TUDEM GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI HAKKINDA

TUDEM Genel Yetenek ve Eğilim Belirleme Sınavı, öğrencinin bilgisini ölçen, bunun yanı sıra ilgi, beceri ve yeteneklerini belirleyen tek sınavdır. Bu sınav, öğrencilerin yetenek ve eğilim alanlarını da ölçebildiği için, alan seçiminde öğrencilere, anne babalara ve rehberlik birimlerine önemli veriler sağlar. TUDEM Genel Yetenek ve Eğilim Belirleme Sınavı, akıl yürütmenin ön planda olduğu, öğrencinin yorum kapasitesini ve analiz / sentez gücünü ölçen bir sınavdır.

Sınav, üçüncü sınıflardan sekizinci sınıflara kadar, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenir. Türkiye genelinde aynı gün ve aynı saatte, bağımsız sınav merkezlerinde, gözetmenler eşliğinde yapılan Genel Yetenek ve Eğilim Belirleme Sınavı merkezi bir sınav niteliği taşır. Öğretim programlarına uygun olarak bağımsız kurullar tarafından hazırlanan sınav, kademeli zorluk derecesine göre ayrışan yeni ve özgün sorulardan oluşur.

Tudem Genel Yetenek ve Eğilim Belirleme Sınavı’nda sonuçlar, merkezî değerlendirme ve resmî puanlama sistemine uygun olarak açıklanır. Her yıl yapılan sınava yetkili başvuru noktalarından kayıt yaptırılabilir..

TANITIM FİLMİ

TUDEM GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI SINAV BROŞÜRÜ

PDF İNDİR

TUDEM GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI SORU ve KONU DAĞILIMI

PDF İNDİR

TUDEM GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI BAŞVURU ve SINAV MERKEZLERİ

PDF İNDİR

TUDEM GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI SINAV SONUÇLARI

SAYFAYA GİT

TUDEM GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI CEVAP ANAHTARI

PDF İNDİR

TUDEM GENEL YETENEK VE EĞİLİM BELİRLEME SINAVI GEÇMİŞ SINAV SONUÇLARI

SAYFAYA GİT