Hanzade Servi

BİYOGRAFİ

1978’de doğdu. Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Basın ve Yayın bölümünü bitirdi. Çeşitli gazete ve dergilerde çalıştı; televizyon, reklam projelerinde senaristlik ve metin yazarlığı yaptı. Kitaplarını, ayırım yapmaksızın "her yaştan ruhlar için" yazıyor. Hâlâ kitap üretimini sürdürmekte; skeç, yazı, şiir ve öykülerini http://hanzades.blogcu.com adresinde gözler önüne sermekte; çeşitli ödüllerle süslediği serbest yazarlık kariyerine devam etmektedir.

Hanzade Servi'yle"Kim Korkar Umacı'dan?"

Mizahı psikodrama tekniği ile birleştirerek korkuları tanımlamak, ifade etmek ve yenmek üzerine kurgulanmış yaratıcı bir drama çalışması.

PDF İNDİR

Hanzade Servi'yle"Sevgili Hiç Tanımadığım Mektup Arkadaşım"

Yeni kuşak okurları, geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan mektuplaşma geleneği ile tanıştırmayı amaçlayan, mektup yazma inceliklerinin paylaşıldığı, uygulamaya dayalı bir atölye çalışması.

PDF İNDİR

Hanzade Servi'yle"Öykü Yazmanın Öyküsü"

Öykü yazmaya dair zihinlerdeki bütün sorulara açıklık getiren Karamel Kokulu Öykü Okulu’yla ilişkilendirilmiş; yazın serüveninde, yaratıcılığın sınırlarında keyifli bir gezinti sunan coşkulu bir atölye çalışması.

PDF İNDİR