Pelin Güneş

BİYOGRAFİ

Kitap okumak, küçük yaşlarda yol arkadaşı edinmek gibidir. Her çağırışınızda kulağınıza öyküler fısıldayan bir arkadaşa kim hayır der? Üstelik bilmediğiniz diyarlardan, evlerden geliyorsa bu öyküler. Yıllar geçer, sen de birilerine fısıldamak istersin kendi gözünden yaşamı. Kimi notalar ile, kimi fırça ile, kimi kalemle yapar bunu. Benimki kalem oldu. Yazmak, çizmek, çocuklara anlatmak, onları gülümsetmek işim. Her öykü dosyası başlı başına bir oyun kurgulamak gibi. Kitap olarak basıldığında ise, yol arkadaşı ben oluyorum artık. Büyük bir keyifle.

Pelin Güneş'le"Hayal Kurma Dersleri"

Basmakalıp düşünceler arasında sıkışmalarından ötürü hayal kurma becerilerini yitirmeye başlayan çocukların hayatlarından “an”lar paylaşan Hayal Kurma Dersleri kitabından hareketle; yaratıcı düşünmeyi ve özgün olmayı yücelten, bol etkileşimli bir düşünme oyunu.

PDF İNDİR

Pelin Güneş'le"Bir Dönüşüm Hikayesi"

Zamanla yitip giden değerlerin geri kazandırılması için gösterilen örnek bir mücadelenin anlatıldığı Sardunya, Sardalya ve Bizim Sokak kitabından hareketle, “dönüşüm” ve “değişim” kavramlarının insan yaşamındaki etkilerini irdeleyen, yaratıcı düşünme becerilerini tetikleyen bir tartışma oturumu.

PDF İNDİR