Ferda İzbudak Akıncı

BİYOGRAFİ

İzmir’in Dikili ilçesinde doğdu. Ege Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi’nde yükseköğrenim gördü. Uzun yıllar şiir yazdı. 1990 yılından bu yana öykü, masal ve roman yazıyor. Öyküleri, yazarlarla söyleşileri ve kitap eleştirileri Adam Öykü, Damar, Pencere, Agora, Varlık gibi çeşitli dergilerde yayımlandı. Yazar, Türkiye Yazarlar Sendikası, Edebiyatçılar Derneği ve PEN üyesidir. Orhan Kemal, Samim Kocagöz, Ömer Seyfettin, Halkevleri Edebiyat, SES, Necati Cumalı, Tudem Edebiyat öykü ödüllerini kazanmıştır.

Ferda İzbudak Akıncı'yla"Gerçek Mutluluğun Peşinde"

Bir kendini arayış serenadı olarak tanımlanabilecek Mutluluk Sokağı romanından esinle, mutluluk ve başarı kavramlarının sorgulanması esasına dayalı, farklı duyguların keşfedileceği bir çevrimiçi tartışma etkinliği.

PDF İNDİR

Ferda İzbudak Akıncı'yla"Öykü Sanatı"

Kuş Kulesi kitabındaki öykülerden yola çıkıp bir yazın türü olarak öykü üzerine düşündüren ve yeniden yorumlatan keyifli bir tartışma etkinliği.

PDF İNDİR

Ferda İzbudak Akıncı'yla"Yazma Dersleri"

Yazma ve yaratma sürecine odaklanan, ödüllü bir yazarın kendi yazın serüveninden yola çıkarak, yazar adaylarının yazma eylemiyle ilgili merak ettikleri sorulara açıklık getireceği, aydınlatıcı ve yol gösterici bir söyleşi programı.

PDF İNDİR

Ferda İzbudak Akıncı'yla"Dünyamızın Geleceği Üzerine"

Bilimi ve teknolojiyi insanlığın yararına kullanma yoluna giden hayali bir ülkenin çocuklarını masal tadında bir serüvene çıkaran Kış Ülkesi Çocukları kitabından hareketle, dünyanın bugünü ve yarını üzerine düşündüren bir tartışma.

PDF İNDİR