın güçlü kalemlerinden Aytül Akal, “Ülkemize ve Türkçemize emeği için” Dil Derneği Onur Ödülü'ne değer görüldü.

Akal'a ödülü, 26 Eylül Perşembe günü, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen 87. Dil Bayramı töreninde takdim edildi. Bu anlamlı ödül için yazarımızı yürekten kutluyoruz.


 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Mavi Karga Spor Kulübü Kuşadası Triatlonu'na katıldı

Türkiye Triatlon Federasyonu’nun düzenlediği yarışlarda Tudem Yayın Grubu sponsorluğunda mücadele eden Mavi Karga Spor Kulübü, Kuşadası Belediyesi ile Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliğiyle, 14-15 Eylül tarihlerinde, bu yıl 13’üncü kez düzenlenen Kuşadası Triatlonu’na katıldı.

Mavi Karga sporcularının Yıldız, M1, M2 ve M3 kategorilerinde mücadele verdiği yarışta tüm sporcular müsabakaları başarıyla tamamladı.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Okula dönüş heyecanında Tudem Kitabevleri her yaştan okurla dolup taştı

35 yıldır güvenilir yayıncılığın öncüsü olmayı sürdüren Tudem Yayın Grubu’nun, İstanbul Beşiktaş ve Kadıköy, Ankara Kızılay ve İzmir Alsancak'ta yer alan kitabevleri, “Okula Dönüş” heyecanında hem öğrencilerin hem de velilerin akınına uğradı.

Uzman eğitimcilerimiz tarafından özel olarak hazırlanan yeni nesil soru bankaları, deneme sınav setleri, on binlerce okura ulaşan edebiyat eserleriyle bini aşkın eğitim ve kültür kitabının aktif olarak satışa sunulduğu Tudem Kitabevleri; yardımcı kaynak ve okuma kitabı gereksinimlerini karşılamak için mağazalarımızı ziyaret eden her yaştan okurla dolup taştı.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Sezonun ilk yazar etkinliği Aşkın Güngör’ün oldu…

Her eğitim öğretim yılında, Türkiye’nin dört bir yanında 1000’i aşkın yazar-çizer etkinliği hayata geçiren Tudem Yayın Grubu, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılının ilk etkinliğini, 19 Eylül Perşembe günü düzenledi.

Sevilen yazarlarımızdan Aşkın Güngör, İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Özel Beylerbeyi Ortaokulu 6. sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek keyifli bir atölye çalışması gerçekleştirdi. Güngör’ün, on binlerce okura ulaşan “Dedektif Bol Bel’in Serüvenleri” başlıklı fantastik macera dizisinden yola çıkarak tasarladığı “Dedektiflik Atölyesi”ne katılan genç dedektif adayları, ödüllü bir yazarla tanışmanın mutluluğunu yaşamanın yanı sıra, kimselere belli etmeden iz sürmenin ve gizemli olayları elbirliğiyle açığa çıkarmanın püf noktalarını öğrendi.

 
 

Türk yazarlar, SEN de OKU koleksiyonu için yazdı…

Tudem’in okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonu, Türk yazarların eserleriyle büyümeye devam ediyor.

Sade, kolay anlaşılır dili; okuma akışına yardımcı olması için titizlikle tasarlanmış yazı tipi; göz yorgunluğunu azaltıp, metnin rahat algılanmasını sağlayan hafif renklendirilmiş kalın kâğıdı ve okunurluğu üst düzeye taşıması için harfler, satırlar, paragraflar arası geniş boşluk kullanımıyla fark yaratan SEN de OKU koleksiyonu, Tudem’in sevilen yazarlarından Mavisel Yener, Mehmet Atilla, Güzin Öztürk ve Pelin Güneş’in özgün yapıtlarıyla, kitaplara mesafeli duran çocukları sözcüklerin renkli dünyasıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

Tembel Teneke Acaba Nerede?, Sanal Zombi Anneannem, Gülmeyi Bilen Müdür Aranıyor ve Sorun Yok isimli yepyeni kitaplarla zenginleşen SEN de OKU koleksiyonunun büyük beğeniyle karşılanan Türk yazarlar serisine, ilerleyen dönemlerde yeni isimlerin eklenmesi planlanıyor.

 

 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 

Yazarımız Koray Avcı Çakman sizin için seçti:

Gecen Gündüzüm Olsa

“Dünyada büyülü yerler vardır ve çocuklar onları bilir.”

Tıpkı kahramanımız Max gibi!

Max, huzurevinde yaşayan büyükbabasını öyle çok özlüyor ki, bir gün onu büyülü bir yere götürmek üzere kaçırıyor. Kaçırıyor, çünkü Max’ın kocaman yüreğinde hasrete yetecek yer yok!

Andreas Steinhöfel, duru anlatımı ve kurgusuyla her yaştan okura ulaşmayı başarıyor. Kitabı okurken, Max, büyükbabası, dans hocası Matmazel Meyer ile birlikte biz de kendimizi bir anda Çiçek Vadisi’nde buluyor, sonsuz ve hafızasız bir dansa eşlik ediyoruz.

“Ay’ı her zaman göremezsin ama orada olduğunu bilirsin.”

Max’ın hikâyesi, gerçek sevginin ölümsüzlüğünü bir kez daha anımsatıyor bizlere. Olcay Mağden Ünal çevirisi ile öykünün derinliği ruhumuza işliyor. Nele Palmtag’ın naif çizimleri ise hikâyeyi tamamlıyor.

* Gecen Gündüzüm Olsa / Yazan: Andreas Steinhöfel / Resimleyen: Nele Palmtag / Türkçeleştiren: Olcay Mağden Ünal / Tudem Yayınları / 2019 / 72 sayfa / 9+

 

 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Çizgili Pijamalı Çocuk’un yazarı John Boyne’un tarihsel olaylara canlılık kazandırma konusundaki olağanüstü yeteneğini yansıtan Romanovlar’ın Son Evi, Çarlık Rusya’sının çözülüşünü ve 1917 Ekim Devrimi’nin ertesinde yaşanan toplumsal süreçleri efsanevi bir aşk hikâyesi üzerinden anlatıyor.

 

 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 


"Faşizme faşizm diyebilmek"

Ali Bulunmaz, Çağa Karşı Koymak: Faşizm ve Hümanizm Üzerine Düşünceler'i BirGün'de inceledi.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 


"Güvercin tedirginliği"

Ömer Türkeş, Yolcu'yu Hürriyet Kitap Sanat'ta değerlendirdi. 

 
 

• Serdar Yıldız, Sirius Deneyleri'ni bilimkurgukulubu.com'a yazdı: "Argos’taki Kanopus Arşivleri III: Sirius Deneyleri ve Evrim Mühendisliği"  

• Elif Türkölmez, Bir Kemikten Bin Söze: Dünya Atasözlerinde Kadın'ı Hürriyet Kitap Sanat'ta inceledi: "Atasözü değil anasözü"

Jean Stafford Toplu Öyküler 1, t24.com.tr'nin "Yayıncısından duymuş olun!" dosyasında yer aldı.

• Serkan Parlak, Okuma Üzerine Yakın Okumalaredebiyathaber.net'te değerlendirdi: "Zihin açıcı, eyleme yöneltici bir kitap"

Küçük Şeyler, Psychologies Türkiye'nin "Bibliyoterapi: Okumanız gereken kitaplar" listesinde yer aldı.

• Aramızda, t24.com.tr'nin "Yayıncısından duymuş olun!" dosyasında yer aldı.

• Emel Altay, Havuç Ağacı'nı İyi Kitap'ta değerlendirdi: "Hayal kurmaktan vazgeçmezseniz Havuç Ağacı'nı görebilirsiniz"

• Simlâ Sunay, Anya'yı Beklerken'i Cumhuriyet Kitap'ta değerlendirdi: "Morpurgo'dan savaşın doğası"

• Burcu Yılmaz, Yuan Huan'ın Kulübesi'ni İyi Kitap'ta değerlendirdi: "Hikâye içinde hikâye içinde hikâye"

• Ece Erdoğuş Levi, Başkalarına Vurmaya Hakkım Var mı? ve Şiddet Nedir?'i Kitapsever Dergi'ye yazdı: "Şiddete karşı felsefe"

•Karin Karakaşlı, Riko, Oskar ve Gökteki Cennet'i İyi Kitap için inceledi: "Yoldaşını bulmak en büyük hayat macerasıdır"

 

 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 

İletişim Birimi Asistanımız Ezgi Prepol Kamar sizin için seçti:


Kardeşim ve Ben

“Ah, keşke bir kardeşim olsa,” diye hayal kuranlara küçük bir uyarı: Ya doğacak kardeşin düşlediğin gibi biri değil de seninle sürekli didişip duran biri olursa?..

Anna, “Kız kardeş istiyorum!” diye ortalıkta koşturup dururken, kız kardeşi Amara’nın kendisinin tam zıttı bir kişiliğe sahip olacağını tahmin bile edemezdi. Zaman geçiyor, kardeşler büyüyor, fakat Anna ile Amara’nın atışmaları bir türlü dinmek bilmiyor. Hele ki, hep birlikte aynı arabada üç hafta sürecek bir yolculuğa çıkmaya hazırlanırken…

Yayımlanır yayımlanmaz New York Times Çok Satanlar Listesi'ne girmeyi başaran Kardeşim ve Ben, kardeşler arasındaki iletişimsizliğin sebeplerini sorgularken, aile içi ilişkilerde dış etkenlerin ne denli önemli rol üstlendiğini vurguluyor. Dünya çapında büyük yankı uyandıran Gülümse kitabının yaratıcısı Raina Telgemeier’in, Will Eisner Madalyası’na değer görülen Kardeşim ve Ben isimli grafik romanı, ailece çıkılan bir araba yolculuğu etrafında şekillenen, yer yer geçmişe dönüşlerle hareketlendirilmiş, mizah dolu, gerçek bir hikâye.

* Kardeşim ve Ben / Yazan ve resimleyen: Raina Telgemeier / Türkçeleştiren: Mert Batırbaygil / Desen Yayınları / 2017 / 208 sayfa / 9+

 

 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 

Sosyal medya aracılığıyla okurlarımızdan gelen yüzlerce paylaşım arasından birini seçtik. @kitagurumii'ye bu güzel fotoğraf ve değerlendirme için teşekkür ediyoruz. Bir sonraki bültenimizde hangi takipçimiz yer alacak, biz de merak ediyoruz.  

 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 

Yazmasam olmazdı çünkü çocuklara anlatacağım şeyler var. Onlara ne kadar harika olduklarını ve istediklerinde neleri değiştirebileceklerini göstermem gerekiyor. Hayal dünyasının en sadık, en yaratıcı bireyleri onlar. Onların hayalleri, tutkuları edebiyatla birleşmeli. Çocuklar; edebiyatın, sanatın gölgesinde sevgiyle, adaletle, hoşgörüyle büyümeli.

Ayrıca çocuklar için yazmak beni her defasında çocukluğuma götürüyor. Yeniden doğuyor, yeniden büyüyor, yeniden hayaller kuruyor, inanılmaz dünyaların kapısından içeri giriyorum. Bir dilim karpuzu soluk almadan yemenin ya da sokakta yakar top oynamanın hazzını yeniden yaşıyor, kanayan bacağımın ince sızısını yüreğimde hissediyorum. Ve çocuk olmayı (kalmayı) çok seviyorum.

Onlar için yazdığım günden beri mevsimim hep bahar. Ve ben her mevsim yeniden çiçek açıyorum. İmza etkinliklerinde bir araya geldiğimizde, onların içten sevgisi sarıyor ruhumu. Ve ben çok ama çok mutlu oluyorum. 

Artık yazmadan duramam çünkü içimdeki çocuğu büyütmek istemiyorum ve en önemlisi, çocuklar yazdıklarımla büyüsün istiyorum...

Dilek Yardımcı

 

 
 
 

Eylül ayında yayımlanan kitaplarımızı incelemek için tıklayın.

 
Eylül ayındaki tekrar baskılarımızı incelemek için tıklayın.
 
 

 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Delidolu'nun yayın kataloğu yayımlandı

Farklı içerik, anlatı ve sunum türlerinin zenginliklerinden beslenen çalışmaları okurlarla buluşturan Delidolu, yeni yayın döneminde yayımlayacağı kitapların yer aldığı ayrıntılı bir yayın kataloğu hazırladı. 

Yayımlanmış kitaplar ve yazarları hakkında ilgi çekici metinler içeren Delidolu'nun 2020 kataloğu, "mutfaktaki" kitaplara ilişkin ipuçları da sunuyor.

Sıradışı tasarımıyla da dikkat çeken kataloğu incelemek ve pdf dosyası olarak bilgisayarınıza indirmek için tıklayın...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Yazarlarımız, D&R 3. Kitap Fuarı’nda okurlarıyla buluşuyor!

Tudem Yayın Grubu yazarları, 1 Ekim - 3 Kasım 2019 tarihleri arasında, D&R 3. Kitap Fuarı kapsamında düzenlenecek imza günü programlarında okurlarıyla buluşuyor.

Güldem Şahan, Dilek Yardımcı, Elif Yonat Toğay ve Aytül Akal’ın İstanbul; Toprak Işık’ın Ankara; Habib Bektaş ve Hanzade Servi’nin İzmir; Mehmet Atilla’nın ise Bodrum D&R mağazalarında düzenleyecekleri imza günlerinin ayrıntılarını sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Desen Yayınları ICAF’a katılıyor

İstanbullu sanatseverler, 12-13 Ekim tarihlerinde, bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek ICAF’a (İstanbul Comics & Art Festival) katılmaya hazırlanıyor.

Kamusal alan yerleştirmeleri, çizgi roman ve illüstrasyon stand ve sergileri, atölye programları, seminerler ve sanatçı söyleşilerini içeren; şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinleri üzerinden yaratıcı deneyim alanları sunan ICAF, her yaştan sanatsevere hitap eden zengin etkinlik seçkisiyle yine dolu dolu bir festival deneyimi vadediyor. Festival hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Yayın Grubu; Eskişehir, Edirne, Kayseri, Ankara ve Batman kitap fuarlarında

Tudem Yayın Grubu, kitapseverleri Türkiye'nin dört bir yanında düzenlenen kitap fuarlarında "Hayatın farklı renkleri, sözcüklerin büyüsü ve edebiyatın gücüyle" buluşmaya davet ediyor.

Ekim ayı boyunca Eskişehir, Edirne, Kayseri, Ankara ve Batman’da düzenlenecek kitap fuarlarına katılmaya hazırlanan Tudem Yayın Grubu; Tudem Edebiyat, Delidolu, Desen, Uçanbalık, Tudem Eğitim, BlokTest ve BilgiKüpü markalarından yayımlanan en yeni kitapları ve sevilen yazarlarıyla okurlarını bekliyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı için hazırlıklarımız başladı!

Her yıl ziyaretçi sayısını artırarak yeni bir rekora imza atan Tüyap Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, bu yıl 38. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. “İyi ki Varsın Edebiyat” teması altında, 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında, Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuarın onur konuğu Adnan Özyalçıner oluyor.

Tudem Yayın Grubu, kuruluşunun 35. yılında, 35 yazarı ve çizeri, 35 yeni kitabı ve ilk günkü heyecanıyla İstanbul Kitap Fuarı’nda! Yayıncılıktaki 35. yılını kutlamanın gururunu yaşayan Tudem Yayın Grubu, 8 farklı markası, 5 farklı stantta sergileyeceği 35'i yeni, toplamda 1.400’ü aşkın kitabı, 35 yazar ve çizer imza programı, 12 söyleşi ve atölye etkinliğiyle, 38. İstanbul Kitap Fuarı’na katılmaya hazırlanıyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Modalı yazarlar ve çizerler çocuklarla buluşuyor

Sevilen yazarlarımızdan Betül Avunç ve Nazan Tacer, Caferağa Mahalle Muhtarlığı tarafından, 12-13 Ekim tarihlerinde, Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenecek özel bir şenlik kapsamında, Kadıköylü çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor.
Modalı grafik sanatçısı, yazar Nazan Tacer’in, 12 Ekim Cumartesi günü, 13.00-13.45 saatleri arasında keyifli bir origami atölyesi düzenleyeceği şenlikte; Modalı arkeolog, yazar Betül Avunç ise 13 Ekim Pazar günü, 12.00-12.45 saatleri arasında, İstanbul Perisi isimli kitabından yola çıkarak keyifli bir yaratıcı okuma atölyesi gerçekleştirecek. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliklerde kontenjan sınırı bulunduğu için e-posta yoluyla önceden kayıt yaptırılması öneriliyor.

Kayıt için: hafizecinar@yahoo.com

 
 

Tudem Edebiyat Ödülleri'ne başvuruda bulunmak için son bir ay!

Çocuk ve gençlik edebiyatına çağdaş ve özgün eserler kazandırmak amacıyla düzenlenen Tudem Edebiyat Ödülleri’ne başvurular 1 Kasım 2019 tarihinde sona eriyor. 

2003 yılından bu yana düzenlenen yarışma, 17. yılında hem çocuk hem yetişkin edebiyatı alanlarında gerçekleştirilecek. Adaylar, çocuk edebiyatında resimli kitap, yetişkin edebiyatında ise roman dallarında yarışmaya başvurabilecek.

Yarışmalarda birincilere 10.000 TL, ikincilere 7.500 TL, üçüncülere 5.000 TL para ödülünün yanı sıra, İzmirli heykeltıraş Ozan Ünal tarafından tasarlanan ödül heykelleri verilecek.

Tudem Edebiyat Ödülleri’nde, kazanan eserlerin Tudem Yayın Grubu’nun Uçanbalık ve Delidolu markaları tarafından yayıma hazırlanması planlanıyor.

Tudem Yayın Grubu’nun 35 yıllık yayıncılık birikiminin en değerli meyvelerinden biri olan Tudem Edebiyat Ödülleri, tarafsız duruşu, nitelikli eserleri ön plana çıkaran yapısıyla edebiyat dünyasının önemli referanslarından biri olma özelliği taşıyor.

Ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayın.

 

 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Keşif Kulübü ile İstikamet Ankara!

Koray Avcı Çakman’ın yazıp Kıymet Ergöçen’in resimlediği Keşif Kulübü: Türkiye’nin Kalbi Ankara, tarihin farklı dönemlerinde pek çok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış, nice efsaneye kucak açmış Ankara’nın yakın ve uzak geçmişine göz kırpıyor, esrarengiz bir serüvenin izini sürüyor.

Ankara sokaklarında panoramik bir gezi hissi yaratan akıcı metninin satır aralarında, Evliya Çelebi’nin meşhur Seyahatnâme’sinden Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın şiir dizelerine uzanan bu merak uyandırıcı roman, eğlendirirken bilgilendiren, etkileşimli bir kent keşfi deneyimi vadediyor. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Altı öykü, altı özel gün…

Habib Bektaş’ın yazıp Mert Tugen’in resimlediği Dünya Hayal Kurma Günü, okurlarını, altı öykü arasında duygu yüklü bir gezintiye çıkarıyor, onları daha güzel bir dünya hayali kurmaya çağırıyor.

Üzerimizde derin izler bırakmış, yaşama bambaşka bir gözle bakabilmemize yol açmış günlerin izini süren kitap, okura kendi özel gününü keşfetmesi için de kaçırılmayacak bir fırsat tanıyor.


 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Hayata bir de tersinden bak!

Yazar, çizgi film senaristi ve hikâye anlatıcısı kimliklerinin yanı sıra tutkulu bir doğa ve yaşam savunucusu olan Beyza Akyüz’ün, çocukluk anılarından esinlenerek kaleme aldığı Bahçede Ters Giden Bir Şey Var, kıpır kıpır hikâyesi ve fıkır fıkır kahramanlarıyla, günce tadında okunacak, sıcacık bir roman.

Envaiçeşit börtü böceğe ve yeşilin bin bir tonuna ev sahipliği yapan "sıradan" bir bahçeyi, sınırsız hayal gücü, azıcık serüven ve bir tutam da sihir ekleyerek cennetten bir köşeye dönüştüren kitap, günümüzün doğadan kopuk kentli çocuklarını, benzersiz bir doğal yaşam deneyimine davet ediyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Gerçeklerden vazgeçmek yok!

Genç yazar Dilek Sever’in genç kaleminden süzülen “Gerçeklerin Peşinde” serisi, ikinci kitap Dijital Karınca ile yeni bir gazetecilik macerasının içine sürüklüyor okurlarını.

Çağın gereklerine uygun şekilde, internet gazeteciliğinin ve bireysel haberciliğin önemini vurgulayan kitap, polisiye öykülerini aratmayan heyecan verici anlatımıyla nefes nefese okunacak bir serüven sunuyor.


 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Teknoloji bağımlısı çocuklara günde bir doz DOĞAL YAŞAM lütfen! 

Ödüllü yazar Güzün Öztürk’ün mizahtan beslenen neşeli hikâyesi ve genç ressam Cemre Arslan’ın karikatür esintili çizimleriyle dikkat çeken Sanal Zombi Anneannem, Tudem’in okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonunun Türk yazarlar serisindeki yerini alıyor.

Dört köşe bir ekrana bakarken, yaşadıkları ânı ıskalayan çocukların teknoloji bağımlılığını usul usul eleştiren bu sevimli kitap, her yaştan okuruna ayna tutarak, kendi hayatlarını sorgulamaları için kaçırılmayacak bir fırsat.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Modern Klasikler koleksiyonu büyümeye devam ediyor!

Çizgili Pijamalı Çocuk’un yazarı John Boyne’nun imzasını taşıyan Yanlışlıkla Dünyanın Öbür Ucuna Uçan Çocuk, yepyeni kapak ve sayfa tasarımı, özel cildi ve gözden geçirilmiş metniyle Tudem Modern Klasikler koleksiyonu içinde yeniden edebiyatseverlerle buluşuyor.

Her yaştan okurun kalbinin derinliklerine seslenen bu içtenlikli roman, farklılıkların zenginliğine vurgu yaparak, normallik kavramını sorgulayan çok boyutlu bir okuma deneyimine imkân veriyor. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Hayata bir de ölülerin gözünden bakmayı deneyin!

Sör Terry Pratchett’ın, hayal gücünün sınırlarını zorlayan “Johnny Maxwell” üçlemesinin ikinci halkası Hayaletleri Ancak Sen Anlayabilirsin, gözden geçirilmiş baskısı ve Mark Beech’in resimleriyle tekrar raflara geliyor.

Ölülerin, akıp giden hayatla ilgili şaşırtıcı yorumlarını olağanüstü bir mizahi deha ve parmak ısırtan bir kurguyla sayfalarına taşıyan bu matrak kitap, on iki yaş ve üzeri okurlarını, güldürürken düşünd... Eh, ürpertirken belirli çıkarlar uğruna insanların ne denli acımasız olabileceklerini eleştiren, heyecan verici bir mücadeleye ortak ediyor. 


 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

İçindeki gizli mühendisi uyandırmak isteyenlerin yeni başucu kitabı!

Tehlikesavar Matematik Cambazları ve Felaketsavar Bilim Tutkunları kitaplarından tanıdığımız İngiliz yazar Sean Connolly, “Başvuru Kitaplığı” kavramına yeni bir anlam kazandırdığı yapıtlarına bir yenisini ekliyor.

Destansı Mühendislik Faciaları, “bilimsel bilgiye tepki” olarak inşa edilmiş ünlü tarihî yapıları inceleyen ve neden yıkıldıklarını ayrıntılarıyla açıklayan, her yaşa uygun, eğlenceli bir başvuru kitabı.
Heyecan verici 33 deneyle desteklenen bu etkileşimli kaynak, aynı zamanda mühendislik bilimiyle ilgili olağanüstü ipuçları sunuyor. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Ve işte huzurlarınızda, tüm ajandaların MAJANDA’sı!

Yıldıray Karakiya ve M. Banu Aksoy’un ortak imzasını taşıyan Majanda; bir günü, bir haftayı ve bütün bir ayı kapsayan etkileşimli içeriğiyle, çocuklara ajanda kullanma alışkanlığı kazandıracak benzersiz bir kılavuz.

Alışılagelmiş tüm ajandalardan farklılaşan özgün tasarımıyla dikkat çeken Majanda, yemek tariflerinden, bulut gözlemine, kolayca yapılabilecek deneylerden, kısa öykülere uzanan dopdolu sayfalarıyla yıl boyunca eğlenceyi garantiliyor!

 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Bilgelik ağacının gölgesinde yeşeren düşünceler...

İzmirli şair, köşe yazarı Avram Ventura’nın kişisel deneyimlerinden, gözlem ve sorgulamalarından beslenen Bilgelik Ağacının Gölgesinde, yaşama farklı pencerelerden bakmayı öneren yirmi iki denemeden oluşuyor.

Sebatkâr bir okurun yıllar içindeki birikiminden damıtılmış bu içtenlikli yazılarda, başta Montaigne olmak üzere insanlığın yolunu aydınlatan pek çok sanatçı, biliminsanı ve düşünüre mütevazı bir dost selamı gönderen yazar; okurlarını edebiyat, sanat ve felsefenin derin sularında birlikte kulaç atmaya çağırıyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Jean Stafford Delidolu kataloğunda!

Delidolu’nun bu sezon yayımlayacağı için en heyecan duyduğu kitaplardan, Jean Stafford Toplu Öyküleri'nin birinci cildi çok yakında okurlarla buluşuyor.

Stafford'ın, 1970’te Pulitzer Ödülü’ne değer görülen bu kitabı; çocukluk döneminden başlayan sancılarıyla bireylerin tutsak oldukları iç dünyalarının, çıkmazlarının, insan ilişkilerinin, tüm bağlılıklardan özgürleşme hayallerinin anlatıldığı öykülerden oluşuyor. Öykü türünün en iyi örneklerinden birini Türkçeye kazandırmaktan mutluluk duyan Delidolu, kitabın ikinci cildini ise ilerleyen dönemlerde edebiyatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor...

 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

1’den 7 buçuk milyara, tüm insanların öyküsü!

Norveçli yazar Kristin Roskifte’nin imzasını taşıyan Herkesi Öyküsü, kuzeyin inci gibi soğukluğunu sımsıcak duygularla bütünleştiriyor. Üstelik, 1’den başlayarak yeryüzündeki herkesi sayan sayfalarında onlarca, hatta yüzlerce gizem de barındırıyor.

Sunduğu çok katmanlı okuma deneyimiyle öne çıkan bu özgün eserin her sayfası, ayrı bir öykü barındırırken kitap boyunca birbirinden hikâyelerin izi sürülebiliyor. Her bakışta yeni bir ayrıntının keşfedilmesi ise kitabın elden bırakılmasını zorlaştırıyor. Herkesin Öyküsü, yediden yetmişe her okur için harika bir resimli kitap.

 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

Dikkat! İçinde bir iskelet var!

Bu Kitabı Yalama isimli eğlenceli öyküleriyle, sağlığımızı olumsuz etkileyen mikropların nerelerde ve nasıl barındıklarını çocuklara çarpıcı bir şekilde anlatan Idan Ben-Barak ve Julian Frost ikilisinden yepyeni bir kitap daha!

İçinde Bir İskelet Var! isimli çalışmalarıyla minikleri, ellerimiz ve içindeki gizemler hakkında yıldızlararası bir maceraya ışınlayan sanatçılar, yine eğlendirirken düşündüren, sevimli mi sevimli bir hikâyeye imza atıyor. 

 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 

Kazanım Odaklı Soru Bankaları okulda ve sınavlarda başarıyı artırıyor

Güncel öğretim programına uygun olarak hazırlanan Tudem Kazanım Odaklı Soru Bankası kitapları, hem okul derslerinde hem de merkezî sınavlara hazırlıkta ortaokul öğrencilerinin işini kolaylaştırıyor.

Ortaokuldaki tüm branşlar için ayrı ayrı hazırlanan Kazanım Odaklı Soru Bankası kitaplarında, konular kazanımlara göre düzenlenmiş alt başlıklarla listelenirken testlerin zorluk seviyeleri yıldızlarla belirtiliyor. 6, 7 ve 8. Sınıf Kazanım Odaklı Soru Bankası kitapları, içerdiği "yeni nesil sorular"la öğrencileri sınavlara hazırlıyor.

Kazanım Odaklı Soru Bankası, sadece öğrencilerin değil öğretmenlerin de işini kolaylaştırıyor. Sınıfında öğrencilerine Kazanım Odaklı Soru Bankası kitaplarını kullandıran öğretmenler akıllı dijital asistan AKAS’a ücretsiz sahip oluyor. Öğretmenler, kendilerine verilen şifreyle kitaptaki tüm soruların çözümlerine ulaşabiliyor ve bu çözümleri sınıfında öğrencilerine gösterebiliyor. Ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayın...

 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 

BlokTest'ten soru çözmeyi sevdiren Tekrar Testleri

BlokTest’in ilkokul ve ortaokuldaki tüm sınıflar ve temel derslerin her biri için hazırladığı Tekrar Testleri, öğrencilerin derste öğrendiklerini pekiştirmesini ve kazanımların yerleşmesini kolaylaştırıyor. Tekrar Testleri’nde yer alan dört ayrı test türüyle sırasıyla kazanımlar, ünite bilgileri, dönem bilgileri ve öğretim yılının tamamında edinilen bilgiler sınanıyor. Uygun fiyatıyla dikkat çeken Tekrar Testleri, ister soru bankası şeklinde, ciltli; ister çek-kopar sayfalar hâlinde, yaprak test olarak kullanabiliyor.

BlokTest, sınıfında Tekrar Testleri kullanan öğretmenlere Mobil Ölçme ve AKAS 4.0 uygulamalarını ücretsiz olarak sunuyor. Öğretmenler cep telefonlarına ya da tabletlerine ücretsiz indirdikleri BlokTest Mobil Ölçme uygulamasıyla okuttukları formların sonuçlarını değerlendirerek öğrencilerin bireysel gelişimini izleyebiliyor ve sınıfların başarı oranını karşılaştırabiliyor. Öğretmenler ayrıca kendilerine verilen akıllı dijital asistan AKAS şifresiyle kitaplardaki tüm soruların yanıtlarına ulaşabiliyor ve bu yanıtları sınıfında öğrencilerine gösterebiliyor. Ayrıntılı bilgi edinmek için tıklayın...

 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 

İyi Kitap'ın 117. sayısı yayımlandı

Türkiye’nin tek çocuk ve gençlik edebiyatı dergisi olan İyi Kitap'ın yeni sayısı yayımlandı. 2009 yılından bu yana kesintisiz yayımlanarak bir edebiyat dergisi için yakalanması zor bir başarıya imza atan İyi Kitap'ın 117. sayısı yine birbirinden güzel kitaplar ve inceleme yazılarıyla dolu.

Tudem Yayın Grubu bünyesinde çıkarılan ve ücretsiz olan İyi Kitap'ı www.iyikitap.net, Issuu ve Magzter üzerinden de okuyabilir, dilerseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz

İyi Kitap ile ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için ise derginin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

 

 
Copyright © 2019, Tudem Yayın Grubu, tüm hakları saklıdır.
Bu e-posta, Tudem Yayın Grubu iletişim listesine kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. 

TUDEM YAYIN GRUBU
1476/1 Sokak No:10/51 35220 Alsancak, Konak / İzmir
Tel: 0(232) 463 46 40 Faks: 0(232) 464 11 73
www.tudem.com 
 
 
Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni  Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni  Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni  Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni  Tudem Yayın Grubu Ekim 2019 Haber Bülteni
 
 
#FOOTERALT#