Beyza Akyüz

BİYOGRAFİ

Kayısı zamanı, Bolu’da doğdu. Alman Filolojisi okudu. Bitirme tezini karşılaştırmalı çocuk edebiyatı üzerine hazırladı. TRT’de editör ve danışman olarak çalıştı. Küçük Hezarfen, Canım Kardeşim, Çelebi ve Laklak, Çomar, Tomar, Kömür gibi sevilen çizgi filmlerin senaristi. Tutkulu bir hikâye toplayıcısı ve anlatıcısı. Her yaştan dinleyiciye, bin bir çeşit mekânda “Şifâhen Masallar” anlatıyor. Zeytin yemeyi çok seven kedisi Sunnyboy ile Çengelköy’de, tepedeki rüzgârlı evde yaşarken gördüğü rüyaları, toz gibi savrulurken yaşadığı masalları yazmaya devam ediyor.

Beyza Akyüz'le"Komik Felsefe Atölyesi"

Böcek Tepetaklak’ın kılavuzluğunda hayata tersinden bakmanın güzelliklerini keşfettiren Bahçede Ters Giden Bir Şey Var’dan esinle, doğadaki sürekli devinimi ve değişimi gerçeküstü bir boyuta taşıyan eğlenceli bir düşünme oyunu.

PDF İNDİR

Beyza Akyüz'le"Kendi Çizgi Film Karakterini Yarat"

Heyecan dolu hikâyesinin satır aralarında, okurlarını, doğa, kent yaşamı, okul, meslekler gibi konular üzerine düşündüren Uçan Fare ile Hayalet Hayri kitaplarıyla ilişkilendirilmiş etkileşimli bir çizgi film atölyesi.

PDF İNDİR

KİTAPLAR

Uçan Fare ile Hayalet Hayri Serisi Set

Beyza Akyüz

TUDEM EDEBİYAT

Uçan Fare ile Hayalet Hayri - 3 Takım Ruhu

Beyza Akyüz

TUDEM EDEBİYAT

Bahçede Ters Giden Bir Şey Var

Beyza Akyüz

TUDEM EDEBİYAT

Uçan Fare ile Hayalet Hayri - 2 Karla Karışık Olaylar

Beyza Akyüz

TUDEM EDEBİYAT

Uçan Fare ile Hayalet Hayri - 1 Karşılaşma

Beyza Akyüz

TUDEM EDEBİYAT