Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 

24. İzmir Kitap Fuarı heyecanımıza bir de 35. Yıl Kutlamamız ve 16. Tudem Edebiyat Ödülleri Töreni coşkumuz eklenince bir solukta geçip gitti koskoca nisan ayı. Edebiyatla dolu dolu geçen günlerin ardından, yepyeni gündemler ve müjdeli haberlerle yeniden karşınızdayız.

Erguvan çiçekleriyle çevrelendiğimiz şu mayıs günlerinde, havadaki mis gibi çiçek kokusuna matbaadan yeni çıkmış kitap kokusu karışıyor. Tudem Bahar 2019 Yeni Çıkanlar Kataloğumuzda yer alan kitaplar bir bir okurlarıyla buluşurken, içimizdeki edebiyat aşkı katlanarak çoğalıyor. Sevinçlerimiz bununla da sınırlı kalmıyor tabii. Olağanüstü bir editörlük çalışmasının meyvesi olan “Öğretmenler İçin Kitap Rehberi”mizin 2019 baskısı okurla buluştu! 386 kitabımızın yer aldığı rehber yine öğretmenlerin başvuru kaynağı olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde yayımladığımız “Uçanbalık 2019-2020 Kataloğu”muz ise özgün tasarımı ve zengin içeriğiyle bir katalogdan çok daha fazlasını vadediyor.

İyi kitaplar ve yepyeni haberlerle gelecek ay buluşmak dileğiyle...

 

 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 

Tudem Yayın Grubu 35. yaşını kutladı

Özgün ve çağdaş eserlerle kültür ve eğitim alanında nitelikli yayıncılık yapan firmaların başında gelen Tudem Yayın Grubu 35. yaşını, 13 Nisan Cumartesi akşamı Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde düzenlenen özel bir törenle kutladı. Devamı...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Yayın dünyası İzmir'deydi

TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle bu yıl 24'üncüsü düzenlenen İzmir Kitap Fuarı yoğun ilgi gördü. Yayın dünyasını İzmir'de buluşturan fuar, 512 binden fazla ziyaretçiyle rekor kırdı. Fuara 6 markası, 35 yazarı ve 35 yeni kitabıyla, 3 farklı stantla katılan Tudem Yayın Grubu, okurların en çok ilgi gösterdiği yayınevleri arasında yer aldı. Devamı...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Dimitris Sotakis, İzmirli okurlarla buluştu

Avrupalı edebiyat eleştirmenlerince çağının önemli yazarlarından biri olarak anılan Dimitris Sotakis, 24. İzmir Kitap Fuarı için geldiği İzmir'de büyük ilgiyle karşılandı.

İzmir Kitap Fuarı'nın kapanış gününde düzenlenen "Atina'dan Smyrna'ya Edebiyatın İzinde" adlı söyleşide çevirmen Yılmaz Okyay ile aynı sahneyi paylaşan Sotakis, İzmirli kitapseverlerle sohbet etti.

Dimitris Sotakis, ayrıca İzmir'de Dalton Koleji ve Bostanlı Fen Filimleri Koleji'nde gerçekleştirilen okul etkinliklerinde lise öğrencileriyle bir araya geldi. Sotakis ve öğrenciler, yazarın Soluğun Mucizesi romanı üzerine söyleşti. Samimi bir ortamda gerçekleşen etkinliklerin ardından, yazar kitaplarını öğrenciler için imzaladı.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Denizlili okurların kitap coşkusu

Tudem Yayın Grubu, 5-14 Nisan tarihleri arasında, EGS Fuar Alanı’nda üçüncü kez kapılarını açan Denizli Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı’na katıldı.

Sevilen yazarlarımızdan İclal Dikici, Hamdullah Köseoğlu ve Güldem Şahan’ın okurlarıyla bir araya geldiği fuar, edebiyatla iç içe geçen renkli anılara ev sahipliği yaptı. 

Her yaştan binlerce kitapseverin akın ettiği Tudem Yayın Grubu standında Tudem’in kültür yayınlarının yanı sıra eğitim yayınları da büyük talep gördü.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Öğretmenler İçin Kitap Rehberi yenilendi

Tudem Yayın Grubu'nun ilkokul ve ortaokul öğretmenleri için hazırladığı Kitap Rehberi, a'dan z'ye yenilendi.

Öğretmenler için önemli bir başvuru kaynağı olan rehber, Tudem Yayın Grubu bünyesindeki markalardan çıkan 386 kitapla ilgili temel bilgiler, kitap özetleri ve öne çıkan özelliklerin yanı sıra, yazar sayfaları, düşündürücü tartışma soruları ve yaratıcı sınıf etkinlikleri içeriyor.

Öğretmenler İçin Kitap Rehberi'ni incelemek ve pdf formatında indirmek için tıklayın...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Habib Bektaş, 1. Çocuk Edebiyatı Sempozyumu’nun konukları arasındaydı

Ödüllü yazarlarımızdan Habib Bektaş, FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Çocuk Edebiyatı Sempozyumu’na katıldı. 20 Nisan Cumartesi günü, okulun çok amaçlı salonunda düzenlenen konferansta “Çocuk Edebiyatında Nitelik Sorununa Dört Farklı Bakış” isimli panelde ve “Çocuk Edebiyatı Ürünlerinde Olması Gereken Nitelikler” başlıklı çalıştayda konuşmacı olarak görev alan Bektaş, İstanbul’un dört bir yanından gelen ilkokul ve ortaokul Türkçe öğretmenleriyle buluştu. Gençlerin okuma kültürlerini ve alışkanlıklarını geliştirme amacıyla hayata geçirilen ve Habib Bektaş dışında Fatih Erdoğan, Birsen Ekim Özen gibi yazarların da katılım gösterdiği konferansın gelenekselleşmesi planlanıyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Yayın Grubu, Türkçe Eğitim ve Çocuk Edebiyatı Kurultayı’na katıldı

Tudem Yayın Grubu, 25-26 Nisan 2019 tarihlerinde Ankara Üniversitesi'nde düzenlenen Türkçe Eğitimi ve Çocuk Edebiyatı Kurultayı'nın katılımcıları arasında yer aldı.

“Prof. Dr. Sedat Sever’e Armağan” başlığıyla düzenlenen kurultay kapsamında Türkçe eğitimi ve çocuk edebiyatı üzerine akademik sözlü bildiriler yayımlandı, Prof. Dr. Sedat Sever ile ilgili anılar paylaşıldı, açık oturumlar, çocuk edebiyatı yazarları ve şairleri ile söyleşiler düzenlendi.

Tudem yazarları Aytül Akal, Mavisel Yener, Ayla Çınaroğlu, Koray Avcı Çakman, Hüsnan Şeker ve Erol Büyükmeriç, iki gün süren kurultay boyunca okurlarla bir araya geldi.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Çocuklar, İstanbul Perisi ile  yaşadıkları kenti daha yakından tanıdılar

“İkiz Gezginler” serisiyle on binlerce çocuğa ulaşan arkeolog, yazar Betül Avunç, geçtiğimiz günlerde, Irmak Okulları 6. sınıf öğrencileriyle renkli bir etkinlikte buluştu.

İstanbul Perisi isimli kitabından yola çıkarak kent kültürü ve kentlilik bilincine yönelik interaktif bir sunum gerçekleştiren yazar, çağlar boyunca sayısız farklı uygarlığa ve kültüre ev sahipliği yapmış yedi tepeli İstanbul kentinin geçmişine dair pek çok bilinmeyeni paylaştı.

Öğrencilerin ilgiyle izledikleri etkinlik, Betül Avuç’un kitaplarını imzalamasıyla son buldu.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Sisin Sakladıkları, Rusya ve Kazakistan yolcusu

Silva Literary Agency, Tudem Yayın Grubu'nun yazarlarını yurtdışındaki okurlarla buluşturmaya devam ediyor. Ajansın yürüttüğü çalışmalar kapsamında, edebiyatımızın üretken kalemlerinden Miyase Sertbarut'un yüz binden fazla okura ulaşan romanı Sisin Sakladıkları Rusya ve Kazakistan'daki okurlarla buluşacak.

2004 Tudem Edebiyat İkincilik Ödüllü romanın Rusça ve Kazakça yayın hakları Foliant Yayınevi tarafından satın alındı. 

 

 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 

Grafikerimiz Nayime Serbest sizin için seçti:

Üç Çocuk, Bir Öğretmen ve Unutulmaz Bir Gün

John David Anderson, Üç Çocuk Bir Öğretmen ve Unutulmaz Bir Gün'ün satırlarında yalnızca çocuklara değil, her yaştan okura destansı bir yol macerası sunuyor.

Sıradanın ötesinde öğretileri olan, öğrencilerine değer katan, hayatlarına dokunan ve "Seni sürekli başka bir şey yapmaya çalışan bir dünyada kendin olabilmek en büyük başarıdır," diyerek onlara "kendileri" olmalarını öğütleyen bir öğretmen… Bayan Bixby. 

Birbirinden oldukça farklı olan üç sıkı arkadaş Topher, Brand ve Steve, okulun son bir ayında derslere devam edemeyeceğini söyleyen, sevgiyle bağlı oldukları o muhteşem öğretmenlerine ulaşmak için plan yaparlar ve bir günlük unutulmaz maceraları başlar. Üç arkadaşın yol boyunca nelerle karşılaşacağı kitabın sayfalarında gizli; fakat unutmayalım ki çıkılan her yolculuk insanı değiştirir, geliştirir ve olgunlaştırır.   

Üç Çocuk Bir Öğretmen ve Unutulmaz Bir Gün, hayalleri güçlendiren, farklı bakış açılarına kapı aralayan ve salt sevginin gücünü naif anlatımıyla satır satır hissettiren çok yönlü bir kitap.   

Bayan Bixby’e giden macera dolu yolda, üç arkadaşın peşine düşmenizi öneriyorum. 

 

 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Barışçıl bir yaşam hayaliyle umuda doğru yürümek...

İngiliz yazar, ressam ve aktivist Kate Evans, İlmekler: Mülteci Krizinden Bir Kesit adlı grafik romanında yakın tarihimizin en büyük insanlık ayıplarından birini ele alıyor. 

 

 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 


"Mutlu olmak için ne kadar ileri gidilebilir?"

Ali Bulunmaz, Romanyalıyı Yiyen Yamyam'ı kulturservisi.com'da inceledi. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

"Yazar, Otör: Okuyucunun teorisi her zaman romancının teorisidir"

Zeynep Şenel Gencer, Ricardo Piglia'nın Son Okur kitabı üzerine Adam Thirlwell'ın The Guardian'da kaleme aldığı yazıyı sosyalbilimler.org için Türkçeye çevirdi. 

 
 

• Emre Erbatur, Frip'in Aşırı Israrcı Pırtlakları'nı Sözcü Kitap'ta inceledi: "Yoksa Amerikan rüyası bir faşizm miydi?"

• Dimitris Sotakis, 9 Eylül Gazetesi'nden Sinan Keskin ile kitapları ve edebiyat anlayışı üzerine söyleşti: "Birbirimizi tanımıyoruz"

• Ayşen Güven, Beşinci Çocuk'u Posta Kitap için inceledi: "Kutsal ailenin iki yüzü"

• Şükran Yücel, Geride Kalan'ı Kitapsever Dergi'ye yazdı: "Bir Zamanlar Cennetti: İzmir"

• Deniz Poyraz, Gökyüzümüzdü Okyanus'u İyi Kitap'ta değerlendirdi: "Bir şeytan yaratmak"

• Yenal Bilgici, Romanyalıyı Yiyen Yamyam'ı Kitapsever Dergi'de inceledi: "Her şeyin bir fiyatı var mı?"

• İbrahim Demirci, Zenginliklerimiz'i Yeni Şafak Kitap'a yazdı: "Cezayir’e bakalım yaşarsın gözlerimiz"

• M. Talha Tunç, Romanyalıyı Yiyen Yamyamedebiyathaber.net'te değerlendirdi: "Romanya hayali"

• Nilay Özer, Âşıklar ve Diğer Şeyler'i İyi Kitap'ta inceledi: "Üşüyorum, açım ve aşk istiyorum"

Ece Erdoğuş Levi, Tumpatumpa Sakın Kaybolma'yı Kitapsever Dergi'de değerlendirdi: "Çocuk gözüyle tüketim çılgınlığı"

• Sanem Erdem, Dinozorun Ayak Sesleri'ni İyi Kitap'a yazdı: "Hiç büyümemiş gibi"

• Koray Avcı Çakman, yeni kitabı Dere Tepe Efsane'yi Hürriyet'ten Ömür Kurt'a anlattı: "Dijital çağın çocukları efsaneden ne anlar?"

• Ezgi Berk, Dere Tepe Efsane'yi İyi Kitap'ta inceledi: "Şehir efsaneleri"

 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 

Sosyal medya aracılığıyla okurlarımızdan gelen yüzlerce paylaşım arasından birini seçtik. @kitap_cilginlari'na bu güzel fotoğraf ve değerlendirme için teşekkür ediyoruz. Bir sonraki bültenimizde hangi takipçimiz yer alacak, biz de merak ediyoruz.  

 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Nisan ayında yayımlanan kitaplarımızı incelemek için tıklayın.
 
Nisan ayındaki tekrar baskılarımızı incelemek için tıklayın.
 

 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 

Tudem Yayın Grubu’nun 26. Bayi Toplantısı büyük bir coşkuyla gerçekleşti

Tudem Yayın Grubu 26. Bayi Toplantısı, 2-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında, Bodrum Kefaluka Resort Hotel’de düzenlendi. 400’ün üzerinde davetlinin katıldığı toplantıda, Tudem’in yeni eğitim öğretim yılı için hazırladığı yayınlar tanıtıldı, satış ve pazarlama eğitimleri verildi. Devamı...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Tudem yazarları, Doğa Koleji 4. Yaratıcı Yazarlık Festivali’ne konuk oldu

Doğa Koleji’nin gelenekselleşen Yaratıcı Yazarlık Festivali'nin dördüncüsü, 30 Nisan, 1-2-3 Mayıs tarihleri arasında Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlendi.

Aralarında Tudem Yayın Grubu’nun sevilen yazarlarından Habib Bektaş, Toprak Işık ve Pelin Güneş’in de bulunduğu 13 yazarın eğitmen olarak görev aldığı festivalin açılışı Yalvaç Ural tarafından gerçekleştirildi. Eğitim, spor ve sosyal aktiviteler ile mini bir kitap fuarı organizasyonunun iç içe geçtiği festivale Türkiye’nin dört bir yanından 700’ü aşkın öğrenci katıldı.

Çocuklar, festival kapsamında düzenlenen yaratıcı yazma atölyeleri ve seminerlerinde Türkçeyi doğru, etkili ve güzel kullanma becerilerini artırdı. Coşkulu anlara tanıklık eden festival görkemli bir sertifika töreniyle sonlandı.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Tudem Yayın Grubu, Malatya ve Kocaeli Kitap Fuarlarında okurlarıyla buluştu

Tudem Yayın Grubu, geçtiğimiz günlerde Malatya ve Kocaeli Kitap Fuarlarına katıldı. Fuarlar kapsamında Çiğdem Gündeş, Elif Yonat Toğay, Güldem Şahan, Ferda İzbudak Akıncı ve Miyase Sertbarut edebiyatseverlerle buluştu. 

Tudem Yayın Grubu bünyesindeki Tudem Edebiyat, Uçanbalık, Delidolu ve Desen markalarının her yaştan okura hitap eden kitaplarının yanı sıra, Tudem Eğitim ve BlokTest'in müfredata göre güncellenen yeni kaynak kitapları da fuarlarda öğrenciler, eğitimciler ve veliler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Kimi Uçar, Kimi Koşar, BookILL Fest kasamında sergileniyor

Desen Yayınları'nın geçtiğimiz ay okurlarla buluşturduğu, çok yönlü sanatçı Can Göknil imzalı Kimi Uçar Kimi Koşar, 27 ülkeden 1700 eserin yer aldığı BookILL Fest kapsamında Sırp online dergisinde sergilenmeye değer görüldü. 

Kendilerini ve yeteneklerini keşfetme çabasındaki iki farklı kuşu doğal çevrelerinde resmeden bu naif kitap, azimden beslenen, esin verici bir büyüme hikâyesi anlatıyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Desen Yayınları Ankara Comics & Art Festival’de

2016 yılından beri Kadıköy Moda’da düzenlenen İCAF (İstanbul Comics & Art Festival), Ankara Comics & Art Festival adıyla ilk kez Ankaralı çizgi severlerle buluşmaya hazırlanıyor. 25-26 Mayıs tarihlerinde Bilkent Center’da düzenlenecek festivalde; çizgi roman ve illüstrasyon stant ve sergileri, atölye çalışmaları, seminer ve söyleşiler olmak üzere, şehir, çizgi dünyası ve farklı sanat disiplinlerini bir araya getirecek zengin bir program seçkisi sunulması amaçlanıyor. Her yaştan sanatsevere ulaşmayı hedefleyen ACAF kapsamında stant açacak olan Desen Yayınları, çizgi roman, grafik roman, sessiz kitap, karikatür türlerinde yayımladığı kitaplarıyla Ankaralı okurlarla bir araya gelecek.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Çocuklara ve gençlere okuma kültürü kazandırmanın yolları bu konferanstan geçiyor

Yıl boyunca, Türkiye’nin dört bir yanında öğretmenler ve eğitimciler için kazanım odaklı konferans, panel ve seminer etkinlikleri düzenleyen Tudem Yayın Grubu, 25 Mayıs Cumartesi günü, Adana Altıneller Okulları’nda okuma kültürüne yönelik özel bir konferans gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Başta Adana ve Mersin olmak üzere çevre il ve ilçelerden anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğretmenlerinin yoğun ilgi göstermesi beklenen konferansta; akademik çalışmalarıyla çocuk edebiyatımıza bakışımızı değiştiren Prof. Dr. Sedat Sever ile Tudem yazarlarından Habib Bektaş ve Toprak Işık’ın konuşmacı olacak yer alması planlanıyor. Okuma kültürü, sanatsal uyaranlarla dil ve düşünce eğitimi, eleştirel okuma gibi başlıkların gündeme getirileceği konferansa katılmak için bu formu doldurabilirsiniz. 

 

 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Savaşa çocukların gözünden bakmak

Savaş Atı kitabından tanıdığımız İngiliz yazar Michael Morpurgo’nun imzasını taşıyan Anya’yı Beklerken, hümanist değerlerle yoğrulmuş destansı bir dayanışma öyküsü anlatıyor.

Yakın gelecekte beyazperde de izleme fırsatı da bulacağımız bu sürükleyici roman, savaş mağduru çocukların kaderini değiştirmek üzere seferber olan küçük bir kasaba halkının olağanüstü mücadelesini konu ediniyor.

Savaş ve barış gibi, insanlığın yazgısına ve ülkelerin tarihine yön veren iki önemli kavramı son derece incelikli bir yaklaşımla ele alan kitap, gerçekçi anlatımının satır aralarında insan ilişkileri, eşitlik ve sınırlar hakkında da uzun uzun düşündürüyor.

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Çocukların kırılgan dünyasını  incelikle yansıtan şiirsel bir roman

Fransız yazar Olivier de Solminihac’ın kaleme aldığı Hayalden Kaleler, çocukların kırılgan dünyasını olağanüstü bir incelikle yansıtan şiirsel bir roman.

Ebeveyn-çocuk ilişkilerinde yaşanan gelgitleri, hayalleri kalelere sığmayan bir çocuğun duygularıyla yorumlamaya çalışan bu serüven dolu kitap, derinlikli metniyle alışılagelmiş kaybolma ve bulunma hikâyelerinden çok daha fazlasını vadediyor.

Marie de Salle’in zarif desenleriyle düş dünyamızı renklendiren roman, çocukları ve ruhu hep çocuk kalan yetişkin okurları, ucu bucağı olmayan bir hayal denizinde yüzmeye davet ediyor. 

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

SEN de OKU koleksiyonunun mayıs ayı kitabı raflarda! 

Pişi ailesi, yaz tatili konusunda kavgaya tutuşunca neler olur?

Yazar Meg Rosoff ve çizer Grace Easton’ın ortak imzasını taşıyan Bilge Köpek Doğa Gezisinde, Tudem’in okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklar için özel olarak hazırladığı SEN de OKU koleksiyonundaki yerini alıyor.

Kelimelerle mücadele eden çocuklar, bilge köpek Merlin’in çılgın planlarıyla eğlenceden eğlenceye koşarken, okuma sevgisi kazanıyor. 

 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Devrim vaktiyle bir ihtimaldi ve... bu kez çok komikti!

Kült yazar Sör Terry Pratchett’ın kaleme aldığı "DiskDünya" serisinin 17. halkası İlginç Zamanlar, evrimin ve devrimin kalbinde, barbar kahramanların izinde, Uzakdoğu’nun mistik atmosferinde ve eski-yeni nice karakterin nice buluşmalarında süren, kesintisiz bir serüven.

Niran Elçi’nin pürüzsüz Türkçesi ve Delidolu’nun özenli baskısıyla Türkiye’deki okurlarının karşısına ilk kez çıkan bu komik roman, tarihî ve devrimsel anlatılardan zevk alanlara bol sürprizli ve de sihirli bir edebiyat deneyimi vadediyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Her yaştan okura hitap eden keşif dolu bir öykü 

İsviçre edebiyatının önemli yeteneklerinden Peter Stamm ile ödüllü çizer Jutta Bauer’in imzasını taşıyan Bugün Burada, Yarın Orada, kollarını açmış onları bekleyen bu koca dünyada uzun ve harika bir yolculuğa çıkan sıradan bir ailenin “yuva” arayışını anlatıyor.

Bitimsiz ve şiirsel bir dünya keşfi sunan Bugün Burada, Yarın Orada, sayfalarında yalnızca çocukları değil, yetişkinleri de kaybolmaya çağırıyor.

 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Uçanbalık Yayın Kataloğu çıktı

Tudem Yayın Grubu çatısı altında, 2-7 yaş arası çocukları iyi edebiyat ve nitelikli eğitim kitapları ile buluşturan Uçanbalık Yayınları'nın 2019-2020 Kataloğu çıktı. Okul öncesinde çocukların keşfetme, öğrenme ve gelişme süreçlerini destekleyen yayınlarıyla dikkat çeken markanın yeni kataloğu, Uçanbalık Kültür ve Uçanbalık Eğitim olmak üzere iki ayrı bölümden oluşuyor. Uçanbalık Yayınları'na ait 200'den fazla eserin yer aldığı katalogda her kitabın ve serinin özeti, erken öğrenme programına uygun kavramlar, temalar ve kitapların hitap ettiği yaş grupları ayrıntılarıyla yer alıyor. Uçanbalık Okul Etkinlikleri ve Okul Öncesi İlk Yıllar Programı (PYP) ile ilişkilendirilen Uçanbalık kitap listesi, kataloğu ayrıcalıklı kılan özellikler arasında. Uçanbalık Yayınları 2019-2020 Kataloğu'nu incelemek ve pdf formatında indirmek için tıklayın...

 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 

Yeni nesil öğrenciler için yeni nesil kaynaklar

Tudem Yayın Grubu, eğitim yayıncılığına "BilgiKüpü" adıyla yepyeni bir marka sunuyor. BilgiKüpü; 2. sınıftan 8. sınıfa kadar, öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan 42 çeşit ürünüyle eğitim yayıncılığına hızlı bir giriş yapıyor.

"Yeni nesil öğrenciler için yeni nesil kaynaklar" sloganıyla yayın hayatına başlayan BilgiKüpü markası, güncel içerikleri, yeni nesil soruları, kullanıcı dostu tasarımları, uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. 

Ayrıntılı bilgi için tıklayın...

 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

Tudem’in 2019-2020 eğitim öğretim yılı kataloğu hazır  

Tudem Yayın Grubu bünyesindeki Tudem Eğitim ve Bloktest markalarının öğretim programlarına göre güncellenen ürünlerinin ve yepyeni kaynak kitapların yer aldığı İlkokul ve Ortaokul Kataloğu, sektörün ve eğitimcilerin incelemesine sunuldu. Ayrıntılı bilgi için tıklayın...

 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 

İyi Kitap'ın 114. sayısı yayımlandı

Türkiye’nin tek çocuk ve gençlik edebiyatı dergisi olan İyi Kitap'ın yeni sayısı yayımlandı. 2009 yılından bu yana kesintisiz yayımlanarak bir edebiyat dergisi için yakalanması zor bir başarıya imza atan İyi Kitap'ın 114. sayısı yine birbirinden güzel kitaplar ve inceleme yazılarıyla dolu. 

Tudem Yayın Grubu bünyesinde çıkarılan ve ücretsiz olan İyi Kitapwww.iyikitap.net, Issuu ve Magzter üzerinden de okuyabilir, dilerseniz pdf olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 

İyi Kitap ile ilgili güncel bilgilerden haberdar olmak için ise derginin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. 

 

 
Copyright © 2019, Tudem Yayın Grubu, tüm hakları saklıdır.
Bu e-posta, Tudem Yayın Grubu iletişim listesine kayıtlı olduğunuz için gönderilmiştir. 

TUDEM YAYIN GRUBU
1476/1 Sokak No:10/51 35220 Alsancak, Konak / İzmir
Tel: 0(232) 463 46 40 Faks: 0(232) 464 11 73
www.tudem.com 
 
 
Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni Tudem Yayın Grubu Mayıs 2019 Haber Bülteni
 
 
#FOOTERALT#