TUDEM HABER BÜLTENİ

TUDEM YAYIN GRUBU HABER BÜLTENİ İÇİN E-POSTANIZI EKLEYİN :

KASIM 2021 HABER BÜLTENİ

Her mevsimin tadı ayrı ama sonbaharı bir başka güzelleştirir kasım ayının gelişi. Son ''bahar'' rüzgârlarıyla duygularımızı dalgalandıran bir ayın bunca şiire, şarkıya, romana, filme konu edilmesi tesadüf değildir şüphesiz. Sanatın binbir renginden nasibini almış kasım ayı, en coşkulu karşılığını belki de edebiyatta bulur kendine...

10 yeni kitap ve 116 tekrar baskı ile baş döndürücü bir ayı geride bırakmanın sevincini paylaşıyoruz. Bu yıl 18. kez katıldığımız Frankfurt Kitap Fuarı heyecanı, Majanda 2022'nin yayına hazırlanma telaşı, TYT Soru Bankalarımıza gösterdiğiniz büyük ilgi derken, ekim ayını ''iyi ki''lerimizi çoğaltan hoş anılarla uğurladık.  

Her zamanki gibi yine dopdolu bir bültenle karşınızdayız: Frankfurt Kitap Fuarı çerçevesinde düzenlenen ''Dijital Fuar'' kapsamında yoğun bir görüşme trafiği geçiren yayın koordinatörümüz Begüm Özbayram ile Delidolu ve Desen markalarımızın yayın yönetmeni Ayşegül Utku Günaydın, ''Dijital Dünya ve Değişen Fuar Anlayışı'' hakkındaki görüşlerini anlattı. Çocuk edebiyatındaki 30. yılını kutlayan Aytül Akal, ''Dünya Çocuk Kitapları Haftası''nın anlam ve önemi üzerine yazdı. Öte yandan, ''24 Kasım Öğretmenler Günü'' için hazırladığımız kitap seçkisi, öğretmenlerine duygularını kitaplar aracılığıyla iletmek isteyen okurlarımıza renkli ipuçları sunuyor. Yaklaşan Ara Tatilde çocukların evde kaliteli zaman geçirmeleri için önerdiğimiz alternatif öğrenme kaynakları da eğlenceli bir tatili garantiliyor!  

Bir de ajandanız için küçük bir hatırlatma notu düşelim: Geçtiğimiz haftalarda raflara giren Kim Bu / Lady Who kitaplarının yazarı Joan Kim Erkan, 27 Kasım Cumartesi günü saat 15.00'te Tudem Beşiktaş Kitabevi'nde okurlarıyla bir araya gelmeye hazırlanıyor. Uzun bir aradan sonra kitabevlerimizde düzenleyeceğimiz bu ilk imza gününü kaçırmamanızı öneririz.

2021'in son bülteninde buluşana değin, sağlıkla ve iyi kitaplarla kalın.

DEVAMINI OKU

EKİM 2021 HABER BÜLTENİ

Sonbahar, hazan, güz. Başka hiçbir dilde böyle güzellik yoktur. Bir mevsime üç isim... Sözcükler değiştikçe onlara türlü anlamlar yüklemek kaçınılmaz oluyor. ''İyi ki''lerimizi katlayarak çoğaltan okurlarımızdan aldığımız güç ve esinle her mevsimin hasadı bir başka renge bürünüyor.  
 
9 yeni kitap ve 48 tekrar baskı ile yoğun bir ayı geride bıraktık. 500 bini aşkın okura ulaşan ''Süper Gazeteciler'' serisinin yıllardır beklenen 5. halkasının raflara girmesi, Joan Kim Erkan'ın kaleme aldığı Kim Bu'nun, Türkçe ve İngilizce edisyonlarının eşzamanlı olarak yayımlanması, Kadıköy Çizgi Festivali, güz dönemi yeni yayın katalogları derken, eylül ayı yine bir solukta geçiverdi.

Geçen ayı bizim için özel kılan bir başka önemli gelişme de uzun süredir üzerinde titizlikle çalıştığımız TYT Soru Bankalarının satışa sunulması oldu. Lise eğitim yayıncılığına etkili bir giriş yapmamıza olanak sağlayan bu kitaplar vesilesiyle ''TYT'ye Tudem kalitesi geldi!'' demenin haklı gururunu yaşıyoruz.
 
Bugünlerde, pandemi koşulları nedeniyle ''zorunlu'' bir ara vermek durumunda kaldığımız kitap fuarı organizasyonlarına ''hızlı'' bir dönüş yapmanın tatlı telaşını paylaşıyoruz. 10 Ekim'e kadar, 7. Bakü Kitap Fuarı'ndaydık. İlerleyen haftalarda, Konyalı ve Ankaralı okurlarımızla buluşmak için sabırsızlanıyoruz. İstanbul'un yeni kültür-sanat vahalarından Kadıköy Müze Gazhane'de açılacak olan 5. İCAF da ayrı bir renk katacağa benziyor fuar ajandamıza. 
 
Bültenimiz yine rengârenk: Miyase Sertbarut, görünmez olmanın mı yoksa görünür olmanın mı hayatı kolaylaştırdığını sorgulayan Bir Gün Herkes... adlı kitabını okumak için 10 neden sıralıyor. Fatih Debbağ ödüllerle taçlandırdığı yazma serüvenini satırlara döküyor. Aytül Akal, çocuk edebiyatındaki 30. yılını anlatıyor. Değerli çizerlerimizden Korkut Öztekin ise ''Çizginin Ucunda''ya konuk oluyor...

Son olarak; yenilenen tasarımıyla 7/24 hizmetinizde olan tudemkitabevi.com'un İstanbul, Ankara ve İzmir'deki Tudem kitabevlerini aratmayacak bir alışveriş deneyimi sunduğunu yinelemek istiyoruz. Ziyaret etmeyi unutmayın!

Kasım ayında yine bu satırlarda buluşana değin, sağlıkla ve kitaplarla kalın...

DEVAMINI OKU

EYLÜL 2021 HABER BÜLTENİ

6 Eylül sabahı ilk ders zilinin çalmasından bu yana içimiz içimize sığmıyor. Çocuklarımızın uzun ve zorunlu bir aradan sonra okullarına kavuşması bu yılki güz mevsimini çok daha renkli ve anlamlı kılıyor.
 
Matbaadan henüz ulaşan kültür ve eğitim kitaplarımızın tatlı telaşı, yeni yayın dönemi katalog hazırlıkları, sezon öncesinde bayilerimizle gerçekleştirdiğimiz özel buluşmalar derken yine dopdolu geçen bir ayı geride bırakmanın huzurunu yaşıyoruz.
 
Neşeyle karşıladığımız eylül ayı, takipçilerimizin uzun süredir merakla yolunu gözledikleri kitapların da müjdecisi oluyor. Çocuk edebiyatındaki 30. yılını kutlayan Aytül Akal, ''Süper Gazeteciler'' serisinin 5. halkası Son Baskı'yla çok yakında okurlarla buluşuyor. Sevilen serinin ilk dört cildi de ayrıca yepyeni kapaklarıyla yine bu ay raflara giriyor. Miyase Sertbarut, Bir Gün Herkes... ile görünmez olmanın mı, yoksa görünür olmanın mı hayatı kolaylaştırdığını sorguluyor. Hanzade Servi, Kora ile Kelebek'te birbiriyle zıt iki karakterin aynı evde yaşama hikâyesini içtenlikle resmediyor. Gülümse'nin yaratıcısı Raina Telgemeier'ın Eisner Ödüllü çizgi romanı Haydi Biraz Cesaret ise esin verici bir kendini kabullenme öyküsü anlatıyor.

Eylül ayı, önemli bir projeye imza atan Delidolu'nun yayıncılık tarihi için de bir kilometre taşı aynı zamanda. Joan Kim Erkan'ın kaleme aldığı Kim Bu, Türkçe ve İngilizce dillerinde basılarak eşzamanlı olarak yayımlanmaya hazırlanıyor.

Bültenimiz ise yine rengârenk: Mavisel Yener, çocukların okuma ve yazma becerilerini geliştirmelerine katkı sunmak amacıyla hazırladığı Günlük de Neyin Nesi? adlı kitabını okumak için 10 neden sıralıyor. Betül Avunç, çeyrek asrı geride bırakan ''İkiz Gezginler'in Serüvenleri''ni kaleme alış hikâyesini anlatıyor. Can Göknil çizgiden beslenen yazma tutkusunu ''Yazmasam Olmazdı'' köşemizde satırlara döküyor. Geçtiğimiz ay Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması'nda büyük ödüle değer görülen yetenekli çizerlerimizden Oğuz Demir ise ''Çizginin Ucunda''ya konuk oluyor...

Bu arada, uzun süredir üzerinde titizlikle çalıştığımız tudemkitabevi.com açıldı! Kullanıcı dostu tasarımıyla 7/24 hizmetinizde olan online kitabevimiz, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki Tudem kitabevlerini aratmayacak keyifli bir alışveriş deneyimi vadediyor. Ziyaret etmeyi unutmayın!

Ekim ayında yeniden buluşana değin, sağlıkla ve kitaplarla kalın...

DEVAMINI OKU

AĞUSTOS 2021 HABER BÜLTENİ

Ay başından beri Türkiye'nin farklı bölgelerinde meydana gelen orman yangınları yüzünden canımız acıyor, içimiz yanıyor. Yanıp giden her ağaçta, yitip giden her canlıda nefesimiz tükeniyor. Zaman en büyük yaraları sarmaya muktedir. Elbet bir gün yine ağaçlar sürgün verecek, ormanlar yeşerecek, canlılar ait oldukları yere dönecek. Bizim payımıza da sabırla, umutla beklemek kalıyor.
 
Her ağustos olduğu gibi yine göç yolundaki leyleklerin dansı masalsı görüntüler oluşturuyor gökyüzünde. İçimizdeki yaz sona ermemeye dirense de vakit hızla geçiyor. Güz kapıda. Editoryal ekibimizin hummalı yeni sezon hazırlıkları birer birer raflara yerleşiyor. Betül Avunç'un klasikleşen ''İkiz Gezginler'' serisinin en yeni halkası İkiz Gezginler Yeşillikler Ülkesi'nde, Burcu Yılmaz'ın Tudem Edebiyat Ödüllü sessiz kitabı Evden Çıktığımda, Mehmet Atilla'nın ''Sen de Oku Klasikler Koleksiyonu'' için yeniden anlattığı Mercan Adası, Gözen Kamaz'ın imzasını taşıyan Ayışığı'nın Gökyüzü Atlası ayın öne çıkan yapıtları arasında yer alıyor. Yalınayak Gen efsanesi, okurla yeni buluşan 9. cildi Sınırları Aşmak ile büyük sona bir adım daha yaklaşıyor. Matbaadan henüz elimize ulaşan 2021-2022 İlkokul ve Ortaokul Eğitim Kataloglarımız ise yeni eğitim yayınlarımızla ilgili geniş bir perspektif sunuyor.
 
Yan gelip yatan ağustosböceğine inat, yine dopdolu bir bülten hazırladık sizlere: Koray Avcı Çakman, ''Bir yazar nasıl yazar, bir kitap nasıl ortaya çıkar?'' sorularına yanıt aradığı Bir Kitabın Macerası'nı okumak için 10 neden sıralıyor. Dilek Yardımcı, hayvan özgürlüğü ve haklarına dikkat çektiği ''Zıpır'' serisini kaleme alış serüvenini paylaşıyor. Dursun Ege Göçmen, yazma tutkusunu ''Yazmasam Olmazdı'' köşemizde anlatıyor. Yaz okumaları için hazırladığımız seçki, çocukların ve gençlerin yaz tatillerini renklendirecek keyifli önerilerde bulunuyor. Birçok kitabımızda imzası bulunan Gökçe Akgül, ''Çizginin Ucunda''ya konuk oluyor...
 
Yaz tatilinin bitmesine sayılı günler kalsa da tatili kitapsız geçirmek olmaz. Tatile çıkmadan önce Tudem Kitabevlerine uğramayı sakın atlamayın. Sizler için harika sürprizler hazırladık. Bu arada Storytel'deki sesli ve e-kitap koleksiyonlarımız keşfedilmeyi bekliyor. 31 sesli kitap ve 200 e-kitabımızla tatilde de yanı başınızdayız. Storyel aboneliğinin öğrencilere yüzde 50 indirimli olduğunu anımsatmakta yarar var.

Eylül ayında yepyeni haberlerle buluşana değin, sağlıkla ve sıcaklarla barışık kalın!

İyi okumalar...

DEVAMINI OKU

TEMMUZ 2021 HABER BÜLTENİ

Takvimler temmuz ayını gösteriyorsa eğer, içimizdeki edebiyat notalarını engin mavilere bırakma zamanı gelmiştir demek. Sarı sıcaklarla mücadele ettiğimiz bugünlerde hayata kısa bir kitap molası vermek gibisi yok! İster deniz kenarında ister evlerimizde olalım, kendimizi edebiyatın kollarına bırakmaktan daha güzel ne olabilir ki?
 
Her temmuz olduğu gibi editöryal ekibimiz durup dinlenmeden güz kataloğumuz için çalışmalarını sürdürüyor. Yine farkımızı konuşturacağımız, okurlarımızın kalbine dokunacağımız kitapların izindeyiz. İlk meyvelerini ağustos ayında toplamaya başlayacağımız yeni yayın dönemimiz beklediğinize değecek.
 
Elli yedi kitabımızı tekrar baskıya gönderdiğimiz yoğun geçen bir ayın sonrasında okurlarımız için yine dolu dolu bir bülten hazırladık: Aygül Bahar Yılmaz, yaz tatilini yaratıcı fikirlerle dolup taşırmaya birebir çalışması Akıl Fikir Kitabım'ı okumak için 10 neden sıralıyor. Pelin Güneş, gençlerin ebeveynleriyle yaşadığı sorunları gerçekçi bir dille yansıttığı Sıkıldım, İki Hafta Yokum'u kaleme alış serüvenini paylaşıyor. Figen Gülü, çocukluğundan günümüze ulaşan yazma tutkusunu ''Yazmasam Olmazdı'' köşemizde anlatıyor. Yaz okumaları için hazırladığımız seçki, çocukların ve gençlerin yaz tatillerini renklendirecek keyifli önerilerde bulunuyor. Uzun yıllara dayanan işbirliğiyle pek çok kitabımızı resimleyen Serap Deliorman, ''Çizginin Ucunda''ya konuk oluyor...
 
Bu arada yaz rehavetine kapılıp da, tatile çıkmadan önce Tudem Kitabevlerine uğramayı sakın unutmayın! Hayalden kaleler kurmadan, İkiz Gezginler'le İstanbul'da Bodrum'a keşiflerle dolu bir yolculuğa çıkmadan ya da dünyanın en komik adamı Mort Ziff ile tanışmadan geçer mi şu uzun tatil günleri? Tabii, yaz okumalarınızı yeni kitap dostunuz ''Okuma Günlüğü''ne kaydetmeyi atlamamak koşuluyla... İstanbul Beşiktaş ve Kadıköy, Ankara Kızılay ve İzmir Alsancak'taki kitabevlerimizde her yaştan okurlar için bini aşkın kültür ve eğitim yayınımızla yaz boyunca da yanınızdayız. 

Ağustos ayında yepyeni haberlerle buluşana değin, sağlıkla ve sıcaklarla barışık kalın!

İyi tatiller!

DEVAMINI OKU

HAZİRAN 2021 HABER BÜLTENİ

Ve takvimler yazın müjdecisi haziran ayını gösteriyor! Güneş en cömert hâliyle gökyüzünden bizi selamlarken gelecek güzel günlere olan inancımızı ve ümidimizi de tazeliyor. 

Yepyeni kitaplar ve çevrimiçi yazar etkinlikleriyle rengârenk geçen mayıs ayı geriye unutulmaz anılar bıraktı. Tudem Yayın Grubu'nun resmî sponsorları arasında bulunduğu ''İlham Yolculuğu Paylaşım Zirvesi'', geçtiğimiz ayı bizim için anlamlı kılan önemli gündem maddelerinin başında yer aldı. Destekçisi olmaktan mutluluk duyduğumuz zirve 6 bin öğretmen ve öğretmen adayının katılımıyla, yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Haziranın hemen ilk günlerinde, Arapça edebiyatın yükselen yıldızı Halid Halife ve çağdaş dünya yazınının ezber bozan kalemlerinden Patrick Ness'le İTEF 2021 kapsamında ''Bulutların Üstünde'' buluşmak deyim yerindeyse okurlarımıza ve bize benzersiz bir edebiyat şöleni yaşattı.

Tüm bunlar yaşanırken, okurlarımız için yine dolu dolu bir bülten hazırladık: Hanzade Servi, kahkaha tufanı ''Su Günlükleri'' serisinin yeni halkası olan Ben Kıskanç mıyım?'ı okumak için 10 sebep sıralıyor. Koray Avcı Çakman, Bir Kitabın Macerası isimli yeni romanına esin kaynağı olan önemli sırları paylaşıyor. Betül Avunç, hem yazar hem de arkeolog kimliğiyle ''Yazmasam Olmazdı'' köşemize konuk oluyor. 20 Haziran Babalar Günü için hazırladığımız ''Canım babamla kitap okuyorum'' seçkisi ise babasına kitap armağan etmek isteyen okurlarımıza renkli önerilerde bulunuyor. İyi Kitap, bu yayın döneminin son sayısı olan 135. sayısında ''Korsan Yayıncılık'' üzerine önemli bir konuyu gündeme taşıyor.

Bu arada, siz bu satırları okurken Uçanbalık Yayın Kataloğu 2021-2022 ve baştan sona yenilenen Etkinlik Rehberi'miz matbaadan gelmek için gün sayıyor. En yeni kültür ve eğitim yayınlarımızın sergilendiği Uçanbalık Yayın Kataloğu'muz ve 12'si yeni toplam 70 çevrimiçi dostu etkinliğin yer aldığı Etkinlik Rehberi'mizi incelemenizi tavsiye ederiz.

Hatırlatmak adına, Getir ve Boyner'le yaptığımız işbirliği, Tudem Yayın Grubu'nun kültür ve eğitim kitaplarına çok daha hızlı ve kolay ulaşabilmenizi sağlıyor. Çöplük'ten Tüm Dersler Soru Bankalarına çoksatan kitaplarımız artık bir tık kadar yakınınızda!
 
Evde geçen bahar mevsiminin ardından tek temennimiz, kültürle, sanatla, edebiyatla kuşanacağımız dolu dolu bir yaz geçirmek. Tabii sağlıkla, huzurla...

Temmuz bültenimizde görüşünceye değin, kitaplarla kalın.

DEVAMINI OKU

MAYIS 2021 HABER BÜLTENİ

Mayıs ayını evlerimizde karşıladığımız bugünlerde, teselliyi gelecek güzel baharlarda arıyoruz. Her ne yaşanırsa yaşansın, mutlu günler yakın. İşte o vakte kadar evde kalma ve kitaplara sığınma zamanı...

Erguvan mevsimini, okurlarımızın beğenisine sunduğumuz yepyeni eserler ve Türkiye'nin dört bir yanında hayata geçirdiğimiz çevrimiçi etkinliklerle renklendiriyoruz. Pandemi süreciyle birlikte iyiden iyiye uyum sağladığımız dijital dönüşüm, okuma kültürümüzü ve alışkanlıklarımızı da çeşitlendirdi. 270 e-kitabımızın yer aldığı Google Play Books ve Storytel e-kitap arşivleri keşfedilmeyi bekliyor. Storytel'deki sesli kitap koleksiyonumuz ise her geçen ay biraz daha zenginleşiyor. Özellikle usta oyuncu Yetkin Dikinciler'in seslendirdiği Savaş Atı'nı dinlemeye doyum olmuyor.

Mayıs bültenimiz yine dopdolu! Çok yönlü sanatçı Hakan Keleş, ''Lilliputlar'' çalışmasının ortaya çıkış serüvenini anlatıyor. Ödüllü yazar Fırat Güllü, Adı Olmayan Adam isimli yeni romanının ardındaki sır perdesini aralıyor. Usta kalem Habib Bektaş, 13 Mayıs Dil Bayramı'nın anlam ve önemini vurgulayan özel bir yazıyla kitapseverleri selamlıyor. Beğenilen köşemiz ''Çizginin Ucunda''ya ise genç çizer Merve Atılgan konuk oluyor.

Bu arada, ''Eyvah, kütüphanede bir aslan var!'' diyeli tam 15 yıl olmuş! Michelle Knudsen ile Kevin Hawkes'ın ortak imzasını taşıyan Kütüphanedeki Aslan sayesinde çocuklar okuyor, sözcüklerin yüzü gülüyor. Delidolu takipçilerini ise kaçırmak istemeyecekleri iki çevrimiçi yazar buluşması bekliyor: Arapça edebiyatın parlayan yıldızı Halid Halife ile Batı edebiyatının ezber bozan kalemlerinden Patrick Ness, programı çok yakında açıklanacak olan 13. İstanbul Uluslararası Edebiyat Festivali'nin konukları arasında yer alıyor. 

Kitabevlerinin kapalı olduğu bu dönemde, Getir ve Boyner'le yaptığımız işbirliği, Tudem Yayın Grubu'nun kültür ve eğitim kitaplarına çok daha hızlı ve kolay ulaşabilmenizi sağlıyor. Çöplük'ten Tüm Dersler Soru Bankalarına çoksatan kitaplarımız artık bir tık kadar yakınınızda!

17 Mayıs'a kadar #EvdeKalKitapsızKalma!
 
Haziran bültenimizde görüşünceye değin, sağlıkla ve kitaplarla...

DEVAMINI OKU

NİSAN 2021 HABER BÜLTENİ

Çevrimiçi etkinliklerle dolu dolu geçen mart ayı, ekranlar üzerinden de olsa hasret gidermemizi sağladı okurlarımızla. Edebiyatın birleştirici ruhu altında ısınmayı ne çok özlemişiz meğer... 

Nisan ayı sadece doğayı değil, ruhlarımızı da canlandırıyor şüphesiz. Raflarda peşi sıra yerlerini alan yeni kitaplarımızla içinizde bahar tomurcukları açtırmaya hazırız. 

Yine ilgi çekici bir bültenle karşınızdayız. Sevilen eserlerimizin Amerika, Çin, Kolombiya, Kore, Ürdün gibi ülkelerde yayımlanacak ve Tudem kitaplarının dünya çocuklarıyla buluşacak olması, varlığımızı çok daha anlamlı kılıyor. Yaklaşan Bologna Çocuk Kitapları Fuarı için güncellediğimiz Rights Guide'ımız, yurtdışı telif çalışmalarımız hakkında geniş bir bakış sunuyor.

İlkokul ve ortaokul öğretmenleri için bu yıl sekizinci edisyonunu hazırladığımız Öğretmenler İçin Kitap Rehberi, 110 yazarın 485 eserine yer vererek Tudem Yayın Grubu koleksiyonundaki kitaplara ayna tutuyor. Her sayfasında özgünlüğün, farkın, emeğin bulunduğu bu kapsamlı rehber, edebiyatın ve sanatın hayatla iç içe geçtiğini kanıtlayan değerli tespitleriyle de benzersiz bir başvuru kaynağına dönüşüyor.

Bu arada, çoksatan yazarlarımızdan John Boyne, 7. İzmir Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Günleri'ne konuk oluyor! Türkiye'de yüzbinlerce okuru bulunan Boyne'un ''Gençler İçin Yazmak'' isimli söyleşisi, 17 Nisan Cumartesi günü saat 15.00'te ZOOM üzerinden gerçekleştirilecek.
 
İçinizdeki yaşama sevincinin hiç eksilmeyeceği bir ay olsun.
Mayıs bültenimizde görüşünceye değin, sağlıkla ve kitaplarla kalın...

DEVAMINI OKU

MART 2021 HABER BÜLTENİ

Baharın müjdecisi mart ayı, yoğun geçen belirli gün ve haftalar ajandasının yanı sıra yepyeni bir yayın döneminin de habercisidir aynı zamanda. Öyküden grafik romana, masaldan resimli kitaba ve hatta kurmaca dışı eserlere uzanan ''taze'' kitaplarımızla 2021 baharında da en yakın dostunuz olmaya kararlıyız. 
 
Geçtiğimiz yılların mart aylarında, geniş katılımlı faaliyetlerle kutlanan ''Bilim ve Teknoloji Haftası'', ''Orman Haftası'', ''Dünya Çocuk Şiirleri Günü'', ''Kütüphane Haftası'' gibi belirli gün ve haftaların, pandeminin olumsuz etkileri nedeniyle bu yıl büyük ölçekte çevrimiçi mecralara taşınması öngörülüyor. Bu bağlamda, okulların ve kültür merkezlerinin hayata geçireceği çevrimiçi çalışmalara esin vermesi adına, bültenimizdeki bazı tematik haberlere ve kitap öneri listelerine göz atmanızda yarar var.

Mart ayını yayın grubumuz için anlamlı kılan bir diğer başlık ise İyi Kitap'ın yaş günü şüphesiz. İlklerle ve daima yükselen başarı grafiğiyle 12 yılı geride bırakmanın sevincini yaşayan İyi Kitap, ilk günkü ideallerinden ve hedeflerinden taviz vermeden yoluna devam ediyor. 

Bu arada, dijital olarak yayınladığımız Bahar 2021 Genel Kataloğu'muz Tudem Yayın Grubu'nun kültür ve eğitim markalarından çıkan 1000'i aşkın kitabımızı tek bir çatı altında toplayarak, yayın koleksiyonumuz hakkında kapsamlı bir fikir sunuyor. Son olarak, Çiğdem Gündeş'in yazıp Mavisu Demirağ'ın resimlediği Kırmızı Ayakkabı'nın hareketli kitap edisyonunun, Danimarka merkezli Piboco uygulaması aracılığıyla dünya çocuklarına ulaşacak olması da mutluluğumuzu katlandırıyor.
 
Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu canlandıracak mart ayı yolunuzu hep ''iyi kitap''lara çıkarsın!

Nisan bültenimizde görüşünceye değin, sağlıkla kalın...

DEVAMINI OKU

ŞUBAT 2021 HABER BÜLTENİ

Takvimlerin en kısa ve kuzey yarımkürenin en soğuk ayı olmasına rağmen, tarifsiz bir duyguyla insanın içini ısıtıverir şubat. Ufukta beliren bahar mevsimi kara kışta ruhumuzu canlandırır âdeta. Umuda her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olan bugünlerde, öncelikli dileğimiz, özlemini çektiğimiz eski günlere, baharlara bir an önce dönebilmek kuşkusuz.
 
Bizi daima geleceğe taşıyan ve hep daha iyisini üretmeye cesaretlendiren okurlarımızdan aldığımız esinle, bahar dönemine, sınırsız düşler ve keşfedilmeyi bekleyen yepyeni kitaplarla hazırlanıyoruz. Matbaadan elimize henüz ulaşan Tudem Bahar 2021 Yeni Çıkanlar Kataloğu'muz, içinde bulunduğumuz zor günlerin üstesinden gelmenize yardımcı olacak ''iyi kitap''larla dolu yine! 
 
Bir diğer önemli gündemimiz de, çocuk ve gençlik yayıncılığına yön veren Tudem Edebiyat Ödülleri'ne başvuruların başlamış olması. Tudem Yayın Grubu'nun 37 yıllık yayıncılık birikiminin en değerli meyvelerinden biri olan Tudem Edebiyat Ödülleri, 19. yılında çocuk edebiyatı alanında ve resimli kitap dalında düzenlenecek. Yarışma, eserlerini yayımlatma imkânı arayan yazar ve çizerler için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Öte yandan, Dünya Göz Vakfı'nın görme engelli çocuklar için yürüttüğü ''Braille baskılı kitap projesi''nin paydaşları arasında yer aldığımızı paylaşmaktan kıvanç duyuyoruz. Görme engelliler okullarındaki sınırlı imkânlarla faaliyet gösteren kütüphanelerin Braille baskılı eser sayısını ve çeşitliliğini artırmak amacıyla hayata geçirilen bu anlamlı çalışmada; Çizgili Pijamalı Çocuk'tan Süper Gazeteciler'e, Tudem'in geniş kitlelere ulaşan pek çok kitabı yer alıyor.  

Düşlerinizi kanatlandıracak sıradışı kitaplar ve tadı damağınızda kalacak edebî keşiflerle dolu bir ay olsun!

Mart bültenimizde görüşünceye dek, sağlıkla ve kitaplarla kalın...

DEVAMINI OKU

OCAK 2021 HABER BÜLTENİ

Her açıdan zor ve karanlık bir yılı geride bırakmanın hissettirdiği, tarifi zor bir huzurla merhaba dedik yeni yıla. Hayatımızda belki de ilk defa, yeni bir yıla buruk, hatta ürkek adımlarla girmiş olsak da beklentilerimiz büyük. Ama elbette öncelikli dileğimiz, bu yılın hem sağlıklı hem de ruhumuzu ''iyi kitap''larla kuşatacak bir yıl olması yönünde.

2021'i, Desen'in uzun ve titiz bir çalışmanın ardından gururla takdim ettiği ''Turhan Selçuk Seçkisi'' ile karışılmanın sevincini yaşıyoruz. Türkiye'de sözsüz karikatürün öncüsü olan Turhan Selçuk'un mizahını genç nesillere de tanıtmak ve büyük ustanın kendi zamanının çok ötesindeki çizgilerine farklı bir bakış imkânı sunmak amacıyla yayına hazırladığımız bu özel koleksiyon üç ciltten oluşuyor.

Ocak ayını bizim için özel kılan bir başka konu da İyi Kitap'ın 130. sayısı. Salgın nedeniyle son 7 sayısı dijital olarak yayınlanan Türkiye'nin ilk ve tek çocuk ve gençlik kitapları dergisi İyi Kitap'a www.iyikitap.net üzerinden erişebileceğiniz gibi, Magzter ve benzeri çeşitli dijital dergi platformlarından da ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Bu arada, dumanı henüz üstünde tüten, matbaadan yeni gelen Delidolu 2021 Yayın Kataloğu ile Desen 2021 Yayın Kataloğu keşfedilecek yepyeni kitaplarla dolu. Bültenimizde de genişçe yer verdiğimiz kataloglarımızı incelemenizi hararetle öneririz.

Yeni yıl, umutları tazelemek için çok iyi bir fırsat. Bunu yaparken yeni kararlar almak, bunları tekrar tekrar hatırlamak için not tutmak ise vazgeçilmez bir eylem. İşte tam da bu noktada, tüm ajandaların ''MAJANDA''sı, 2021 boyunca dopdolu sayfalarıyla yardımımıza yetişiyor! 

Türkiye'nin dört bir yanı kış aylarının soğuğuna teslim olmuşken, biz içinizi ısıtacak bahar dönemi kitapları için kolları sıvamaya başladık bile. Bu yıl da yine size Türk ve dünya edebiyatının en iyi örneklerini sunabilmek adına var gücümüzle çalışacağız. Bizi okurlarımızın gözünde biricik kılan değerlerimizden asla ödün vermeden, yeni yılda da yine en iyi bildiğimiz işi yapmaya, çocuklara ve gençlere daha iyi bir gelecek üretmeye devam edeceğiz. 

Yayın grubumuzdan nice güzel haberler alacağınız sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmeniz dileğiyle. 2021'de de Tudem'in kitapları başucunuzdan hiç eksik olmasın!  

DEVAMINI OKU

ARALIK 2020 HABER BÜLTENİ

Acısıyla tatlısıyla hayatımızda köklü değişikliklere neden olan, keskin virajlarla dolu bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Pek çoklarımız 2020'in bize getirdiklerinden çok götürdüklerini anımsayacak olsa da, yaşanan yaşanmıştır deyip umutla geleceğe bakmak en doğrusu. Her yıl aralık ayında, geçmiş ayların bilançosunu çıkarmak adettendir. 2020, yayıncılık adına dalgalanmalarla geçen bir yıl gibi görünse de, pandeminin yarattığı kriz ortamında filizlenen sanal kitap fuarları, çevrimiçi yazar etkinlikleri, panel ve seminerler vb. gibi dijital kaynaklı birçok ilke tanıklık ettirerek, hızlı adımlarla yeni ve ayakları yere sağlam basan bir yayıncılık anlayışının da gelişmesine katkıda bulundu. E-kitap ve sesli kitap çalışmalarının da hız kazandığı bu süreç okur alışkanlıklarını çeşitlendirdi, zenginleştirdi. Kısacası, şimdi tam olarak fark etmesek de, 2020 için ileride yayıncılık için bir dönüşüm yılı olarak bahsedeceğimiz kesin.
 
Tüm insanlığın 2021'den beklentileri büyük. Elbette önceliğimiz sağlık ama ruhumuzu edebiyatla besleyeceğimiz kitaplar da olmazsa olmazımız. Her zamanki gibi okumanın iyileştiriciliğine inanıyor ve yeni yılın, yolumuzu daima iyi kitaplarla kesiştirmesini ümit ediyoruz. Her türlü sosyal mesafe ve hijyen önlemi ile güvenli bir alışveriş ortamı sunan Tudem Kitabevleri, geçen yıllarda olduğu gibi yine #EnGüzelHediyeKitap coşkusuyla ziyaretçilerine ışıl ışıl bir alışveriş deneyimi vadediyor. Üstelik aralık ayı boyunca, yüzde 30'a varan indirim fırsatıyla... Yeni yıl için geri sayım yaptığımız bugünlerde, ruhumuzu canlandıran ''yenilik'' duygusunun katlanarak artması ve edebiyatla yeniden hayat bulması en büyük temennimiz. Umarız 2021, tüm okurlarımıza olağanüstü edebî keşifler yaşatacak, sağlık ve mutluluk dolu bir yıl getirir. Herkesin, kendine ve sevdiklerine kitap armağan edeceği, mutlu bir yılbaşı ve sağlık dolu bir yeni yıl geçirmesi dileğiyle. 

Yeni yılda da hep ''iyi'' kitaplarla, Tudem'le kalın.

DEVAMINI OKU

KASIM 2020 HABER BÜLTENİ

30 Ekim Cuma günü İzmir ve çevresinde meydana gelen yıkıcı deprem hayatımızı yeniden sorgulamamıza neden olacak bir duygu sarmalına sürükledi bizleri. Deprem, bazı gerçeklerin ne denli acı verici olduğunu yüzümüze çarpsa da, umudun bir yerlerde daima var olduğunu anımsattı. Günler sonra enkaz altından kurtarılan çocukların küçük mucizelerine tanık olmak, gelecek günlere bambaşka gözlerle, umutla bakmamızı sağladı.

Depremin yarattığı bilinmezlik tüm benliğimizi sarmayı sürdürüyor. Tudem'in İzmir Genel Merkez ofisinde görev alan çalışma arkadaşlarımız ile İzmir'de ikamet eden yazar, çizer, çevirmen ve editör dostlarımızın sağlıklı ve güvende olduğu haberini aldığımızda içimiz bir nebze olsun ısınsa da, acımız taze. Depremin olduğu andan itibaren bizleri arayan, soran; üzüntümüze ortak olan, iyi dilekleriyle bizleri teselli etmeye çalışan okurlarımıza ve dostlarımıza sonsuz teşekkürler, varlığınızla güç kazanıyoruz.

Tüm yurttaşlarımız gibi son bir haftadır bizim de kalbimiz her an depremzedeler için çarpıyor. Bu minvalde, değerli çizerimiz Hicabi Demirci'nin anlamlı karikatürü aracılığıyla nice cana yardım eli uzatan arama kurtarma ekiplerine minnet ve şükranlarımızı iletiyoruz. İyi ki varlar... 

Kasım 2020 haber bültenimizi yine ilgiyle okuyacağınızı ümit ediyoruz. Sağlıkla kalın.

DEVAMINI OKU

EKİM 2020 HABER BÜLTENİ

Takvimler ekim ayını gösterse de, güneş bulutlara geçit vermeyip cömertçe parlamaya devam ediyor. Kendimizi hiç bitmeyecek bir yaz mevsimi hayaline kaptırsak da, sarı yapraklı sonbahar kapımızı çalmak için âdeta zaman kolluyor.  
 
Yepyeni umutlarla merhaba dediğimiz eylül ayı, okurlarımızla ''mesafeli'' de olsa doyasıya hasret giderdiğimiz, unutulmaz anılar biriktirme şansına eriştiğimiz bir ay oldu. Peşi sıra yayımladığımız kitaplar üzerine aldığımız sayısız e-posta ve sosyal medya iletisi, okurlarımızla buluşmayı ne çok özlediğimizi hatırlattı. Salgın nedeniyle ertelenen kitap fuarları bir süre daha gerçekleşemeyecek gibi görünüyor; ancak edebiyatın birleştirici ruhu ve sosyal medyanın gücü sayesinde yazarlar, okurlar ve yayıncılar tek yürek olmayı sürdürüyor.

Ekim ayını bizim için özel kılan bir diğer müjdeli haberse, yeni edisyonu merakla beklenen Öğretmenler İçin Kitap Rehberi. Editör ekibimizin özverili çalışmasıyla 7'ncisini hazırladığı Kitap Rehberimiz, 2020'nin başından bu yana okurlarımızın beğenisine sunduğumuz 50 yeni kitabımızın rehber sayfalarının eklenmesiyle daha da büyüdü, zenginleşti. Koleksiyonumuzdaki kitaplara ayna tutan, onları kapsamlı bir şekilde tanıtan ve içeriklerine dair soru ve etkinlikler barındıran bu benzersiz başvuru kaynağını mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

Kasım ayında yepyeni haberlerle, yine bu satırlarda buluşana değin, sağlıkla kalın.​
İyi okumalar...

DEVAMINI OKU

EYLÜL 2020 HABER BÜLTENİ

Eylül ayı, son yüz yılın en tuhaf yaz mevsimini kapatıyor bu kez. Tek nefeste geçen o koca yaz, gelecekte yaşanacak nice ilkyaz heyecanının umudunu da aşılıyor yüreğimize. Yeni ''normal''e uyum sağlamaya çalışarak geçirdiğimiz ''şaşkın'' ama bir o kadar da unutulmaz günlerin ardından, yepyeni sürprizlerle sonbaharı karşılamaya hazırız. Sarı yapraklı eylül ayı bazılarımızın içini hüzünle kaplasa da getirdiği yenilik hissiyle ruhumuz hep taze, hep diri... 

Herkes gibi biz yayıncıların da bu mevsimden beklentisi büyük. Uzun ve zorunlu bir aranın ardından 31 Ağustos günü ''uzaktan da olsa'' eğitim öğretimin yeniden başlaması, 21 Eylül tarihinde bazı sınıf düzeylerinin yüz yüze eğitim için ders başı yapacak olma ''olasılığı'', gelecek güzel günlere dair içimizi umutla doldurmaya yetiyor.

Aylar süren çalışmalarımızın hasadını toplamaya başladığımız bugünlerde, raflarda bir bir boy göstermeye başlayan yepyeni kitaplarımız, uzman eğitim kadromuz tarafından yayıma hazırlanan yeni nesil yardımcı kaynaklarımız, göz alıcı kataloglarımız ve dijital mecralar aracılığıyla Türkiye'nin dört bir yanındaki çocuklarla çevrimiçi etkinlik düzenlemeye hazır yazar/çizer dostlarımızla, dolu dolu geçecek bir eğitim öğretim yılında yine sizlerleyiz.

Ekim ayında yeniden bu satırlarda buluşana değin, kitapların ışığı üzerinizden hiç eksik olmasın...

DEVAMINI OKU

AĞUSTOS 2020 HABER BÜLTENİ

Ve yine leyleklerin gitme zamanı geldi çattı...

Her veda bir başlangıçtır derler. 2020 yazına veda etmeye hazırlandığımız ağustos ayı da, hasretini çektiğimiz güzel günlerin, umut dolu yarınların yükünü omuzluyor. Pek çoklarına göre ''alışılmışın'' dışında bir yazı geride bırakıyor olsak da, hayatın her ânı yaşamaya değer! Ne de olsa aslolan, yaşadıklarımızdan payımıza düşenin tadını çıkarabilmekte...

Tudem mutfağından yükselen baş döndürücü kitap kokusu İzmir'in sıcağına karışıp Türkiye'nin dört bir yanına yayılmaya başladı bile. Yan gelip yatan ağustosböceğine inat, 2020 güzü için olanca hızımızla çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. Yeni yayın dönemi için hazırladığımız kataloglarımızla bu sezon yine çok iddialıyız. Özellikle, göz alıcı tasarımıyla dikkat çeken Güz 2020 Yeni Çıkanlar Kataloğumuz, dopdolu içeriğiyle bir katalogdan çok daha fazlasını vadediyor.  

Uzun ve zorunlu bir aranın ardından 31 Ağustos pazartesi günü okul zilinin yeniden çalacak olması heyecanımızı tırmandırıyor. Peşi sıra okurlarımızla buluşturacağımız yepyeni kitaplarımız, güz yayın planımızı ayrınıtlı olarak inceleyebileceğiniz kataloglarımız derken, içimiz içimize sığmıyor. Biz son sürat yeni döneme hazırlanırken siz yazın son demlerinin tadını çıkarmaya bakın. Emin olun beklediğinize değecek! Kitap kokusunu doya doya içinize çekeceğiniz, sürprizlerle dolu eylül ayında tekrar görüşene dek hoşça, sağlıkla ve sıcaklarla barışık kalın.

Unutmayın, leylekler baharda yeniden gelecek. O zamana dek yüreğinizdeki yaşama sevincini edebiyat coşkusuyla kanatlandırmaya ne dersiniz?..

DEVAMINI OKU

TEMMUZ 2020 HABER BÜLTENİ

''Islık çala çala geldi temmuz
asmalar dolusu saklambaçla
şerbetine doyulmayan uzun oyunlarında...

Saçlarının örgüsünü açtı güneş
üşümüş kabuklarını toplayarak denizin
dalgalar gibi köpürerek içimizde
dallara kalksın yaz yürüsün diye...''

Ödüllü şairlerimizden Ertuğrul Deveci'nin mısralarında dile getirdiği gibi, ıslık çala çala geldi temmuz. Yüzünü ayçiçeklerine dönen güneşin kavurucu sıcaklarına inat, yüreğimize serin sular serpecek nice müjdeli haberi de beraberinde getirdi üstelik... 

Alışmaya çalıştığımız, ''yeni normal'' olarak nitelenen bu dönem, ruhumuzda kimi dalgalanmalara sebep olsa da, yaz aylarının canlılığı ve renkliliği içimizdeki gri bulutları maviye döndürmeyi başarıyor. Geçmiş yazları ''özlemle'' yâd ettiğimiz bugünlerde tek tesellimiz doğanın davetkâr güzelliği oluyor. Gelin, kendimizi doğanın dinginliğine ve huzuruna bırakıp, kitapların serin gölgesine sığınalım. Doğanın sesini içimizde hissetmeye çalışıp; okuyalım, okutalım, yenilenelim, arınalım...

Her temmuz olduğu gibi, editör ekibimiz yine durup dinlenmeden güz kataloğumuz için hazırlıklarını sürdürüyor. Yine merak uyandıracak yepyeni kitap projelerimizle fark yaratacak işlerin izindeyiz. İlk hasadımız için ağustos bültenini bekleyin! Bu arada, tatile çıkmadan önce Tudem kitabevlerine uğramayı sakın unutmayın. Ekip arkadaşlarımız ve siz sevgili okurlarımız için gereken tüm hijyen ve sosyal mesafe tedbirlerini aldığımız İstanbul Beşiktaş ve Kadıköy, Ankara Kızılay ve İzmir Alsancak'taki kitabevlerimizde her yaştan okurlar için bini aşkın kültür ve eğitim yayınımızla yaz boyunca da yanınızdayız. 

Ağustos ayında, yepyeni haberlerle buluşana dek, sağlıkla ve sıcaklarla barışık kalın!
Keyifli okumalar...

DEVAMINI OKU

HAZİRAN 2020 HABER BÜLTENİ

Yazın müjdecisi haziran ayı yepyeni umutları da beraberinde getiriyor. Evlerimize çekildiğimiz günleri yavaş yavaş geride bırakıp ''yeni normal''e doğru emin adımlarla yürüdüğümüz bugünlerde, hayatımızın bir süre daha eskisi gibi ilerlemeyeceğini bilsek de içimiz içimize sığmıyor. Aylardır yüzüne hasret kaldığımız güneş en cömert hâliyle bizleri selamlarken, yaz aylarından beklentilerimiz de elbette yükseliyor...
 
Eğitim öğretim yılının tamamlanmasına sayılı günler kala, tek dileğimiz sağlıkla, huzurla geçecek bir yaz tatili. Tatil demek sadece deniz-kum-güneş demek değil şüphesiz. Tatil demek; dinlenmek, yenilenmek, tazelenmek demek. Varsın bu yaz tatile çıkmayalım; güvenle evlerimizde kalıp kitapların serin gölgesine sığınalım. Eğer illa ki çıkacaksak, tedbiri elden bırakmayıp, sosyal mesafemizi koruyalım.

Tudem Yayın Grubu olarak, normalleşme planı kapsamında merkez ofisimizi ve kitabevlerimizi yeniden açıyor olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Değerli çalışanlarımız ve siz sevgili kitap dostlarımız için gereken tüm hijyen kurallarına uyarak var gücümüzle çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz.
 
Haziran bültenimizde iki yeni başlık dikkat çekiyor. ''Çizginin Ucunda'', çizerlerimizi çok daha yakından tanıma fırsatı sunarken; ''Dil Cambazı'' işbirliği yaptığımız çevirmenlerimizin deneyimlerine odaklanıyor. Yaz tatili okuma listelerinizi hazırlarken ''Tatilde Okuyorum'' seçkimize, bambaşka bir Babalar Günü kutlaması planlayıp babanızla yeni anılar biriktirmek için ise ''Canım Babamla Kitap Okuyorum...'' listemize göz atmayı sakın unutmayın. Miniklere okuma sevgisi aşılayan kitap önerilerimiz ise incelemeye değer...
 
Temmuz ayında, yepyeni haberler ve kitaplarla buluşana dek, sağlıkla kalın!
Keyifli okumalar...

DEVAMINI OKU

MAYIS 2020 HABER BÜLTENİ

İnsanların eve kapanmasıyla birlikte gerçek sahiplerine kavuşan ve kendini yenileyen doğa, hiçbir bahar olmadığı kadar cömertçe seriliyor önümüze, inatla. Gönlümüzce sokaklarda dolaşmak, sevdiklerimizle doyasıya kucaklaşmak ne kadar da değerliymiş meğer... Özellikle de Anneler Günü yaklaşmışken, bunu çok daha iyi kavrıyor insan.

Pek çoklarının dile getirdiği gibi yeni bir dönemin başındayız. Artık hayat eskisi gibi akmayacak. Adım adım ''yeni normal''e doğru yürüdüğümüz bugünlerde, yayıncılığın ve kitap eksenli etkinliklerin de seyri değişiyor. Çevrimiçi toplantı uygulamalarıyla uzaktan eğitim sistemine entegre edilen okur-yazar buluşmaları, evde kalan çocukların sosyal ve kültürel faaliyet çeşitliliğini bambaşka bir boyuta taşıyor. Yazarlar, teknoloji yardımıyla zamanın ve mekânın sınırlarını genişleterek, tek bir gün içerisinde farklı illerdeki yüzlerce öğrencinin evine konuk oluyor, tarifsiz mutluluklar yaşatıyor.

Erguvan mevsiminde de her zamanki gibi, en büyük dayanağımız kitaplar. Gelecek güzel günleri, evlerimizde yeni kitaplar üzerine çalışarak beklemek ruhumuzu ve bedenimizi tazeliyor. Emeğimizin meyvelerini okurlarımızın güzel yorumlarıyla almak ise gücümüze güç katıyor. Bizleri bekleyen ''yeni dünya''ya uyum sağlayabilmek için en iyi yol okumak, sevgili dostlarımız.

#Tudemyanında başlığıyla ücretsiz erişime açtığımız eğitim ve kültür içeriklerimiz 16 Mart - 3 Mayıs tarihleri arasında tam 6.667.185 kez indirilerek büyük bir rekora imza attı. Öğrenciler, eğitimciler ve anne babalardan tam not alan çalışma, basın tarafından da övgüyle karşılandı. Tüm okurlarımıza milyonlarca kez teşekkürler...

Geçen ay olduğu gibi, evde geçirdiğimiz günleri çok daha anlamlı kılacak, sizlere yeni deneyimler kazandıracak haberlerle dolu bir bülten hazırlamaya gayret gösterdik. Artık okuma sırası sizde. Yepyeni umutlarla yaz mevsimini karşılayacağımız haziran ayında buluşmak dileğiyle. Sağlıkla ve kitaplarla kalın...

DEVAMINI OKU

NİSAN 2020 HABER BÜLTENİ

İçimizdeki baharı uyandıran nisan ayını kimse evlerinde karşılamayı beklemiyordu şüphesiz. Distopik kurmacaların yaşamlarımızdan çok da uzakta olmadığını gördüğümüz bugünlerde, özellikle küreselleşme, doğanın insanla savaşı, toplum, birey ve yalnızlık gibi kavramların yanı sıra teknolojiye rağmen insanın kimi konularda yaşadığı acizlik üzerine de daha çok düşünüyoruz. Biz, bu süreci edebiyatın iyileştirici gücüyle atlatacağımıza inanıyoruz. Çok değil, daha birkaç hafta öncesine kadar hepimiz zamanla yarışıyorken, şimdilerde geçmek bilmeyen zamanı nasıl yöneteceğimize dair ipuçları arıyoruz.

Salgın endişesiyle evlerimize kapandığımız bu sancılı dönemde en büyük sığınağımız ise her zamanki gibi kitaplar oluyor. Saçlarımızı ıslatacak nisan yağmurlarını, içimizi ısıtacak bahar güneşini bir süreliğine tenimizde, nefesimizde hissedemesek de kitaplar sayesinde gündüz düşlerine dalmakla yetiniyoruz.

Beklemek zor. Sokaklara, doğaya, bizi biz yapan güzelliklere ne zaman kavuşacağımızı; sevdiklerimizi ne zaman doyasıya kucaklayacağımızı kestirmek şimdilik güç. Ama her şeye rağmen umut edebiliriz. Ne de olsa umut ettiğimiz sürece varız. Aramıza mesafeler girse de, uzakları yakın edecek kudret de yine bizim elimizde. Güzel günler, çok yakında gelecek. İşte o vakte kadar okuyun, sevgili dostlarımız. Evde kitap okumak sizi koruyacak, okumak ruhunuzu tüm kötülüklerden arındıracak. Çünkü #EvdeKitapOkumakKoronadanKorur

Karantina günlerinde de çalışmaya, üretmeye devam ediyoruz. Aramızda korumamız gereken tüm sosyal mesafelere rağmen, yazarlarımızın ve okurlarımızın manevi desteği ile gücümüze güç katıyoruz. #Tudemyanında başlığı ile ücretsiz erişime açtığımız eğitim ve kültür içeriklerimiz 16 Mart - 3 Nisan tarihleri arasında 1.876.833 kez indirilerek büyük bir rekora imza attı. Öğrenciler, eğitimciler ve anne babalardan tam not alan çalışma, her gün yenilenen ücretsiz içerikler ile nisan ayı boyunca da devam edecek. Elimizden geldiğince, evde oturduğunuz günleri çok daha anlamlı kılacak, sizlere yeni deneyimler kazandıracak haberlerle dolu bir bülten hazırlamaya gayret gösterdik. Artık okuma sırası sizde... 

DEVAMINI OKU

MART 2020 HABER BÜLTENİ

Türkiye genelinde kutlanan ''Kütüphaneler Haftası''nın hazırlıklarıyla göz açıp kapayıncaya dek geçen mart ayı, yayıncılar için sadece özel günlerin ve şenliklerin değil bahar yayın kataloglarının da habercisi aynı zamanda. Grafik romandan kurmaca dışı eserlere kadar onlarca yeni kitabımız raflardaki yerini birer birer alırken, bize de iyi kitaplar üretmenin mutluluğu kalıyor.

Mart ayını Tudem Yayın Grubu için özel kılan bir diğer önemli konu ise İyi Kitap'ın yaş günü. Pek çok ilke imza attığı 11 koca yılı geride bırakmanın gururunu yaşayan İyi Kitap, ilk günkü heyecanıyla iyi kitapların izini sürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kazananlarının duyurulduğu 17. Tudem Edebiyat Ödülleri ''Resimli Kitap Yarışması''nın yaşattığı sevinç, 16. Tudem Edebiyat Ödülleri ''Çocuk Roman Yarışması''nda dereceye giren eserlerden bazılarının kitaplıklarda yer bulmaya başlamasıyla katlanıyor. 

Gelecek ay 25. kez kapılarını açacak İzmir Kitap Fuarı için dolu dolu bir program hazırlığı içerisinde olduğumuz şu dönemde, gücümüzü ve ilhamımızı her zamanki gibi siz değerli okurlarımızdan alıyoruz. İyi kitaplar ve güzel haberlerle nisan bültenimizde yeniden buluşmak dileğiyle; keyifli okumalar!

DEVAMINI OKU

ŞUBAT 2020 HABER BÜLTENİ

Okurlarımızın beğenisine sunduğumuz yepyeni kitaplar, renkli okul etkinlikleri, İstanbul, Ankara ve İzmir Tudem kitabevlerinin bol etkileşimli birer 'kültür-sanat alanı'na dönüşmesine vesile olan yarıyıl tatili ve yurt genelinde katıldığımız fuarlarla dolu dolu geçen bir ayı daha geride bıraktık.

Bahar dönemi kitaplarımız için kolları sıvadığımız şubat ayında yine müjdeli haberlerle karşınızdayız. Uzun süredir titizlenerek üzerinde çalıştığımız Kurum Kataloğu'muz nihayet matbaadan çıktı. Yayıncılıkta geride bıraktığımız 35 yılı taçlandıran bu özel katalogla, Tudem Yayın Grubu'nu çok daha yakından tanımanızı olanaklı kılabildiğimiz için sevinçliyiz.   

Edebiyat camiasında büyük saygınlığa sahip geleneksel Tudem Edebiyat Ödülleri'ne başvurular ise başladı! 18. yılında çocuk edebiyatı alanında ve roman dalında düzenlenecek yarışmanın seçici kurul üyeleri, İyi Kitap dergisi yazarlarından oluşuyor.
Söz 'iyi kitaplar'dan açılmışken, şubat ayı boyunca düzenlenecek fuar ve etkinliklerle yine Türkiye'nin dört bir yanında okurlarımızla buluşmaya devam ediyoruz.
İçinizdeki kitapseveri uyandıracak sıradışı kitaplar, nefes kesici edebi keşifler ve sözcüklerin büyüsüyle ruhunuzu dinginleştireceğiniz nice güzel haberlerde görüşmek dileğiyle.
Hoşça kalın, kitaplarla kalın!

DEVAMINI OKU

OCAK 2020 HABER BÜLTENİ

Tudem Yayın Grubu’nun 35. kuruluş yıldönümünü kutladığımız 2019 bizim için unutulmayacak bir yıl oldu. Pek çok özgün projeye imza atmanın getirdiği gurur ve sevinçle yeni bir on yılı karşılamanın heyecanını birlikte yaşıyoruz. Yeni yıl, umutları tazelemek için çok iyi bir fırsat. Bunu yaparken yeni kararlar almak, bunları tekrar tekrar hatırlamak için not tutmak ise vazgeçilmez bir eylem. İşte tam da bu noktada, tüm ajandaların “MAJANDA”sı, 2020 boyunca dopdolu sayfalarıyla yardımımıza yetişiyor! 

Türkiye’nin dört bir yanı kış aylarının soğuğuna teslim olmuşken, biz içinizi ısıtacak bahar dönemi kitapları için kolları sıvamaya başladık bile. Bu yıl da yine size Türk ve dünya edebiyatından en iyi örnekleri ulaştırabilmek için var gücümüzle çalışacağız. Bizi okurlarımızın gözünde “biricik” kılan değerlerimizden asla ödün vermeyerek, 2020 yılında yine en iyi bildiğimiz işi yapmaya, çocuklara ve gençlere daha iyi bir gelecek üretmeye devam edeceğiz. Yayın grubumuzdan nice güzel haberler alacağınız mutlu bir yıl geçirmeniz dileğiyle. Keyifli okumalar…

DEVAMINI OKU

ARALIK 2019 HABER BÜLTENİ

35. yıl coşkusu ve heyecanıyla dolu dolu geçen bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Tudem ailesine yeni katılan yazarlar, Türkiye’nin dört bir yanında bizleri okurlarımızla bir araya getiren onlarca kitap fuarı organizasyonu, 1200’ü aşkın yazar-çizer etkinliği ve 100’ün üzerindeki yeni kitabımızla, 2019 bizler için ilham verici bir yıl oldu. 2020’den beklentilerimiz büyük olsa da, öncelikle bizleri “daima” iyi kitaplarla buluşturmasını diliyoruz. Her köşesinde yılbaşı ruhunu hissedebileceğiniz Tudem Kitabevleri, geçen yıl olduğu gibi yine #engüzelhediyekitap coşkusuyla ziyaretçilerine ışıl ışıl bir alışveriş deneyimi vadediyor. Üstelik aralık ayı boyunca, 35. yılımıza özel %35 indirim fırsatıyla... Yeni yıl için geri sayım yaptığımız şu günlerde, ruhumuzu canlandıran “yenilik” duygusunun katlanarak artması ve edebiyatla yeniden hayat bulması en büyük ümidimiz. Umarız 2020, tüm okurlarımıza olağanüstü edebi keşifler yaşatacak, unutulmaz bir yıl olur. Herkesin, kendine ve sevdiklerine kitap armağan edeceği, güzel bir yılbaşı ve mutlu bir yeni yıl geçirmesi dileğiyle. Yeni yılda da hep “iyi” kitaplarla kalın...

DEVAMINI OKU

KASIM 2019 HABER BÜLTENİ

“Kitapsız yaşayamam” diyenlerin en sevdiği aylardandır kasım. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın her yıl kasım ayında düzenleniyor olması da bu sevginin en büyük etkenlerindendir. Yepyeni kitaplar, ilham verici yazar-okur buluşmaları, kitap eksenli panel ve tartışma programları derken, 2-10 Kasım tarihleri arasında tüm kitapseverlerin kalbi yine İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde atacağa benziyor. 

Yayıncılıktaki 35. yılını kutlamanın gururunu yaşayan Tudem Yayın Grubu, 8 farklı markası, 6 ayrı stantta sergileyeceği 1.200’ü aşkın kitabı ve sevilen yazar-çizerleriyle, 38. İstanbul Kitap Fuarı’na hazır. Fuara 35 yeni kitap, 35 yazar-çizer imza programı ve 12 etkinlikle katılım gösterecek olan Tudem Yayın Grubu, her yaştan okurun ilgisini çekecek dolu dolu bir fuar takvimi sunuyor.

Matbaadan okura ulaşacak yepyeni kitaplarımızı yakından incelemek, yazar-çizerlerimizle tanışıp hatıra fotoğrafı çektirmek, etkinliklerimize katılıp yeni ufuklar keşfetmek ya da sadece bir süreliğine de olsa içine uzun uzun kitap kokusu çekmek isteyen herkesle #fuardabuluşuyoruz. Yoksa siz, “Tudem’den alınacaklar” listenizi hazırlamadınız mı hâlâ?

DEVAMINI OKU

EKİM 2019 HABER BÜLTENİ

Okula dönüş koşuşturmasıyla geçip giden, yazdan kalma bir eylülün ardından, sonbaharın iyiden iyiye içimize işleyeceği ekim ayını selamlamanın heyecanını yaşıyoruz. Ardı ardına okurlarla buluşturduğumuz kültür yayınlarımız raflarda, kitaplıklarda, gazete sayfalarında ve sosyal medya mecralarında bir bir kendine yer bulmaya başlamışken; biz dur durak demeden 38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Kuşkusuz ekim, yayıncıların en sevdiği aylardandır. Yer gök matbaadan yeni çıkmış kitap kokusuna karışmışken, yurdun dört bir yanını kitap fuarı telaşı sarmıştır çoktan. Bu ay; Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul ICAF, Edirne, Kayseri, Ankara ve Batman kitap fuarlarına katılarak okurlarımızla buluşacağımız için heyecanımız büyük. Gökyüzünü saran gri bulutlara rağmen, yüzümüzdeki gülümsemenin, kalplerimizdeki sevincin nedeni işte hep bundan! 
Siz bu satırları okurken, biz okumaya doyamayacağınız fuar özel bültenimiz için kolları sıvamaya başladık bile. Bu ekim ayında da yine iyi ki kitaplar ve sizler gibi güzel kalpli okurlarımız var diyoruz. Daima iyi kitaplarla kalın. Keyifli okumalar!..

DEVAMINI OKU

EYLÜL 2019 HABER BÜLTENİ

Ruhumuzu ve bedenimizi dinginleştiren ışıl ışıl bir yaz tatilinin ardından, yepyeni heyecanlarla sonbaharı karşılamaya hazırlanıyoruz. Uzun günleri geride bırakacak olmanın hüznünü içimizde hissetsek de, eylül ayının yeri bir başkadır gönlümüzde. Her şeyden önce kente ve okula dönüş ayıdır eylül. Tatil rehavetinden sıyrılıp yeni başlangıçlara atılma zamanıdır. Yaklaşan eğitim öğretim yılının, dumanı üstünde kitapların, dolu dolu geçecek bir kültür sanat sezonun habercisidir. Biz yayıncılar içinse tatlı bir uyanıştır bu hazan mevsimi. Ağustosböceğine inatla, yaz boyunca yaptığımız tüm çalışmaların hasadını toplama dönemidir. Raflarda bir bir boy göstermeye başlayan en yeni kitaplarımız, uzman eğitim kadromuz tarafından yayıma hazırlanan yeni nesil yardımcı kaynaklarımız, Türkiye’nin dört bir yanına ulaşan kitap fuarı çalışmalarımız ve her biri birbirinden renkli yazar/çizer etkinlik programlarımızla, 2019-2020 sezonunda da yine sizlerleyiz.

35. yılın getirdiği olgunluk ve deneyimle, “Nesiller değişir, Tudem kalitesi değişmez!” diyor ve herkese nice başarılara imza atacağı bir güz dönemi geçirmesini diliyoruz. Kitapların ışığı üzerinizden hiç eksilmesin...

DEVAMINI OKU

AĞUSTOS 2019 HABER BÜLTENİ

Hoş geldin ağustos! İçimizi de dışımızı da günlük güneşlik eden ağustos, pek çoklarına göre yaz tatilinin en tadına doyulmaz ayı olarak addedilse de, bizim için hummalı bir çalışma ayıdır. İşte bu yüzdendir ki, yan gelip yatan ağustosböceğine inat, Güz 2019 dönemi için dur durak bilmeden çalışmaya devam ediyoruz. Ne de olsa biz yayıncılar, her mevsim ayrı çiçek açmayı bir başka severiz.

Tudem mutfağından yükselen baş döndürücü edebiyat kokusu İzmir’in sıcağına karışarak Türkiye’nin dört bir yanına yayılmaya başladı bile... Evde, parkta, sahilde, kısacası her yerde kitaplarla dolu dolu geçen bir tatilin ardından, sizlere sıradışı serüvenler yaşatacak, tadı damağınızda kalacak yepyeni kitaplarla çok yakında yeniden yanı başınızdayız. Yeni bir okul yılı, sevdiğiniz yazarların yeni kitapları, okul etkinlikleri, kitap fuarları derken daha şimdiden içimiz kıpır kıpır. Oysa henüz vakit var... Biz yeni döneme hazırlanırken siz yazın son demlerinin tadını çıkarmaya bakın. Emin olun heyecanlı bekleyişinize değecek! Yeni ufuklara yelken açtıracak, sürprizlerle dolu eylül ayında tekrar görüşene dek hoşça kalın, kitaplarla kalın. Unutmayın ki yaz tatilinde de, bayram tatilinde de kitap okumak gibisi yok!

DEVAMINI OKU

TEMMUZ 2019 HABER BÜLTENİ

Mevsimler takvimine göre yazı yarıladık belki, ama içimizdeki yaz coşkusu, tıpkı kitaplara dair coşkumuz gibi bitmek tükenmek bilmiyor. İyiden iyiye sarı sıcakların bastırdığı temmuz ayında, ruhumuzu dinginleştiren kitaplardan aldığımız enerjiyle yaz rehavetine kapılmaktan kurtarıyoruz kendimizi. Edebiyatın tadı her mevsim bir başka güzel. Hele ki yaz aylarında... İşte bu yüzden, göz açıp kapayıncaya kadar geçecek güneşli günlerin keyfini çıkarmanın en iyi yolunun kitaplar olduğunu anımsatıyor ve tatil boyunca "her yerde herkese kitap" diyoruz.

Mutfak ekibimiz, durup dinlenmeden güz dönemi hazırlıklarını sürdürüyor. Yeni kataloglar, telif ve çeviri eserler derken, yepyeni projelerimizle yine yayıncılık dünyasında fark yaratacak işlerin izindeyiz. İlk meyvelerimizin müjdesi için ağustos bültenini bekleyin! Bu arada, tatile çıkmadan önce Tudem Kitabevlerine uğramayı sakın ihmal etmeyin. İstanbul Beşiktaş ve Kadıköy, Ankara Kızılay ve İzmir Alsancak’taki kitabevlerimizde her yaştan okurlar için bini aşkın kültür ve eğitim yayınımızla yaz boyunca da yanınızdayız. Gelecek ay görüşmek dileğiyle, sıcaklarla barışık kalın...

DEVAMINI OKU

HAZİRAN 2019 HABER BÜLTENİ

                                                                                   İki dudak arası bir zaman 
                                                                                   Göz göze geldikse geçerken
                                                                                   Mayıs’la Haziran arasında…

Değerli şair Necati Cumalı’nın da dediği gibi, iki dudak arası bir zaman mayısla haziran arasında… Mis gibi erguvan kokuları eşliğinde ruhumuzu ve enerjimizi yenilediğimiz bir ayın ardından, sarı sıcaklara merhaba demenin heyecanını yaşıyoruz. Bayram coşkusuyla gelen haziran ayı, nice müjdeli haberi de beraberinde getiriyor. Karne heyecanı, tatil planları, yaz okumaları derken içimiz içimize sığmıyor. Tek dileğimiz yaz aylarının göz açıp kapayıncaya kadar geçmemesi. Zira okunacak kitaplarımız, gezip görecek yerlerimiz var… 

Haziran ayında Tudem ailesine iki yeni yazar katılıyor. Itır Arda, Aheste - Gariplikler Adası'nda oyunbaz bir denizcinin, teknesiyle sürüklendiği garip bir adada başından geçen komik olayları anlatıyor. Aygül Bahar Yılmaz ise Akıl Fikir Kitabım'la çocukların yaratıcılığını gıdıklayıp sürekli yeni şeyler üretmeye teşvik ediyor. Öte yandan, Bloktest’in yayımladığı Tatil Kitapları, ilkokul düzeyindeki çocuklara yıl boyunca okulda edindikleri bilgileri çeşitli etkinliklere pekiştirme imkânı sunuyor. Yepyeni haberlerle gelecek ay buluşmak üzere. Kitaplarla kalın…

DEVAMINI OKU

MAYIS 2019 HABER BÜLTENİ

24. İzmir Kitap Fuarı heyecanımıza bir de 35. Yıl Kutlamamız ve 16. Tudem Edebiyat Ödülleri Töreni coşkumuz eklenince bir solukta geçip gitti koskoca nisan ayı. Edebiyatla dolu dolu geçen günlerin ardından, yepyeni gündemler ve müjdeli haberlerle yeniden karşınızdayız.

Erguvan çiçekleriyle çevrelendiğimiz şu mayıs günlerinde, havadaki mis gibi çiçek kokusuna matbaadan yeni çıkmış kitap kokusu karışıyor. Tudem Bahar 2019 Yeni Çıkanlar Kataloğumuzda yer alan kitaplar bir bir okurlarıyla buluşurken, içimizdeki edebiyat aşkı katlanarak çoğalıyor. Sevinçlerimiz bununla da sınırlı kalmıyor tabii. Olağanüstü bir editörlük çalışmasının meyvesi olan “Öğretmenler İçin Kitap Rehberi”mizin 2019 baskısı okurla buluştu! 386 kitabımızın yer aldığı rehber yine öğretmenlerin başvuru kaynağı olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde yayımladığımız “Uçanbalık 2019-2020 Kataloğu”muz ise özgün tasarımı ve zengin içeriğiyle bir katalogdan çok daha fazlasını vadediyor.

İyi kitaplar ve yepyeni haberlerle gelecek ay buluşmak dileğiyle...

DEVAMINI OKU

NİSAN 2019 HABER BÜLTENİ

                                                                                                                           "Ben ki her nisan bir yaş daha genç,

                                                                                                                           Her bahar biraz daha aşığım…”
                                                                                                                                                                                 Orhan Veli 

Aylardan nisansa, üstüne üstlük bir de İzmir’deysek eğer değmeyin keyfimize… Her şeyden önce İzmir’de kitap baharının habercisidir nisan ayı. Bütün bir yıl onlarca farklı şehrin kitap fuarlarına konuk olduktan sonra, ev sahipliği sırası artık bizde. Kuruluşumuzun 35. yılında, 35 yazarımız ve çizerimiz, 35 yeni kitabımız ve ilk günkü heyecanımızla sizleri İzmir Kitap Fuarı’nda ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ayki heyecanımız sadece fuarla da sınırlı değil. 2018 yılında bir ilke imza atarak hem çocuk hem yetişkin edebiyatı alanında ve roman dalında düzenlenen 16. Tudem Edebiyat Ödülleri sahiplerine kavuşuyor. Edebiyatın yenileyici ve birleştirici gücüyle tatlı bir bahar sarhoşluğu yaşadığımız şu günlerde, iyi ki kitaplar ve siz güzel okurlarımız var. Yeni haberlerle gelecek ay buluşmak dileğiyle…
 

DEVAMINI OKU

MART 2019 HABER BÜLTENİ

Baharın müjdecisi mart ayı, sadece özel günlerin ve kutlamaların değil okurlarımızın beğenisine sunacağımız yeni kitapların ve katalogların da habercisi aynı zamanda. Isparta, Antalya Kepez, CNR İstanbul, İzmir Çakabey ve Bursa kitap fuarlarına katılarak, ülkenin dört bir yanındaki edebiyatseverlerle bir araya geleceğimiz için çok sevinçliyiz. Ay sonundaki “Kütüphaneler Haftası” şenlikleri kapsamında onlarca yazarımız ve çizerimiz okul etkinliklerinde öğrencilerle buluşacak. Mart ayını bizim için anlamlı kılan bir başka önemli başlık ise İyi Kitap’ın yaş günü kuşkusuz. Türkiye’nin ilk ve tek çocuk ve gençlik kitapları dergisi İyi Kitap onuncu yaşını kutluyor. Yayıncılıktaki otuz beşinci yılımızın gururunu yaşadığımız şu dönemde böylesi bir kutlamaya tanıklık etmek bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Nisan ayının sürprizlerini hazırlamak için mutfaktaki çalışmalarımızı olanca hızıyla sürdürüyoruz. İyi kitaplar ve güzel haberlerle gelecek ay yeniden buluşmak dileğiyle; keyifli okumalar!

DEVAMINI OKU

ŞUBAT HABER BÜLTENİ 2019

Yayıncılıktaki otuz beşinci yılımızın gururuyla karşıladığımız ocak ayı, oldukça yoğun geçti. Ülkemizin farklı bölgelerinde düzenlenen fuarlar, okul etkinlikleri ve Tudem Kitabevleri "Cumartesi Buluşmaları"nda çocuk, genç, yetişkin, her yaştan okurla bir araya geldik. Şubat ajandamız da yeni kitaplar ve buluşmalarla dolu. Bu ay Merzifon, Artvin, Samsun ve Ankara'nın kitap coşkusuna ortak olacağız. Eğitim dünyasının nabzını tutan "Eğitimde Değişim Konferansı" ve sektöründe Türkiye'nin en büyük fuarı olan İstanbul Kırtasiye ve Ofis Fuarı da şubat ajandamızın önemli başlıkları arasında yer alıyor. Ve tabii ki yeni kitaplar, yeni keşifler... Edebiyatın birleştirici gücüyle güzel haberler ve yeni bültenlerde görüşmek üzere...

DEVAMINI OKU

OCAK 2019 HABER BÜLTENİ

Yeni umutlarla karşıladığımız 2019 yılı, bizim için ayrı bir anlam taşıyor. Kültür ve eğitim alanındaki nitelikli yayınlarımız, her biri kendi alanında değer taşıyan markalarımızla yayıncılıkta otuz beşinci yılımızı kutluyoruz. Yayıncılığa adım attığımız 1984 yılından bu yana hiç yitirmediğimiz heyecanımızla çocuk, genç, yetişkin her yaştan okura hitap eden, farklı türlerde kitaplar yayımlamaya devam ediyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye'nin dört bir yanındaki kitap fuarlarında, kitabevlerimizde ve okullarda düzenlenen etkinliklerde okurlarla buluşuyoruz. Kısacası en iyi bildiğimiz işi yapmaya, gelecek için üretmeye devam ediyoruz. İyi haberler, güzel gelişmeler ve yeni bültenlerde görüşmek üzere... 

 

DEVAMINI OKU

ARALIK 2018 HABER BÜLTENİ

Ve bir yıl daha sona eriyor. Yepyeni yazarlar, onlarca kitap fuarı buluşması, bin beş yüze yakın okul etkinliği ve yüzü aşkın yeni kitapla dolu dolu geçen bir yılı geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde, 2019’un bize getireceklerinin hayalini kurmak bile bizleri heyecanlandırmaya yetiyor. Yılbaşı ruhunu kitapların renkli dünyasıyla buluşturan Tudem Kitabevlerinde yaşadığımız ve yaşattığımız #engüzelhediyekitap coşkusu, aralık ayının güzelliğine neşe katıyor. Ay boyunca etrafımızı saran, ruhumuzu canlandıran “yenilik” duygusunun 2019 yılında katlanarak artması ve edebiyatla hayat bulması en büyük ümidimiz. Umarız 2019, tüm okurlarımızın geleceğe umutla bakacağı ve içindeki kitapseverle sıradışı edebiyat deneyimleri yaşayacağı unutulmaz bir yıl olur. Herkesin kendine ve sevdiklerine kitap armağan edeceği güzel bir yılbaşı ve mutlu bir yeni yıl geçirmesi dileğiyle. Sağlıcakla ve kitaplarla kalın...


 

DEVAMINI OKU

KASIM 2018 HABER BÜLTENİ

… Ve nihayet kasım ayı geldi! Herkesin kasımı sevmek için pek çok sebebi olabilir ama bu ayın bizim için en büyük anlamı Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na ev sahipliği yapması. Aylardır bunu bekleyenler, harçlıklarını kitap almak için biriktirenler, okullardan sınıf sınıf yola çıkanlar, kitap eklerinde ve internet sitelerinde okuduklarıyla ellerindeki “okunacaklar” listesini uzatanlar, kitabı yazarına imzalatmak için metrelerce kuyruğu göze alanlar, sadece bir tatlı kitap kokusu almaya gelenler… Kısacası, gönlü kitaba kayan herkesle #fuardabuluşuyoruz. Nobel ödüllü şair Joseph Brodsky, “Kitapları yakmaktan daha büyük bir suç varsa o da onları okumamaktır,” demiş. Herkese iyi okumalar!

DEVAMINI OKU

EKİM 2018 HABER BÜLTENİ

Ne eylül kadar romantik ne kasım kadar kasvetli... Sonbaharın arada kalmış çocuğu gibidir ekim ayı! Varsın kimse şiirler düzmesin, yayıncılık sektörü sever ekimi. Okulların açılmasıyla eğitim yayınlarının yaşadığı hareketliliğe kültür markalarından çıkan yeni kitapların heyecanı da eklenir. Kitapları ve yazarları okurlarla buluşturan fuarlar tüm hızıyla devam ederken, gözler kasım ayındaki İstanbul Kitap Fuarı’na dikilmiştir bile! Tudem Yayın Grubu için bu ekim ayını biraz daha farklı ve önemli kılan gelişme ise okumaya isteksiz ve okuma güçlüğü çeken çocuklara yönelik olarak hazırladığımız “SEN de OKU” koleksiyonumuzun raflarda yerini almaya başlaması. Bu ekim ayında da yine iyi edebiyat, nitelikli kitaplar ve yepyeni etkinlikler ile selamlıyoruz sizleri… İyi okumalar!

DEVAMINI OKU

EYLÜL 2018 HABER BÜLTENİ

Tudem Yayın Grubu olarak en sevdiğimiz aydayız: Eylül. Yayıncıların yılbaşı coşkusu ve telaşında karşıladığı eylül ayında biz de yeni yayınlarımız ile rafları doldurmaya ve Türkiye’nin dört bir yanındaki kitap fuarlarında kitapseverlerle buluşmaya başlıyoruz. Bu yıl hem kültür hem de eğitim yayınlarımız açısından okurlarımızın karşısına çok zengin ve nitelikli bir ürün yelpazesi ile çıkacağız. Kültür markalarımızı takip edenler her hafta ortalama üç yeni kitabı raflarda görecekler. Tüm sınıf müfredatlarının değiştiği ilk ve ortaokul alanında ise 230 kitabımızı yenilenen içerik ve tasarımlarla öğrenci ve öğretmenlerle buluşturacağız! Yepyeni kitaplar ve artan heyecanımızla, iyi okumalar!

DEVAMINI OKU

AĞUSTOS 2018 HABER BÜLTENİ

OSCAR WILDE, on dokuzuncu yüzyılın sonlarında şöyle der: “Shakespeare ve Hugo her konuyu tükettiler. Günahta bile özgün olunamaz artık. Anlatılmamış hiçbir duygu kalmadı; olağanüstü tanımlamaların dışında.” Bu sözün ardından geçen yaklaşık 150 yılda, anlatılmayanların, tanımlanmayanların sayısı daha da azaldı. Biz de Tudem Yayın Grubu markalarından yayımladığımız kültür kitaplarında nadir olanların peşindeyiz. Hem yeni hem de zamanını aşan metinleri okurlarla buluşturmak için yoğun bir çalışma içindeyiz. Bu ay çıkaracağımız iki yeni kitabımız, güz döneminde çıkaracağımız kitapların habercisi olacak. Eğitim yayınları departmanımız ise bu yıl tamamı değişen müfredata uygun, içeriği ve tasarımıyla tamamen yenilediğimiz kaynakları eylüle hazırlıyor! Bizim cephemizden tüm haberler bültenimizde, iyi okumalar…

DEVAMINI OKU

TEMMUZ 2018 HABER BÜLTENİ

Yazın tam ortasındayız. Geçmiş ayların yorgunluğunu atıp gelecek aylara hazır olmak için güç topladığımız, araya illa ki bir seyahat sıkıştırdığımız, âdet yerini bulsun diye sıcaktan sızlandığımız ama bitecek diye içten içe hayıflandığımız bir aydır temmuz. Tudem Yayın Grubu için de durum farklı değil. Dışarıdan bakıldığında sessiz; ama eğitim ve kültür markalarımızdan güz döneminde yayımlayacağımız yüzlerce kitap için harıl harıl bir hazırlığın içindeyiz. Aylık bültenimizde hem bu hazırlıklarımızdan haberler hem de yaz aylarını okuyarak geçirmek isteyenlere önerilerimiz yer alıyor. Beklemek, okumak ve hazırlanmak için en güzel ay! Tadını çıkarmanız dileğiyle… 

DEVAMINI OKU

HAZİRAN 2018 HABER BÜLTENİ

Enerjisi ve coşkusuyla yenilendiğimiz bir bahar mevsimini daha geride bıraktık. Ne çok şey sığdırdık mayısa. Balıkesir Kitap Günleri, Malatya ve Kocaeli Kitap Fuarları'nda kitapseverlerle buluştuk önce. 10-13 Mayıs tarihlerinde, Türkiye'nin dört bir yanındaki bayilerimizle Tudem 25. Bayi Toplantısı'nda bir araya geldik. Kızılay’ın en işlek bölgelerinden Konur 2 Sokak'ta faaliyete geçirdiğimiz Tudem Ankara Kitabevi ile şehrin kültür sanat dünyası için yeni bir çekim merkezi oluşturduk. Derken haziran geldi ilkyaz tazeliğiyle... Şimdi gök daha mavi, güneş daha parlak, deniz daha engin sanki. Umut ise her zamankinden daha çok. Çünkü her yenilik umutla başlar. Biz yenilik tohumlarımızı ektik; kitaplarımızın, kataloglarımızın, etkinliklerimizin çalışmalarına başladık bile... Keyifli okumalar...

DEVAMINI OKU

MAYIS 2018 BÜLTENİ

İzmir Kitap Fuarı ve Tudem Edebiyat Ödülleri coşkusuyla geride bıraktığımız Nisan ayının ardından, Mayıs yazı aratmayan sıcaklarla geldi. Güneşten aldığımız enerjiyle hem kültür hem de eğitim yayınlarımıza hiç durmadan yenilerini ekliyoruz. Bu ay içinde Balıkesir, Malatya ve Kocaeli’de fuarlarda okurlarımızı altı markamız ve binlerce kitabımız ile kucaklayacağız. Bültenimiz Nisan ayında yaptıklarımızın haberleri ve Mayıs ayında çıkacak kitaplarımızın müjdeleriyle yine dopdolu! Çimenlere yayılıp, kitap okumanın tam zamanı! İyi okumalar.…

DEVAMINI OKU

NİSAN 2018 BÜLTENİ

"İki sevgilinin gülüşüne benzer
Bir nisan havası değil mi esen?"
                                           Cahit Sıtkı TARANCI

Baharın en güzel ayı Nisan, baharın en güzel yaşandığı şehirlerden birinde, İzmir’de topluyor tüm kitapseverleri… İzmir merkezli bir yayınevi olarak, 14-22 Nisan arasında düzenlenecek İzmir Kitap Fuarı’nda kendimizi ev sahibi sayıyoruz. Bir ev sahibinin tüm titizliği ve hevesiyle hazırlandık fuara. Yeni kitaplarımız, değerli yazarlarımız ve etkinliklerimiz ile okurlarımızla buluşmaya hazırlanıyoruz. Gelenekselleşen Tudem Edebiyat Ödülü’nü de bu yıldan itibaren kendi şehrimize, İzmir’e taşıyoruz. İlk kez yetişkin edebiyatı dalında düzenlenen 15. Tudem Edebiyat Ödülleri fuarın açılış akşamında düzenlenen bir törenle sahiplerine verilecek. Bahar havasında, iyi edebiyatın izinde, kitaplar arasında buluşmak üzere…

DEVAMINI OKU

MART 2018 BÜLTENİ

Baharın habercisi Mart ayı yine pek çok yenilik ve değişimle birlikte geldi. Tudem Yayın Grubu bünyesinde bulunan iki eğitim ve dört kültür yayıncılığı markamız, yepyeni kitaplar, yazarlar ve etkinliklerle baharı karşılıyor. Mart, getirdiği yeniliklerin yanında, her şeyden önce bir kutlama ayı bizim için. İlk sayısından bu yana ücretsiz dağıtılan Türkiye’nin tek çocuk ve gençlik kitapları dergisi İyi Kitap’ın dokuzuncu yaşını kutluyoruz. Mart ayında Isparta ve Bursa kitap fuarlarında, kitaplarımızı okurlarla bir araya getirmenin keyfini yaşayacağız. Mart sadece başlangıç! Nisan ayının sürprizlerini hazırlamak için de mutfaktaki çalışmalarımız sürecek. Yaptıklarımızı ve yapacaklarımızın hepsini aylık bültene sığdırmak imkânsız olsa da; iyi okumalar!

DEVAMINI OKU

ŞUBAT 2018 BÜLTENİ

Soğuk havalardan kaçıp evlere ve kitaplara sığındığımız bir dönemdeyiz. Ayrıntılarını bültenimizde göreceğiniz gibi Ocak ayı Tudem Yayın Grubu için çok hareketli geçti. Şubat ayında da hiç hız kesmiyoruz. Tüm markalarımız ve 1200’den fazla kitabımız ile Ankara ve Karadeniz Kitap Fuarları’nda olacağız. Yayın planımız yine her yaştan okurun ilgisini çekecek kitaplarla dolu. Miyase Sertbarut’un "Kapiland" serisi -ilk kitabın yayımlanmasının onuncu yılında- üçüncü kitabıyla, üstelik solukları kesecek bir finalle tamamlanıyor. Şubat ayını bize sevdirecek daha pek çok iyi kitabımız var. Hepsini sizinle paylaşmak en büyük dileğimiz. İyi okumalar...

DEVAMINI OKU

OCAK 2018

Verimli ve başarılı bir yılı geride bıraktık. 2018’de ajandamız yine iyi kitaplar, kaliteli çeviriler ve etkinliklerle dolu. Bizim için kutlamaya değer bir diğer şey ise Türkiye’nin tek çocuk ve gençlik kitapları dergisi İyi Kitap’ın 100. sayısına ulaşmış olması! Tudem Yayın Grubu’nun sosyal sorumluluk projesi olarak başlayan İyi Kitap, dokuz yıldır kesintisiz yayımlanıyor ve okurlarıyla buluşmak üzere binden fazla eğitim kurumu, kütüphane ve kitabevine ücretsiz dağıtılıyor. İyi Kitap’ın çocuk ve gençlik edebiyatı alanında bir referans olarak kabul edilmesinin altında, kurulduğu günden bu yana bağımsız bir editoryal çalışma sürdürmesi yatıyor. “Daha güzel bir dünya için iyi kitaplar var olmalı” diyerek herkese kitap dolu bir yeni yıl ve iyi okumalar diliyoruz.

DEVAMINI OKU

ARALIK 2017 BÜLTENİ

2017’yi arkamızda bırakıyoruz. Bir yıl boyunca Tudem Edebiyat, Delidolu, Desen ve Uçanbalık markalarımızdan yaklaşık 100 kitabı okurlarımızla buluşturduk. Şubat ayında ABD ile aynı anda yayımladığımız George Saunders’ın ilk romanı Arafta, dünyanın en saygın edebiyat ödüllerinden biri olan Man Booker Ödülü’nü kazandı. Delidolu, kurmaca dışı eserlerle; Desen dünyaca ünlü yazar ve çizerlerin kitaplarıyla; Tudem Edebiyat ve Uçanbalık ise çocuk edebiyatının ödüllü yazarları ve kitaplarıyla üretim yapmayı sürdürdü. Sınavı değil öğrenmeyi esas alan yaklaşımıyla eğitim yayınlarımız da müfredat ve sistem değişikliklerine karşın öğretmen ve öğrencilerin ilk tercihi olmaya devam etti. 2017’yi uğurlarken 2018’de çıkaracağımız kitapların heyecanı içindeyiz. Yeni yılda güzel kitaplarda ve keyifli etkinliklerde buluşmak üzere… İyi yıllar!

DEVAMINI OKU

KASIM 2017 BÜLTENİ

Soluklarımızı tutup beklediğimiz ay geldi: Kasım! Kitabı yayımlayanlar ile okuyanların bir araya geldiği en büyük organizasyonlardan biri olan İstanbul Kitap Fuarı, 4-12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Tudem Yayın Grubu olarak biz de yedi markamızı, yüzlerce kitabımızı, yeni yayınlarımızı ve yazarlarımızı da yanımıza alarak tüm kitapseverler ile #fuardabuluşuyoruz! Henüz kitabevlerinde bile olmayan kitapları herkesten önce incelemek, yazarlar ile tanışmak ve bir süre sadece sözcüklerden oluşan bir atmosferde nefes almak isteyen herkesi bizimle buluşmaya çağırıyoruz. İyi okumalar...

DEVAMINI OKU

EKİM 2017 BÜLTENİ

Sonbahar sarı-kızıl tonlu renkleri, sanatsal uyanışları ve okul telaşlarını kentlerimize getirdi. Tudem Yayın Grubu olarak raflarda görmeye sabırsızlandığımız tüm kitaplarımızı birbiri ardı sıra okurlarımızla buluşturuyoruz. Nobel Ödüllü Doris Lessing’den Şikeste ve George Saunders’tan İçSavaşDiyarı Feci Düşüşte bunlardan sadece birkaçı… Kültür yayınlarımızın yanı sıra okulların açılması ile birlikte eğitim yayınlarımız da öğrencilerin ve öğretmenlerin en büyük yardımcısı olmayı sürdürüyor. Yeni çıkan kitaplar, yazar etkinlikleri ve edebiyat kokan ortamı ile fuar sezonu tüm hızıyla başladı. Ekim ayında Edirne, Kahramanmaraş ve Van kitap fuarlarında okurlarımız ile bir araya gelmenin keyfini yaşayacağız. Eylül ayında yaptıklarımızı, Ekim ayı planlarımızı, hepsini bu bültende bulacaksınız. Okuma yazma sezonu açıldı, ne mutlu bize! İyi okumalar...

DEVAMINI OKU

EYLÜL 2017 BÜLTENİ

Tatili arkamızda bıraktık, sabah evden çıkarken ürpermeye, okula dönüş reklamlarını daha sık görmeye başladık, evden işe gidiş süremiz uzadı… Evet, sonbahar geldi! Yaprakların sararması insanlara bir bitişi çağrıştırsa da Eylül ayı yayıncılık sektörü için yeni bir başlangıçtır aslında. Kışı toprağın altında bekleyip baharda yeşeren tohumlar gibi yaz boyu hazırlığını yaptığımız tüm yayınlar da Eylül ayından itibaren ardı sıra raflara çıkar. Tudem Yayın Grubu olarak biz de yepyeni eğitim ve kültür yayınlarımızla sonbaharı selamlıyoruz. Kültür eserlerimizin, eğitim kitaplarımızın yer aldığı kataloglarımızı yeniledik, okurlarımızın beğenisine sunduk. Eylül ayı evde kahve içip kitap okuma zevkine dönmek için de bir başlangıçtır belki…  Murathan Mungan’ın dediği gibi, “yaz geçer iyi gelir sözcükler”… İyi okumalar...

DEVAMINI OKU

AĞUSTOS 2017 BÜLTENİ

Mutfaktan gelen kokuları alıyor musunuz? Tudem Yayın Grubu altında yer alan markaların her biri güz döneminde sizi yeni kitaplar, temalar ve türler ile karşılamaya hazırlanıyor. Eğitim yayınlarımızı değişen müfredatlara uygun hale getirmek, kültür yayınlarımızı yeni tür ve yazarlarla zenginleştirmek için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Attila İlhan’ın ünlü “Ağustos Çıkmazı” şiiri, yaptığı seçimlerin acısını çeken ama başka türlüsü de elinden gelmeyen bir adamın kendine seslenmesi gibidir… “Yaptıklarını affettim, seninle gelemeyeceğim Attilâ İlhan... Beni koyup koyup gitme, n’olursun...” İçinde ağustos kelimesi geçmese de şiirin adı “Ağustos Çıkmazı”dır. Belki de ağustosta seçim yapmak iyi bir fikir değildir… Kumsalda, hamakta, tembel tatil sabahlarında kitap okumaya devam; daha okunacak çok kitap var. İyi okumalar...

 

DEVAMINI OKU

TEMMUZ 2017 BÜLTENİ

Haziran ortalarında “Yaz bu sene gelecek mi?” diye meraklanırken, Afrika’dan gelen sıcaklar Tudem’in mutfağının hararetine karıştı. Hem eğitim hem de kültür yayınları açısından Tudem ailesi olarak hummalı bir çalışma içindeyiz. Sonbaharda öğrencilerle ve okurlarla buluşturacağımız kitaplar konusunda çok heyecanlıyız. Gözümüzü güz dönemine diksek de Haziran’da da boş durmadık. Kadıköy Kitap Günleri’nde yazarlarımızı edebiyatseverlerle bir araya getirdik. Desen Yayınları’ndan çıkan, kadın hakları mücadelesinin çok önemli bir aşamasını çizgiyle anlatan Öncü Kadınlar Bir Direniş Hikayesi, kitabı bir mücadele sonucunda sahip olduğumuz her şeyin ne kadar değerli olduğunu bize bir kez daha anımsattı. Yaz aylarını hatırlamaya ve alışmamaya ayıralım. İyi okumalar…

DEVAMINI OKU

HAZİRAN 2017 BÜLTENİ

Haziran ayına geldik… Tam da bahar çılgınlığının, yazın neşesi ve rehavetiyle buluşma noktası. Her şeyin gözümüze daha sevimli, daha güzel göründüğü mevsim. Güneş ruhlara nasıl da iyi geliyor! Tıpkı kitaplar gibi… Biz de kitapların sarıp sarmalayan iyileştirici etkisinin herkese bulaşması için yollara düştük… Hatay, Malatya, Gaziantep ve Kocaeli’deki kitap fuarlarında okurlarımızla buluştuk. Tudem ailesini ve bayileri bir araya getiren 24. Bayi Toplantısı şevkimizi daha da artırdı. Yaz rehaveti bize uğrayacak gibi görünmüyor. 60 ay ve üstü çocuklar için uzun ve bilimsel bir çalışmayla hazırladığımız Uçanbalık Erken Öğrenme Seti ile yepyeni bir alana “merhaba” dedik. Haziran ayında mutfağımızdan hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden yeni kitaplar çıkacak. Tatile gidip bütün bir kış okumak için sabırsızlandığı kitaplara rahatça gömülmek için yaz mevsimini bekleyen herkese iyi okumalar…

DEVAMINI OKU

MAYIS 2017 BÜLTENİ

“Bu arada biz de ne kadar güçsüz olduğumuzu bir kez daha kavradık. Dağılmıştık çünkü. Oraya, buraya, kendi yalnızlıklarımıza...” diyor Mehmet Atilla, Delidolu’dan çıkan ve 80 dönemini, darbe sonrası bir kaçağın hikâyesini anlattığı son romanı Paramparça’da. Güçsüzlüğün daha iyi bir tanımı olabilir mi? Öyleyse “güçlü”, “burada ve birlikte” olduğumuzu göstermenin tam zamanı dostlar. Yine sizlere söyleyecek sözümüz, yeni kitaplarımız, Anadolu’nun dört bir tarafında okurlarımızla sözleştiğimiz üzere buluşmalarımız, yurt dışından ağırlayacak konuklarımız, tüm Tudem Yayın Grubu ailesini bir araya getirecek bayi toplantımız var. Hepsini önümüze koyduk, bir bir toplayıp size ulaştırdık. İyi okumalar.

DEVAMINI OKU

NİSAN 2017 BÜLTENİ

İlkbahar hoş geldi! Güneş, yağmurdan fırsat buldukça kendini gösterdi. Ağaçlar, sözcükler, yüzler, hayat çiçek açtı. Aşk tazelendi, her şekilde ve her yerde! Biz de yeni kataloglarımız ve öğretmenlerimiz için hazırladığımız kitap rehberlerimizle, kucağımızda yeni kitaplar, kafalarımızda yeni fikirler, projelerle karşıladık baharı. Mevsime yaraşır bir yenilenmeyle Cağaloğlu'ndaki kitabevimizi Beşiktaş'a taşıdık. Nisan demek, tüm yayın dünyası için İzmir Kitap Fuarı demek! Memleketin dört yanından gelen dostları İzmir'de, evimizde ağırlamak demek. Yepyeni kitaplarla, kıymetli yazarlarla, her yaştan okurla buluşmak demek. İçimiz kıpır kıpır. İçeride ya da dışarıda, mümkünde ya da ütopyada hiçbir şey bitmedi, umudu yitirmek yok! Bahar geldi ve her şey yeni başlıyor! İyi okumalar.

DEVAMINI OKU

MART 2017 BÜLTENİ

Sait Faik, Haritada Bir Nokta öyküsünü “yazmasam delirecektim” diye bitirir. Düşle gerçek arasındaki uçurumu gören yazar için, bu ikisinin arasındaki en güzel köprü yazmaktır, tek çaredir. Düşü gerçeğe dönüştürmenin, insanın yüzünü iyiye, güzele döndürmenin tek yolu... Elimiz kalem tutuyorsa yazmalı, her fırsatta okumalı, elimizden ne geliyorsa yapmalıyız. Belki delirmemek, belki küçücük bir şeyi değiştirmek, belki de insanlığı kurtarmak için. Durmadan, yorulmadan üretmeliyiz. Biz de böyle yaptık dostlar! Cemre önce havaya, suya, sonra toprağa düştü. Yeninin, yeniliğin heyecanı doldu içimize. Nerede kitaplar, güzel insanlar varsa yazarlarımızla koştuk oraya vardık. Kolları sıvadık yeni kitaplar, yepyeni kataloglarla bahara hazırlandık. Hepsini bir araya topladık, bu bültenle size ulaştık. İyi okumalar dileriz.

DEVAMINI OKU

ŞUBAT 2017 BÜLTENİ

Şubat ayında, hız kesmeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir yandan ülkenin çeşitli yerlerindeki kitap fuarları, festivaller ve okul etkinlikleriyle okurlarımızla buluşurken, bir yandan da eğitim ve kültür alanında yeni yayınlar hazırlamayı sürdürüyoruz. Tudem Yayın Grubu'nun mutfağında kitapseverlerin merakla beklediği eserlerin yanı sıra, Türkçede ilk kez kitabı yayımlanacak yabancı yazarlar ve ilk kitabıyla okurlara merhaba diyecek yerli yazarlar da var. Yeni kitaplar, iyi haberlerle buluşmak üzere, iyi okumalar dileriz.

DEVAMINI OKU

OCAK 2017 BÜLTENİ

Tudem Yayın Grubu'nun 2017 ajandası yine kitaplar, edebiyat, eğitim ve dostlukla dolu. Yayın planımız, çalışma takvimimiz, etkinlik programlarımız, her şey hazır. 2017'nin ilk fuarları olan Ankara ve Çukurova Kitap Fuarlarında sizlerle buluşacağımız için çok heyecanlıyız. En iyi bildiğimiz işi yapmaya, gelecek için üretmeye devam edeceğiz. İyi haberler, güzel gelişmeler ve yeni bültenlerde görüşmek üzere...

DEVAMINI OKU

ARALIK 2016 BÜLTENİ

Verimli bir TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı'nın ardından yine birlikteyiz. Yaşam tarzı, dünya görüşü ve okuma alışkanlıkları birbirinden çok farklı insanlar Tudem stantlarında bir aradaydı. TÜYAP coşkusunu tüm okurlarımızla birlikte yaşadık. Bu ay tempomuzu hiç düşürmeden yeni kitaplar, öğretmenler için kitap rehberleri, yeni yılda okurlarımıza hazırladığımız sürprizler için kolları sıvadık. Yaşadığımız zor günlerde üzücü haberlerle sarsıldığımız da oldu, küçük bir umuda sarıldığımız da... Her zaman olduğu gibi edebiyata tutunduk, yüzümüzü çocuklara, gençlere döndük. Dostlarımıza iyi haberler, sevindirici gelişmelerle ulaşalım istedik. İyi okumalar dileriz.

DEVAMINI OKU

KASIM 2016 BÜLTENİ

Ekim'den notlar, kasım ayının yüklü ajandası, yeni kitaplar ve güzel haberlerle sizlerleyiz. Bir yandan yurt dışı fuarlar, toplantılar, bir yandan Tudem Edebiyat Ödülleri'yle ilgili değerlendirme süreci ve seçici kurul toplantısı derken TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı hazırlıkları başladı. Her yıl olduğu gibi sevinçli bir telaşla yedi markamızın yeni kitaplarını baskıya hazırladık. Kültür yayınlarımızda otuza yakın yeni kitap çıkardık...

DEVAMINI OKU

EKİM 2016 BÜLTENİ

Yeni kitaplarımız, sevindirici haberlerimiz ve ilginizi çekeceğini düşündüğümüz içeriklerimiziin yer aldığı, ayda bir kez yayımlayacağımız elektronik bültenimizle ekranınızdayız. Tudem Yayın Grubu çatısı altında, kültür ve eğitim alanında çalışan yedi markamızın yayınlarını, yeni projelerimizi, iyi haberleri sizinle paylaşmak istiyoruz. Keyifli okumalar dileriz.

DEVAMINI OKU

TÜM BÜLTENLER